Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha ismerős alszik nálatok, ti...

Ha ismerős alszik nálatok, ti is elteszitek szem elől az értékeket? (ékszerek, bankkártya, valuta stb)

Figyelt kérdés
2013. febr. 12. 14:55
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Egy másik ismerősöm meg 10 ezerrel lopott meg!
2013. febr. 12. 15:21
 22/33 anonim ***** válasza:

Ha lennének értékeink,alapból olyan helyen tartanánk,amit rajtam kívül csak a férjem tud.

Most amúgy ide csak hozni lehet.

2013. febr. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem jól válogatod meg az "ismerőseidet"!
2013. febr. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem csinálsz valamit jól, illetve új ismerősök után kellene nézned. A mi otthonunk gyakorlatilag egy átjáró ház, mégsem lopott meg még senki.
2013. febr. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Igazatok lehet! Most már jobban vigyázok.
2013. febr. 12. 15:28
 26/33 anonim ***** válasza:
Mondjuk egyáltalán nem szoktam szem előtt hagyni bankkártyát, ilyeneket... mert mi van, ha betörnek? ha ott az asztalon a pénztárca, bankkártya, nyilván elviszik. De most ha ismerős van, akkor direkt nem fogom még jobban eldugni, mert csak és kizárólag olyan ismerős, rokon aludhat nálunk, akik 100%-ig megbízhatóak.
2013. febr. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Nálam nem aludhatna olyan ember, akit még csak 2-szer láttam... Mi van, ha leüt álmodban és nem csak pár ezer Ft-ot visz el, hanem kirámolja az egész lakást? Gond nélkül megtehetné, és hiába "ismered" lehet, hogy nem is az igazi nevén mutatkozott be neked. Szóval nem ártana egy kicsit óvatosabbnak lenned. Az értékeidet pedig sose hagyd szem előtt, nem mondom, hogy tedd trezorba, de azért az aranyat meg a valutát illik legalább egy fiókba vagy egy szekrénybe eltenni. Nagyon sok a besurranó tolvaj, akik azt mondják, hogy pl. a villanyszerelők emberei és ellenőrizniük kell néhány dolgot. Szétszélednek a lakásban, az egyik úgy csinál, mint aki ellenőriz, a másik meg eltesz mindent, amíg a társával vagy elfoglalva: laptopot, kocsikulcsot, mobilt, tárcát, stb.
2013. febr. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Ezek soha nincsenek szem előtt. De csak olyan ismerős aludhat nálunk, akiben teljesen megbízunk.
2013. febr. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Hát az ékszerek egy csinos díszdobozban vannak, ami nagyon jól mutat, így látható helyen van.

Nem alszik nálunk senki, mert kicsi a lakás, nem tudnánk elszállásolni senkit.

Ha anyósom jön, akkor elrakom a dobozkát. Benne nem lehet bízni.

2013. febr. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Egyébként is a helyén van minden értékünk, ami nem sok, de nem hagyjuk máskor csak úgy szanaszét.

Van istállónk (üres), de jogosan írták előttem, még oda is csak megbízható ismerősömet engedném be. Ismerős nála nem 2 találkozás után van, nálam az még vadidegen kategória, nem is aludhatna ott.

Szerintem naiv vagy, gyorsan megbízol az emberekben, ismeretlenűl is.

2013. febr. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!