Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit jelent az, hogy az élet a...

Mit jelent az, hogy az élet a komfortzónánkon kívűl kezdődik?

Figyelt kérdés

2013. jan. 6. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát én erre csak annyit tudok mondani, hogy egy három napos "nomád" túra vagy sziklamászás után rá szoktam csodálkozni a meleg folyóvízre a tusból vagy az állandó 22 fokra a lakásban (főleg télen!:) és a meleg kajára az asztalon! :) Persze tudom, hogy ez másról szól! :) A megszokásokból, a hátköznapokból kilépve olyan kalandok várnak az emberre, hogy azt nem is sejti. Persze mindennek ára van. Bizonyos igényeket le kell adni esetenként.
2013. jan. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen igaz.

Van hogy egy élethelyzet gatyába rázza az embert és ráébred bizonyos dolgokra.Komfortzóna szerintem ebben az esetben a biztonságunkra, kényelmességünkre utal az életben.Az nem élet mikor mindent tálcán nyújtanak nekünk,és mi napról napra élvezhetjük, különösebb küzdés vagy fejlődés nélkül.

2013. jan. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az előttem szólókkal. Egy másik megközelítés: ha nem sportolsz, el sem tudod képzelni, mit hagysz ki, micsoda fizikai erőnlétre tehetsz szert. Ha miden nap ugyanazon az úton mész munkába, kimaradsz abból a látványból amit egy másik utca nyújthat neked. Ha csak azt tanulod/csinálod ami nem kihívás, akkor sosem fogsz nagy dolgokat elérni. Mindannyian rendelkezünk egy komfortzónával ami egyébként szükséges része az önvédelemnek. De akkor élsz igazán ha ezt a zónát folyamatosan tágítod.
2013. jan. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Krill ***** válasza:
92%

A mondás arra utal, hogy a látszólag kényelmetlen dolgoktól fogod igazán jól érezni magad.


Vagyis menj sportolni, fáradj el, kockáztasd az életed (azért ne nagyon) és akkor érted meg hogy mi az az élet, addig amíg a kényelmes fotelban tespedsz a TV előtt, meg csinálod a napi rutint addig csak létezel, de nem élsz.


A nomád túra is egy jó példa. Semmi érv nem szól mellette, de nekem is ezek a legszebb emlékeim az életben, és nem a StarWars digitálisan felújított 3D-s díszdobozos kiadása.

2013. jan. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
gyere el egy edzésemre és megtudod:-)
2013. jan. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 dBLOOD42 ***** válasza:
32%
Ez a neohippi, extrémsportos burzsuj hülyegyerekek szlogene. Arra utal, hogy izgalmasan kell élned az életed, nem pedig elkényelmesedve, mert ez utóbbi olyan mintha nem is éltél volna. Bődületes ostobaság, senkink nincs joga hozzá, az emberek mégis imádnak beleugatni mások dolgába, ilyen az emberi természet.
2013. jan. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
utolsó, én egyetértek veled. én se vágyom nomád kalandtúrákra, meg vadvízi evezésre, meg bungee jumpingra. igazad van, ez divat mostanában, hogy hú, próbálj ki minél extrémebb dolgokat, akkor vagy menő, különben unalmas vagy. na és? én bizony jól érzem magam a biciklitúrákon, normál folyón való evezésen, barátokkal kiránduláson, olvasva, rejtvényt fejtve, kártyázva, stb. nekem nyugalom kell, nem mindenféle mesterkélt adrenalinfokozó helyzet.
2013. dec. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
67%
Szerintem boduletes marhasagot irt az utolso ket kommentelo. Az en alapfelfogasom szerint ez a mondat egy olyasfajta motivaciot tukrozhet amire bizony szukseged van ahhoz hogy az unokaidnak meselni tudj. Nem feltetlen a bungee jumpingrol vagy a szikla ugrasrol szol. Inkabb gondolnek olyasfajta dologra hogy miutan lenyomtad a gyarba a 8 oradat es faradtan hazaerve nem vagysz masra csak vacsorara furdesre es alvasra. Ebben az esetben rutin lesz a napod. Viszont ha egyik nal attol fuggetlenul hogy faradt vagy elmesz a barataiddal egy pubba vagy elmesz egy kiallitasra ahol olyan emberrel ismerkedhetsz meg akivel a gyarban talan nem. Kilepsz a komfort zonadbol mert a komfort a zuhany es a kaja lenne... kapise ?
2014. febr. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!