Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van a magyaroknak ilyen...

Miért van a magyaroknak ilyen szomorú himnusza? Más országokban vidám kis indulók.

Figyelt kérdés
2009. szept. 13. 18:52
1 2 3
 21/25 anonim válasza:
59%

„Érdekes, szerintem nem rossz a magyaroknak, ezt csak a hozzád hasonlók képzelik.”


Hogy a kérdésre válaszoljak: Magyar vagyok, a Nyugat Dunántúlról! Nem szimpatizálok a rasszista nézeteket vallókkal, de naponta a saját bőrömön, érzékelem azt, amit leírtam, elég csak a lakásból kimozdulni, bemenni a munkahelyre stb. !


Nekem is lenne néhány kérdésem:

Mennyi idősek vagytok?


Beszéltetek-e már olyan emberekkel, akik minimálbérből élnek, és mindenféle multinacionális rabszolgatelepen szétszívatják őket? (Nem lehet mindenki BKV személyzeti vezető!)


Találkoztatok már olyan emberekkel, akik a nulláról indultak, és hiába dolgoznak becsületesen, mégsem jutnak el sehova, mert mondjuk minimálbért keresnek, és az matematikailag sem elég semmire? (Nem mindenkinek vesz apu anyu kocsit lakást stb.)


Hallottatok róla, hogy sokan elbukták az otthonukat, mert nem tudták fizetni a lakásrészletet, mert az duplájára növekedett?


Értesültetek róla, hogy bizonyos népcsoportok, szinte alanyai jogon kapnak segélyt, és bármit megtehetnek, amit akarnak, mert senki nem akar fellépni ellenük?


És még sorolhatnám…


Szóval akkor miért is olyan jó Magyarországon???


Nos, visszaköszönt a magyar Himnusz a fent leírtakból?

2009. szept. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
33%

"Nos, visszaköszönt a magyar Himnusz a fent leírtakból?"


A fent leírtakból a te frusztráltságod és zavartságod köszönt vissza, ha visszaköszönt egyáltalán valami.


Az a te egyéni problémád, ha az országból csak ennyit látsz. Nekem nem ez jut az eszembe Magyarországról, szóval számomra nem túl érdekesek a sirámaid.

2009. szept. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
46%
Sziasztok! Jelenleg Hollandiaban elo szlovakiai magyarkent allithatom, hogy a vilagon gyonyorubb himnusz nincs a Magyar Himnusznal. Nem szegyenlem, sirva fakadok minden egyes alkalommal, ha meghallom, legyek barhol. Buszken felvallalom a magyarsagom es a Magyarok Himnuszat. Szeretettel! F.G.
2009. szept. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
65%
Csak a múltunkról ,mesél ami többnyire szar volt, és kevés volt a jó, és azzal nem henceg hanem a régi rossz dolgokon rágódik, mondjuk ez mentaliásunk része is... Meg ha csak többségbe csak rossz történt kicsi a valószínűsége, h örömteli, és pozitív tartalmú lessz...
2009. szept. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

"kevés volt a jó, és azzal nem henceg"


Akkor ez mi?


"Őseinket felhozád

Kárpát szent bércére,

Általad nyert szép hazát

Bendegúznak vére.

S merre zúgnak habjai

Tiszának, Dunának,

Árpád hős magzatjai

Felvirágozának.


Értünk Kunság mezein

Ért kalászt lengettél,

Tokaj szőlővesszein

Nektárt csepegtettél."


Jól indul, rosszul folytatódik, és jobb jövőben reménykedik. Ez megfelelt a tényeknek a 19. szd. elején. Ha szelektív a látásod valami egyéni pszichés probléma miatt, az, ismétlem, a te bajod, nem a Kölcseyé.

2009. szept. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!