Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Rendszeresen bántják, inzultál...

Rendszeresen bántják, inzultálják a gyereket az iskolában. Hogyan lehet ezt okosan megállítani?

Figyelt kérdés

Kitűnő tanuló, élsportoló az 5-es fiam, amit a többi gyerek nagyon irigykedve fogad, s mindent megtesznek a szünetben, hogy bántsák: szándékosan megütik az éppen sérült testrészét, lökdösik, beszólogatnak neki demoralizáló dolgokat - mindez nem éri el a tanárok ingerküszöbét, szülőin hiába jelezzük.

A gonoszkodók szülei állati nagy gyökerek, lehetetlenség beszélni velük, hogy állítsák le a gyereket.



2013. febr. 28. 15:14
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

"nem tudom mért a tanártól várod a megoldást a problémáitokra. a tanároknak manapság van elég problémájuk , és alapjáraton sem tudnak sok mindent tenni."


Van bizony elég probléma! Pl nem kéne ignorálni a nevelési feladatokat és hátat fordítani azoknak dolgoknak, amiért a szülők rábízzák a gyereküket a NEVELŐKRE! Óriási tévedésben leledzik az, aki azt gondolja: a tanár feladata kimerül abban, hogy leadja a tananyagot, a többi meg a szülő feladata.

Pontosan a tanár az, aki a gyerek neveléséért az iskolaidő alatt felelőséggel tartozik, minden, közösség formáló-befolyásoló magatartás felügyelete, és szükség esetén kijavítása, a beavatkozás az ő feladata - nem a szülőé, aki ott sincs. Ezt tanulta 4 évig. Ezért kapott diplomát - nem azért, mert olyan kis ügyin tudja a pl történelmet!!

2013. márc. 2. 14:25
 22/29 anonim ***** válasza:
36%

"amiért a szülők rábízzák a gyereküket a NEVELŐKRE! Óriási tévedésben leledzik az, aki azt gondolja: a tanár feladata kimerül abban, hogy leadja a tananyagot, a többi meg a szülő feladata. "


Igen, a tanár is nevel. De a gyerek idejének 90%-át az iskolán kívül tölti, tehát a felelősségnek is csak 10%-a az övé. A nyomi gyerekedet nevelte rosszul az apja, ha nem mer visszaütni, és a szemét zsarnokoskodó gyerekek szülei nem nevelték jobb modorra az övékét. Nem foghatod rá szerencsétlen tanárotokra az egész városod szüleinek kudarcát.

2013. márc. 3. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
#22- izéé... aki nem üt vissza- nem vereti magát laposra az ellene összefogókkal - az NEM NYOMI! A nyomik- akik ütnek-vernek. És ha a tanár védelmére kel, sajnos sunyin a háta mögött még jobban bántják- mert hergeli, hogy a tanár védi. Nem könnyű ez, nagyon nem. Nehogy már a tanár-szülő- bántalmazott gyerek legyen a vétkes, ahol összefognak és kitolnak egy gyerekekkel!
2013. márc. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
14%

20-as vagyok.

kérdező , képzeld az anyám is tanár , tehát tisztába vagyok azzal , hogy miért kapja egy tanár a diplomáját . de úgy látom te nem teljesen vagy tisztában azzal , hogy milyen nehéz a gyerekkel bánni.

te is voltál iskolás , és gondolom nálatok is voltak olyan gyerek/ek akit/akiket kiközösítettek. emlékezz vissza ! ezeknek a gyerekeknek segített az , hogy a tanár beavatkozott , vagy csak még rosszabb lett nekik ettől? én csak az utobbira láttam példát.

a tanár egy időre megállíthatja a nyílt gonoszkodást, de az folytatodni fog , csak a háttérben . a tanár nem fog tudni semmit tenni , törödj bele. váltsatok iskolát és tanítsd meg a fiadnak , hogy néha az , hogy viszaütünk az nem bűn , ha nem önvédelem .

sok sikert.

2013. márc. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

20-aska: "Törődj bele!": Természetesen soha :-)Sok tanár valóban ezzel a felkiáltással áll hozzá a szülők problémájához - itt pontosan ezt nem kívánom annyiban hagyni. És ha kell, a jegyzőig is elmegyek, gondolom az iskola nagyon boldog lesz, hogy a nyomi tanáraira terelődik az önkormányzat figyelme.

Mert tudod, nem a jólnevelt gyerek, hanem az a tanár a nyomi (meg lusta dög), aki nem tud egy ilyen helyzetet megoldani. Nehogy már a befőtt tegye el a nagymamát..

Reggel 8-tól délután 3-ig elvárom, hogy csírájában fojtsák el a hozzáértő tanárok az összes gyökér gyerek megnyilvánulását egy iskolában.

A nevelők nem azért vanna a szünetben kint, hogy diplomás bájcsevelyt folytassanak, hanem hogy a szemük rajta legyen a gyerekeken és ha kell AZONNAL beavatkozzanak. Ezért fizetjük őket, hallo!

Amelyik tanár ezt nem vállalja, vagy "jaj, nekünk annyi más problémánk van", az húzzon onnan nagyon gyorsan egy olyan munkahelyre, ahol ez nem feladat, annak a fizetésére egy kanyiló vasat nem kívánok áldozni az adóforintjaimból!!

A közösség építés pedig baromira nem arról szól, hogy ha valaki irigy meg verekedős, akkor nosza, legyünk mi is ilyenek. Ez nagyon gyenge szakmailag...

Tudod, vannak ennél sokkal igényesebb emberek, akik nem szemet szemért alapon gondolkodnak, hanem vannak igényes és jogos (!) elvárásaik.

Szomorú, hogy pont édeasányádról vagy ilyen véleménnyel, ezek szerint ő is "csak" tanár - de nem PEDAGÓGUS.

Persze, a gyereknek is meg kell tudni védeni magát - egy szintig, de az agresszív, inzultáló gyerekeket kőkeményen szűrje ki nekem a pedagógus és avatkozzon be, mert ha nem, annak akár jogi következményei is lesznek.

Ott majd előadhatja, hogy milyen sok problémája van...

2013. márc. 3. 14:16
 26/29 A kérdező kommentje:
Kérem, hogy olyanok ne írkáljanak, akik visszaverekedős, beletörődős, tanárokat ajnározós - sajnálgatós, iskolából elvivős megoldásokat javasolnak (ezekből már tele a padlás),továbbra is elsősorban olyanok tapasztalatát várom, akiknek hasonló problémájuk volt és a tanárban segítő-együttműködő partnerre találtak, nem lusta vállrángatás volt a válasz.
2013. márc. 3. 14:22
 27/29 anonim ***** válasza:

kérdező!

1, az anyám probálkozott - nagyon is sokszor, hogy azokat a gyerekek akiket kirekesztettek a társaik, ne bántsák . ez a 80-90es évben még valamelyest sikerült is neki, de manapság már, amikor egyes gyerekek bűntudat nélkül megütik a tanárjukat, halálra van ítélve ez a folyamat (nagy többségében). tehát ne itélj amíg nem tudsz semmit.

2, igénytelen lennék? meglehet. de én úgy gondolom, hogy amikor annak idején az egyik oszt.társam rácsapott a fenekemre, jogosan kentem le neki egyet ( többet nem tette). nem vagyok híve a szemet szemért elvnek, de a legtöbb kisgyökérnek, akik másokat csesztetnek, ha leken az emeber egy nagyot, inába száll a bátorságuk. természetesen nem ezt javaslom a fiadnak, de ha meglökik legalább lökje már vissza vagy jelezze nekik valahogy , hoyg ez neki nem tetszik. azért csinálják valoszínüleg, mert a fiad meg van ijedve, és nem mer lépni.

3, én is olyasfajta iskolába jártam általánosba, mint a fiad. (ciki a tanulás, a sport stb.) nem engem csesztettek ugyan, de végig nézhettem, hogy hogy alázzák 8 évig ugyan azt a srácot. a fiút lekileg nagyon megviselte, nagyon nem tett neki jót. ezért írta, azt, hogy vidd el. a tanárokra nem hallgatott senki, folytatták a bántalmazását.

4, a közösség építés tényleg nem arról szól. de biztos, hogy azért csinálják, mert irigyek a fiadra? nem lehet, hogy felvágott elöttük, megsértette őket? beszélgess ezekről el a fiaddal, lehet , hogy ez segíteni tud a tanerőnek.

5, képzeld magad a tanárok helyébe. 20on vagy 30 akárhány gyereket kell fegyelmezniük, akiket nem érdekel amit beszélnek nekik, csak menni akarnak a sját fejük után. jövöre újabb remek változások lesznek az iskolarendszerben, a legtöbb iskola nincs túl jó állapotba, a fizetés kevés, és van ahol már papírra sem telik. azért mielött lelusta dögözzöl bárkit képzeld már a helyébe magad.

6, ha nagyon amradni akarsz akkor beszéld meg a tanerővel, hoyg tartsanak egy ofő. órát ebben a témában. beszélgessenek róla, lehet ez segítene. vagy mond el a tanerőnek, hoyg mit vársz tőle.

20-as voltam.

2013. márc. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
82%
Szerintem a következőt kellene tenned: bátorítsd a fiadat arra, hogy védje meg saját magát, vagyis hogy álljon ki magáért. Először szóljon vissza kőkeményen azoknak a srácoknak, akik szekálják. Hogyha ez nem válik be, akkor nincs más választás: erőszakot kell alkalmaznia. Üsse hasba a hangadót, és akkor az összes gyerek látni fogja, hogy a fiaddal nem illik kötözködni, mert megvédi magát. Hidd el, ez a megoldás. Saját tapasztalatból beszélek. Ha a fiad átesik azon az érzésen, hogy "megvédtem magam segítség nélkül", akkor a későbbiekben nem lesz gond az önbizalmával, és valószínűleg többé nem fogják szekálni.
2013. ápr. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Szerintem se menekülés az iskolaváltás.Tényleg évről évre rosszabb a helyzet.Pont beleestem az átmenetbe.Szó sincs menekülésről.Hasonló cipőbe jártam én is.Szakmunkásképzőben kezdtem pályafutásom.Sportos alkatú nő vagyok,és voltam is tízen évesen.Abba suliba,ahová kerültem úgy szétbaxták az egómat,és pszihémet,10 évig nem mertem senkivel hangosabban beszélni,csak motyogni.

Akármi történt az osztályba mindenért én voltam a hibás.Utáltak,mert szerettem tanulni ,és fejlődni,és állítólag jobban néztem ki az osztálytársaknál.Állandóan idomítottak és nem tudtam ellene tenni.Ha fél fokkal megemeltem a hangom akkor már gáz volt,de ők mindig ,mint egy csőcselékkel úgy bántak.Az igazgató sem örült nekem,mert későn lettem koleszos,és nem kaptak utánam egy fillért sem,amit meg is mondtak.Elég alpári társaság volt.Végül szereztem iskolán kívül barátokat,akik a gimibe jártak.Na ezért még jobban utáltak. A tanár sem szerette,hogy szorgalmas vagyok.

Teljesen egyet értek veled.Ugyanaz nekem is a véleményem a dologról,mint neked.Velem se ért egyet mindenki.Ahova én jártam iskolába(szakiba),még a 90-es évekbe elég zárt közösséget képezett.

Az alábbi tulajdonságok voltak jellemzőek a tanári karra:

-empátia hiánya

-nemtörődömség

-gyerekek lelki gondjával kapcsolatban érzéketlenség

-ridegség

-degradáló nevelői magatartás(gyerekek lehúzása,megalázása,szekálása,nevetségessé tétele,kategorizálása,beskatulyázás,önmagát beteljesítő jóslat)

-negatív énkép kialakítása

Az iskola elég kicsi,zsúfolt volt és ahhoz képest túl sok gyerek járt oda.Gyakszin is kis helyen voltunk 11-en bezsúfolva.Egyszer egy tanár kijelentette,hogy zavarja,hogy sokan vagyunk,és ezért szórni akar,mert sokat kell neki dogát javítani.

-megfélemlítés(szóban)

-zsarnokoskodás

Az osztály is nagyon zsarnok és alpári volt.

Létezik olyan,hogy nem jó osztály és iskola.

2013. ápr. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!