Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi értelme annak, h emberek...

Mi értelme annak, h emberek egymást nővérkémnek stb szólítják miközben nem is rokonok?

Figyelt kérdés

miért nem tudja barátnőmnek hívni vagy a nevén? Rengeteg ilyen ismerősöm van ráadásul nem tizenévesek. De nem is rokonok, akkor nem értem ennek mi értelme?

Mielőtt vki leugatna, nem ez a legnagyobb problémám pusztán érdekel


2013. ápr. 2. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Az araboknál is van ez a szokás, hogy mindenki testvér egymásnak, nekem is furcsa. Ha nekik jó, hát legyen.
2013. ápr. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Van, hogy annyira szeretünk valakit, és annyi a közös bennünk, hogy szinte már testvérünknek tekintjük. Ez nem új dolog, középkori írásokban is előfordul.

Mindenképpen bensőségesebb viszonyt fejez ki, mint a barátnőm vagy az Erzsi.

2013. ápr. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

szerintem meg lehet azt érezni h vki közel áll hozzánk anélkül h olyannak nevezzük ami nem is. Ráadásul ezeknek az embereknek van saját testvérük is.

Példa: feltölt egy csaj egy képet egy közösségi oldalra és odaírja a barátnője nagy büszkén, h "az én nővérem"

hát nem...

2013. ápr. 2. 13:50
 4/7 anonim ***** válasza:
44%

biztos cigányok :D


azért lesz a barátnője bástya, tesa és hasonlók :D

2013. ápr. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem van barátnőm, aki olyan mintha a húgom lenne:)) Mi azért kezdtük el egymást így hívni, mert ő picike, én meg jóval magasabb, ezért lett ő "Hugi", én pedig a Nővérkéje :D Mást nem hívok így, csak őt, igazából ennyi volt a kiindulása a dolognak, semmi egyéb:D
2013. ápr. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Divathülyeség. Így fejezik ki a szeretetüket.
2013. ápr. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt már nem egy ember, akit hívtam a hugomnak vagy a nővéremnek (még egy anyusom is), de nem divatból. Ez olyan kis játékos apróság a részünkről, én szeretem így hívni, akkor miért ne tehetném. Nem is azért hívom így, mert értelme van, egyszerűen csak jól esik, és közel állnak hozzám.
2013. ápr. 3. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!