Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha iskolában nem alakul ki...

Ha iskolában nem alakul ki akkor reménytelen?

Figyelt kérdés

A barátságra gondolok.

De nem a 2 évig de imádlak aztán le se tojja a másikat hanem az igazi barátságra, ami "örökre" szól.

Szerintetek ha az ember nem talál magának ilyen barátot gimi/egyetem alatt akkor mennyi az esélye, hogy egyszer lesz ?

Hiányoznak a közös hétvégék , vagy a kerti partik, főleg ha az embernek már párja van, mert ugye akkor a másiknak is kellene párjának lenni és 4-esben eltölteni az időt.

Szerintetek miért van egyre kevesebb ilyen barátság?

Miért az irigység vagy az ellenszenves gondolatok az elsők ha 2 barát közül az egyikkel történik valami jó?


Van még olyan aki így érzi?

23/L


2013. jan. 13. 21:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
én is félek egy kicsit ettől, és így érzek... nekem 3 éve volt, úgymond LB-m, akivel nem fordúlt elő, hogy irigykedtünk volna egymásra. de sajnos amióta egy másik suliba ment a barátnőm, azóta nincs ilyen szoros, nayon jó, őszinte barátságom. azzal nyugtatom magam, hogy mivel jövőre új iskolába megyek, megpróbálok majd valakivel még egy ilyen szoros kapcsolatot létesíteni. szerintem nem lehetetlen. :)
2013. jan. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%

5 évig volt a gimnazista éveim alatt két legjobb barátnőm, akikkel azt hittem együtt öregedünk majd meg. Aztán egyikőjüknél elszakadt a cérna és totál váratlanul a nyakamba zúdított minden sérelmet, amit az 5 év alatt okoztam neki. Azt, hogy valójában irigy volt, hogy utálta a társasági életemet, a viselkedésemet, hogy sikeres vagyok, hogy kiállok magamért, ha kell flegmán, stb. A másikójuk meg csak hallgatta és olykor helyeselt. Azóta én egyikőjükkel sem beszéltem.

Baromira hiányzik az, hogy legyen valaki az életemben, akire támaszkodhatok. Nem hogy legjobb barátom nincs, de úgy hozta a sors, hogy már haveri köröm sem. Baromira rossz, hogy nincs kivel kimozdulni, összehozni egy-két bulit, nincs kivel kibeszélni a dolgaimat, elmenni vásárolni, kikérni a véleményét, őszintén beszélgetni és elhülyéskedni... Nagyon nagyon rossz és úgy érzem ez így is marad, pedig annyira szeretnék egy igazi barátot már! Elfogadom, hogy ez a sorsom, de ugyan furán hangzik én igenis keresem lányok társaságát pont azért, hogy hátha... Hiányzik egy IGAZ barát, nagyon! Aki nem árul el és nem a hibáimat, botlásaimat lesi minden pillanatban, hanem a legnagyobb sz*rban is ott áll mellettem támaszként. 22/L

2013. jan. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%
azért késöbb is tud az ember igazi barátságot kialakítani.
2013. jan. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
50%

Szia!


Igaz nekem van 4 barátnőm de úgy érzem egyik sem igazi barátnőm sem a legjobb. A 4 közül 2 barátnőm egymás legjobb barátnője és néha úgy irigylem őket. Tudom nem a legjobb dolog de mindig egy legjobb barátnőre vágytam és mégsem lett. De hátha szeptembertől lesz mert megyek egyetemre :) Vagy még a munkahelyen is lehet barátkozni. Olyan rossz, hogy egyre több embernek nincs barátja, magányos stb. 21/L

2013. jan. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%
Gimi alatt nekem is volt egy csomó barátnőm,elég nagy társasági életet éltem.De ahogy leérettségiztem,vége lett az egésznek és csak az érdekemberek maradtak mellettem,akiket meg én koptattam le.Most mondhatnám,hogy van egy barátféleségem valahol,meg még egy,akivel nem is vagyunk igazi barátok,csak együtt lógunk,de ezekben most elég bizonytalan vagyok.Ráadásul párkapcsolatban is vagyok,így csak még bonyolultabb lett az egész,mivel az egyik barátnak nevezett személy fiú.Én sem ugrálnék örömömben,ha a páromnak lány barátja lenne,ezért nem tudom,hogy áll a szénám barátok terén.Majd kialakul valahogy.
2013. jan. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
Tavaly érettségiztem, de nekünk valahogy sikerült elérni, hogy együtt maradjon a banda. Közülük a két legjobb barátnőmmel 5. éve lakok együtt, egyelőre nem úgy tűnik, hogy vége lesz egyhamar:) Egyetemen meg vannak persze haverok, de abszolút meg sem közelíti azt a szintet amit a gimis barátságok. És egyre több emberre jövök rá, hogy milyen fontos is volt nekem, és valahogy pont hogy nem elkopnak, hanem egyre élénkülnek a régebbi kapcsolataim. Ez csak tapasztalat, gondoltam megosztom. 19L
2013. jan. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%

uggyan :) nekem sem a gimiből, sem az egyetemről nem maradtak meg olyan nagy barátságok, h a nyakam törném miattuk. van pár, de ahogy a haverom szokta mondani: a végén mindenkiről kiderül, h egy fa-szopó :)


vicces, de a legjobb barátomat egy diákmelón ismertem meg. olyan igazi bajtársi, testvéri kötelék van köztünk. őszinte, egyenes, megbízható srác. ha mégis, valami borzalom folytán úgy esne az eset, h csalódnék benne, akkor onnantól egy embert sem tudnék barátomnak nevezni. az emberekbe vetett hitem és bizalmam teljesen összeomlana.


amúgy kollégákkal is lehet haverkodni, de csak azután érdemes, h valamelyikőtök már felmondott. addig vigyázni kell mindegyikkel, mert ritka gecccik tudnak lenni, ha karrierről van szó.

2013. jan. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
49%

ja, és a női barátságok egy kalap híg fosht nem érnek. ha színre lép valami ficsúr, akkor rögtön fejvesztve dobják magukat elé, barátnő onnantól ejtve.


előző vagyok amúgy, és nő. a legjobb barátom, mint ahogy említettem egy fiú. ezt csak így lehet. ja, és egyikünk sem akarja meg...ni a másikat :) én speciel komoly menyasszonyi jogviszonyt folytatok a vőlegényemmel, ő pedig sztem inkább a saját térfelén játszik, if u know what i mean :)

2013. jan. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
68%
Én is pont így vagyok, a gimis barátokkal nem vagyok már jóban, egyetemen meg olyan igazi barátság nem alakult ki, szünetekben elvagyunk és ennyi. Néha nagyon úgy érzem, hogy hiányzik egy igazi barát. 24/l
2013. jan. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


Egyetlen barátnő maradt meg a gimiből,de vele is csak nem rég vettük fel újra a kapcsolatot. A gyerekkori barátság is már csak szép emlék..


Ettől függetlenül vannak barátaim, teszem hozzá nem sok, kettő. De igazi barátok, számíthatok rájuk,és ez már annyira már, mint a gimis barátságok. Szerintem komolyabbak, igazibbak. Így én kicsit sem bánom. Így a válaszom igen, lehet még suli után barátokat találni. Sőt !


23/L

2013. jan. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!