Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Rendszeresen bántják, inzultál...

Rendszeresen bántják, inzultálják a gyereket az iskolában. Hogyan lehet ezt okosan megállítani?

Figyelt kérdés

Kitűnő tanuló, élsportoló az 5-es fiam, amit a többi gyerek nagyon irigykedve fogad, s mindent megtesznek a szünetben, hogy bántsák: szándékosan megütik az éppen sérült testrészét, lökdösik, beszólogatnak neki demoralizáló dolgokat - mindez nem éri el a tanárok ingerküszöbét, szülőin hiába jelezzük.

A gonoszkodók szülei állati nagy gyökerek, lehetetlenség beszélni velük, hogy állítsák le a gyereket.



2013. febr. 28. 15:14
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
83%

Át tudod vinni valahova? azonnal kéne (a tanár nem biztos, hogy tud segíteni, akkor a háta mögött csinálják)

Minden elérhető iskola igazgatójához kell menni: elmondani, rászálltak a gyerekre (iskolát,tanarat ne szidj). És kiválasztod a legszimpatikusabbat.

2013. febr. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
86%
Az a baj,hogy ha elviszed másik iskolába,akkor kb. azt tanítod ezzel,hogy az ilyen problémákat meg lehet oldani a meneküléssel.Engem is inzultáltak még általánosban és az én szüleim is elvittek másik iskolába,és sajnos ott sem tudtam magamat megvédeni.Gimnáziumban jöttem rá,hogy a hiba annyi volt,hogy nem tanultam meg kiállni saját magamért...És amint erre rájöttem,megváltozott minden.Nem szép dolog verekedni,de visszaütni meg kell tanulni,akár képletesen is,szavakkal,akár tettel.
2013. febr. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
50%

"Mégis mit csináljon egy tanár?"


Tanítsa meg a neveletlen kölykökkel, hogy nem b@szogatunk másokat!A szülők ezt jogosan várnák el a tanároktól, csak sajnos én sem nagyon láttam még olyan pedagógust, aki az iskolai kötelező tananyagon kívül más értelmes dolgot is képes lett volna beleverni a tanulók fejébe, mert az már fááárasztóóó!Oldja meg a szülő, oldja meg a gyerek, de a fizetésemelést, azt tudják követelni, lépten-nyomon!

Ha a sportóló gyereked nem képes megvédeni magát, irasd át másik suliba.Ahol még a tehetséges tanulókat sem becsülik meg, az az iskola magát minősíti, oda járni nem érdemes.

2013. febr. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Hát, elég érdekes, hogy a tanároktól senki nem várna megoldást rajtam kívül. Pedig azt gondolom, hogy az ő szerepük ebben kulcsfontosságú; azért tanulnak a főiskolán pszichológiát meg pedagógiát, hogy az ilyen helyzetekben szakmailag oda tudják tenni magukat.

"Mégis mit tudna csinálni a tanár?" Hát, nagyon is sokat - ha akarna! Pontosan ő az, akinek az irigy szemléletet át kellene tudni fordítani követendő példának, ő az, akitől elvárja az ember, hogy a kiközösítő magatartást feltörje és összetartó közösséget kovácsoljon a gyerekekből - az iskolában mégis ki más?

2013. febr. 28. 16:44
 15/29 anonim ***** válasza:
88%
Pedig van olyan iskola, ahol igenis rossz a tanári csapat, vagy ritka sz@r osztályközösség verődött össze.Ilyen helyen pedig csak a hülyék maradnak meg, mert a normálisat kiirtják maguk közül!Ilyen iskolával kár pazarolni az időt, tehát, ha ez a helyzet, váltani kell.
2013. febr. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
91%

"Hát, elég érdekes, hogy a tanároktól senki nem várna megoldást rajtam kívül"

Kérdező! most neked az a fontos, jól szidjuk a tanarakat,vagy megoldást keresel a fiadnak. Jártál eleget iskolába, tudod, hogy ha rászállnak valakire,azt nem igazán lehet megoldani- mert a tanár HÁTA MÖGÖTT még jobban bántják. Akik gyerekekkel foglalkoznak, tudják, évről évre nehezebb, mert egyre több az otthonról rosszat hozó, médiák által tönkretett gyerek.. Hiába vannak jó pedagógiai elvei..

Az, hogy rászálltak:nagy baj, meg kell oldani! Hány éves? egyáltalán nem "menekülés"! ki kell emelni ebből a közegből.

2013. márc. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

A "tanárok jól szidása" aligha jelent megoldást. Annak viszont örülnék, ha olyasvalaki megírná a tapasztalatát, aki hasonló cipőben jár(t) és a visszaverekedés helyett a tanáron keresztül, annak profi közbenjárásával, fellépésével találtak megoldást.

Nem tudom elfogadni azt, hogy törődjünk bele abba, hogy egyes közösségek márcsak ilyenek, meg hogy a tanár úgysem tud csinálni semmit, stb... Ez nagyon negatív, tipikus magyaros, lúzer, beletörődős, a probléma elöl menekülős, megalkuvó hozzáállás - na ez nem én vagyok :)

Ettől függetlenül az átiratás, mint opció természtesen él.

2013. márc. 1. 09:32
 18/29 anonim ***** válasza:
11/16-oska vagyok: igen, van ilyen irányú tapasztalatom. És az, hogy míg a felnőttek próbálnak megoldást találni -addig gyerek marad a lelkét nyomorgató helyzetben, értékes hónapok, évek mehetnek így el. Tehát : ebből ki! Van egy olyan-a bűnbak-képzés mechanizmusa- ami ha beindul, a tragédiáig örvénylik. És itt az a gyanúm, "rászálltak" -ez indult el.. Hatosztályosba tud menni, ott mindenképp jobb lesz a közeg- de addig még egy év. Az sok.
2013. márc. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

18/18: Persze, nem várok; MOST szeretnék változtatni.

Vagy sikerül a tanárokkal valami ügyes, konstruktív megoldást találni, ami tanév végéig bizonyít, vagy ha ebben nem partnerek, akkor szeptemberben új iskolában kezdünk.

2013. márc. 1. 10:49
 20/29 anonim ***** válasza:
50%

kedves kérdező !

nem tudom mért a tanártól várod a megoldást a problémáitokra. a tanároknak manapság van elég problémájuk , és alapjáraton sem tudnak sok mindent tenni.

olyan egyszerűen mondja mindenki , hogy a tanár dolga lenne neveleni , de én nem így gondolom. a szülőnek és a családnak kell megnevelnie a gyereket , mert az otthoni példa a legjelentösebb egy gyerek életébe. a tanárnak is figyelnie kell a gyerekekre , terelgetni , nevelgetni , de ne hagyjunk már mindent az iskolára. aki otthon hülye az iskolába se lesz okosabb. mindegy .

szerintem a gyerekek nem irigykednek a fiadra csak a fiad , nem elég erős ahhoz , hogy megvédje magát , és ezért ő lett a gyenge láncszem. amit azért nem értek mert, hogyha tényleg élsportol akkor meg kéne tudnia védenie magát . a sport nem csak a versenyekről szól, meg az eredményekről , hanem arról is kéne szólnia amit az ember ezek mellet kap a sporttól . tartás , önbizalom, erő (lelki) , némi büszkeség , némi erkölcs fair play stb. - ha ezt a fiad nem kapja meg a sportjában akkor szerintem az már régen rossz . mindegy.

szerintem ezt az évet még járjátok le ott ahova most jártok. valami önvédelmi tanfolyam sem ártana neki , vagy valami más sport ami ad elég erőt neki , hogy kiálljon magáért.

bocs a helyesírásért és a hangvételért , de kicsit felhúztál, tényleg csak segíteni akartam . soksikert.

lehet nem ártana neki

2013. márc. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!