Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Normális, hogy a családban...

Normális, hogy a családban csak én vagyok már délben éhes? Anyáék meg nem, így 3kor ebédelünk!

Figyelt kérdés
anyukám háztartásbeli,ő főz. Megreggelizünk 7kor, és azután senki sem éhes 3ig, csak én!Úgyhogy kénytelen vagyok telizabálni addig magamat mindennel(egészségtelennel)és utána már anya egészséges főtt kajájából már alig tudok enni:S Mert amúgy itthon meg csak csokik, kenyér meg ilyenek vannak:S.Ti,hogy vagytok vele mikor kajáltok?Mit tehetnék?

2013. jan. 15. 13:50
1 2 3 4
 1/32 Ant39 ***** válasza:
96%
Egyél egy szendvicset,vagy gyümölcsöt délben.
2013. jan. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
78%

Napközben miért nem vagy iskolában?

Egyél több reggelit.

2013. jan. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
56%
Kisfiam ha valami nem tetszik, menj ki a zöldségesbe és vegyél gyümölcsöt pl. De ha valami ennyire nem tetszik, akkor hajrá főz te:DD
2013. jan. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
74%

2


Nagyon jól beszélsz, az iskola kerülés csúf dolog:DD

2013. jan. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
87%

Nem értettem sose, hogy ennek mi értelme van. Nálunk mindenki akkor eszik amikor éhes. Általában szombaton és/vagy vasárnap eszünk együtt (apa, anya, tesóm).


Apám dolgozik, ha hazajön akkor csak 9-10 körül, anyámmal nem eszünk sokat. Tesóm már nem lakik itthon csak hétvégén.


Amikor mindenki itthon van akkor is mindenki akkor eszik amikor akar. Van kenyér, zsemle, a hűtőben pár cucc vagy ki mit akar enni. Csinál néha reggelit, de általában zsemlét eszünk vagy valami ilyesmit. Megfőzi az ebédet, akkor eszünk amikor akarunk. Megkérdezzük, hogy "nem akarsz enni?" ha akar együtt eszünk, ha nem akkor nem. És szerintem ez így jó mert nem mindenki egyforma.

2013. jan. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
88%
A kenyér önmagában nem egészségtelen. Ha egy vékony szeletet megpakolsz körözöttel, zöldségekkel, vagy sonkával, sajttal, salátával, akkor teljesen normális része a napi étrendnek.
2013. jan. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
83%
egyél hideg ebédet és vacsorázz meleget, melegítsd meg, vagy egyél kevés valami ebédre. Egyébként a 3 óra tényleg jó későn van...
2013. jan. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
86%

Tízóraizzál! Google a barátod, én is találtam 2 hónapra elegendő szendvicsötletet, tele finom és egészséges kajákkal... (Sulis dolgot nem értem, nekem 100 méterre volt a suli, bőven elég volt 7kor reggelizni és fél 8-kor suliba indulnom, szóal nem biztos, h a kérdező lóg).

Vannak egészséges nasik is. Amúgy meg ne egyél olyan sokat délben csak éppen hogy maradj éhes és akkor tudsz enni rendesen 3-kor is. Vagy vidd magaddal a suliba a reggelit és edd meg fél 9kor, az első óra után. Hamar hozzászokik a gyomrod, h később kapja a napi első kaját.

Ilyen dolgokkal lehet megoldani, h ne legyél éhes. Amúgy nálunk mindenki akkor eszik mikor éhes. De gondolom a suli miatt sem tudsz 3 előtt enni, nem azért, mert a szüleidnek ez a bónája, vagy rosszul gondolom?

24/N

2013. jan. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen normális, ha valaki reggel 7-kor reggelizik és délben éhes. Anyudnak délre kellene fõznie, és õ egyen 3-kor, de neked szükséged van az ebédre. Vagy pedig 10 óraizzàl is.
2013. jan. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
96%

Nekem is feltűnt, hogy délben hogyhogy nem a suliban vagy? Esetleg a hétvégékre gondolsz?

Ahogy a többi válaszoló is írta, csinálj magadnak egy szendvicset, ha már nagyon éhes vagy és még soká lesz főtt kaja. Vagy egyél joghurtot, gyümölcsöt, müzlit a két étkezés közt uzsonnára. Nem tudom, mennyi idős vagy, de szerintem akár egy rántottát is összeüthetsz magadnak, vagy főzhetsz virslit is.

2013. jan. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!