Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Rendszeresen bántják, inzultál...

Rendszeresen bántják, inzultálják a gyereket az iskolában. Hogyan lehet ezt okosan megállítani?

Figyelt kérdés

Kitűnő tanuló, élsportoló az 5-es fiam, amit a többi gyerek nagyon irigykedve fogad, s mindent megtesznek a szünetben, hogy bántsák: szándékosan megütik az éppen sérült testrészét, lökdösik, beszólogatnak neki demoralizáló dolgokat - mindez nem éri el a tanárok ingerküszöbét, szülőin hiába jelezzük.

A gonoszkodók szülei állati nagy gyökerek, lehetetlenség beszélni velük, hogy állítsák le a gyereket.



2013. febr. 28. 15:14
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
77%
egy élsportoló miért hagyja hogy bántsák? sózzon oda egyet az élsportoló izmaival
2013. febr. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
51%
Valamiért nem szeretik a fiadat. Se a gyerekek, se a tanárok. Valami nem stimmel.
2013. febr. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim válasza:
100%

Itt nincs mese, be kell íratni a gyereket önvédelemre, mondjuk boxra.

Nekem ugyan ez volt, van rgy autoimmun betegségem, emiatt állandóan bántottak.

Apuék beírattak karatéra, onnantól kezdve hamar befejezték a vérszívást a többiek.

2013. febr. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
67%
Vidd másik iskolába.
2013. febr. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem írasd be egy másik iskolába.Hidd el, sokkal jobb lesz neki.Engem is bántottak pont 5-ben bár engem nem ütöttek meg, hanem lelkileg terrorizáltak és interneten mindent írtak,volt hogy sírva mentem haza,teljesen idegbeteg voltam.Az is előfordult, hogy azt az 1-2 barátomat is zsarolták.Végül ők is elfordultak tőlem.De azóta minden megváltozott.Van pár nagyon jó barátom akikkel nagyon sokat nevetgélünk, vannak közös céljaink,mindent meg tudunk beszélni egymással.Nem bántam meg hogy váltottam.

Sok sikert!:)

13/L

2013. febr. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy a legkézenfekvőbb megoldás nem jött elő. Nincs a gyereknek egy bátyja? Nincs a közeli családban egy 16-18 év körüli srác? Vagy apja a gyereknek? De talán még odáig is elmennék, hogy megfizetnék pár punkabb kinézetű srácot, hogy verjék meg a gyerekedet inzultálókat.


NE HAGYD tovább menni ezt így. Az én szüleim hagyták, és ezért eléggé megnyomorították az általános iskolai éveim. Középiskolában valószínűleg pedig ezért lettem alternatív és agresszív. Mire megjelent a saját izomzatom és önbizalmam, addigra már rég késő volt, hiába tudnám gond nélkül véresre verni őket, ők már talán nem is emlékeznek rám.. az én sebeim viszont megmaradtak.

Tehát ne hagyd és ne a tanárokat pesztráld.

2013. febr. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
70%

Odamész az utcai cigánygyerekekhez, mondod nekik, hogy adsz nekik egy 20-ast most és egy 20-ast utána ha AGYON vernek pár kisgyereket aki baszogatja a fiad, adsz nekik egy órarendet, pár képet. Vagy inkább kérj meg valakit, hogy rendezze le velük


Kis roma gyerekek fogják félholtra verni őket, úgy, hogy semmit nem fognak ellenük csinálni, egyrészt azért mert romák, másrészt kiskorúak.


40-ezret simán megér...


Persze teljes mértékben elítélem az ilyet, és nem azért írtam, hogy inspirációként hasson.

2013. febr. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Ezt a tanár pesztrálós dolgot nem értem; épp hogy azt várom el tőlük teljes joggal, hogy álljanak a sarkukra és csírájában fojtsák el az ilyen megnyilvánulásukat, végtére is: rájuk bíztam a gyerekemet, nem óraadást és ignorálást várok el tőlük, hanem nevelést is, a mindenit!

A visszaverekedős megoldások nem érdekelnek, azzal méginkább a gyerek alatt vágnám a fát.

Egyébként az iskolaváltós megoldás áll legközelebb hozzám: ha átvinném abba a suliba, ahol a (többi, hasonlóan jó tanuló-jó sportoló) focis csapattársai tanulnak, ott megbecsülnék a szorgalmát, nem kikezdenék - és több barátja is lehetne.

2013. febr. 28. 16:01
 9/29 anonim ***** válasza:

Na, fejlett társadalom, szemet szemért...

A gyereknek az lenne a legjobb, ha elvinnéd egy másik iskolába. Már csak azért is, mert ha jól sejtem, ez a közeg nem megfelelő számára, ha nem is bántalmazzák, akkor se motiválják a társai, ami nem is most igazán probléma, hanem 1-2 éven belül, amikor elkezd kamaszodni és leghőbb vágya lesz, hogy beilleszkedjen és ezért mindent meg fog tenni. Ha az kell, akkor a tanulmányi eredményét fogja lerontani.


Vigyétek egy normális iskolába.

2013. febr. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Mégis mit csinálhatna szerinted egy tanár? Szóljon rá az őket piszkálókra, hogy hagyják abba? Szerinted ez varázsütésre megold minden problémát?


A "visszaverekedős" megoldás a legjobb, esetleg az iskolaváltás. Mindegy, hogy mennyire pacifista vagy, a gyerekek primitívek, ezért gyerekek. Abból tanulnak a legtöbbet, ha tudják, hogy a gyerekednek van egy őrzője.

2013. febr. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!