Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen lehet mezítláb élni?

Milyen lehet mezítláb élni?

Figyelt kérdés

Láttam már blogokat, honlapokat, képeket olyan emberekről (sokszor férfiakról) akik nem szegények, átlagos emberek, mégis mezítláb járnak, mert szeretik.

Télen, nyáron, szabadnapon, munkában, esőben sárban szárazságban stb stb.


Milyen lehet így élni? (most a "próbáld ki"-n kívül)


Tudom, hogy az emberek furán néznek, de meg lehet szokni?


Tényleg el lehet érni azt, hogy teszek a többi ember véleményére?


Milyen lehet így élni?



(és az illetőknek semmi bajuk sincs, hiába járnak télen is így...sőt olvastam, hogy kifejezetten jó, ha van egy plusz új inger. Az orvosok szerint is egészséges, mármint nem a fagyban de akkor is)



Milyen lehet így élni?


2012. okt. 2. 19:33
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Én ezt nem azért kérdezem mert én is így akarok járni.:)

Csak érdekelne....h hogyan birkóztak ezzel meg.....vis szerintetek

2012. okt. 6. 17:44
 12/18 anonim ***** válasza:
72%

Én mezítláb élek majdnem (télen nem merem egyelőre bevállalni).

Én szeretem. Meg lehet szokni. Ha sokat jár az ember mezítláb, akkor a lába hozzászokik (megkeményedik a bőr). És akkor jöhet a forró beton, a hó, bármi. Persze fokozatosan (tehát ha valaki kitalálja -20 fokban, hogy ő mostantól mezítláb jár, az valószínűleg meg fogja járni).

Eddig nekem senki nem szólt be, és általában észre sem veszik. Ha valaki mégis, akkor általában mosolyog egyet, vagy furcsán végignéz, de ennyi.


"Ha nem számít neked a szúrás vágás a szemétttől, a kutyagumi, a turha, köpés és egyébb gusztustalanság és fertőző mocsok a flaszteren, próbáld ki."

? Szerintem ezeket az ember cipőben is kikerüli. Sőt, mezítláb ösztönösen sokkal jobban figyelek. Eddig egyszer sem léptem bele semmibe, vagyis egyszer az erdőben összeszedtem egy tüskét, de más nem volt.

2012. okt. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
76%

Aki szereti, annak jó így élni. Aki nem szereti, azt nem kényszeríti senki és semmi, ma már a legszegényebbek kivételével (amit most globális szinten értek) bárkinek lehet valami a lábán, ha akarja. Sokfelé jártam a világban, és ezt tapasztaltam.


Én azért szeretek mezítláb lenni, mert élvezem az ingereket. Nem kínzom magam, ami kellemetlen, azt egyszerűen kikerülöm. Korábban is sokszor vettem le nyáron a cipőmet, szandálomat, és egy idő után már kialakult, hogy rövidebb távokra nem is viszem magammal, mert minek? Úgy sem venném fel. Aztán már hosszabb időkre sem. Munkahelyre, ügyintézni, színházba nekem természetes, hogy felveszek valamit a lábamra, de ezt sem belső igényből, csak a többiek iránti tapintatból. Ha a társadalom elfogadóbb lenne, ez sem jelentene problémát -nekem. Nálam pont most van az a hét, amikor már vettem fel cipőt, és eddig csak a kertben voltam mezítláb, az utcán már nem, mert hideg van.


Teszek-e a többiek véleményére? Ezzel kapcsolatosan igen. Senkinek semmi köze hozzá, ez az én dolgom. Nem érzem ettől antiszociálisnak magam, sőt, talán általánosnál érzékenyebbnek számítok, csak megkülönböztetem a köz és a magán szférámat. Ezzel nem ártok senkinek, ha valaki háborog vagy megütközik rajtam, azt nem én teszem vele, azt Ő maga teszi magával. Nekem nem tűnik fel, hogy túl sokan néznének furán. 100-ból, ha egy ember. A többséget vagy nem érdekli, vagy jól titkolja.

2012. okt. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm 17 éves lány,falun lakik,egész nyáron mezitláb jár,az ott megszokott,boltba,fürödni,biciklizni,mindenhova.Én is kipróbáltam,az elején kényelmetlen,mert szúr a kő,de gondolom meg lehet szokni.Mikor felnőtt leszek,én is így szeretnék élni(falun)
2012. okt. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Pietrosol ***** válasza:
79%

Szia!


Májustól szeptemberig alig van rajtam lábbeli!Nincs ebben semmi különös!

Nem néz rám senki furán,egyébként is mások véleménye rólam az ő dolguk!


Mindamellett évek óta még náthám sem volt!

2012. okt. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
A kétkedőknek mondanám, hogy pl. Ausztráliában nyáron simán mezítláb mennek suliba a gyerekek, úgy fociznak e nem a bennszülöttekk s
2012. nov. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%
Én áprilistől októberig jóformán mezítláb élek és nincs benne semmi különös. Persze hozzá kell szokni, hogy időnként furcsán néznek az emberek, de egy idő után már ez sem gond. Élvezem a langyostól a kellemesen hűvösön át akár forró talajt is a talpam alatt..:)
2013. febr. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Egyet értek az előttem szólóval, nagyon sok jó van benne. Én is áprilistól októberig úgy járok. Helyben már megszokták pár év alatt az lenne a furcsa ha cipőben lennék. Máshol van, hogy megnéznek, de eddig semmi negatív tapasztalat.
2014. márc. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!