Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Budapestiek! Szoktatok hangosa...

Budapestiek! Szoktatok hangosan zenét hallgatni a lakásotokban? Milyen lakásban laktok?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 5. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Szoktam, de mivel a szomszédom (aki egy emeleten van velem) nem zavarja mivel ugyanolyan zenét hallgatunk, volt olyan hogy felhívott hogy egyszerre kezdjük el.

18/F

2013. ápr. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nem bánom ha zenét hallgat,csak ne remegjenek be a falak,ne zavarjon se engem se mást.hallgassa fülessel magának ha hangosan akarja..
2013. ápr. 6. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

szoktunk


eleinte aggódtam, hogy szólnak.


Bár én szoktam jelezni a szomszédoknak, ha összejövetel lesz nálunk (egy ilyen házibuli kb 15 fő és a lakás csak 35 nm ezért elég hangzavar van)


Erre mondta aszomszéd, hogy semmit nem hallottak át, azon aggódtak hogy ők hangosabbak a tévével:D:D

Azóta nem aggódok.


Főleg, hogy itt aztán panel-paganinik laknak, akár vasárnap is nekiállnak fúrni, ezen azért ki szoktam akadni...



Tehát 35 nm, panel, középső lakás

2013. ápr. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én új lakó vagyok egy panelban. Kb. 2 hetente hétvégén mindig hallottam hangos duc-duc zenét olyan este 10-től éjfélig, de nem tudtam honnan szól. Legutóbb kíváncsiságból felvettem magam, és lementem az utcára és körbejártam, mert azt hittem szomszéd tömbből jön, vagy időnként kinyit a néhány éve porosodó sarki presszó. De visszafelé menet kiderült, hogy a fenti lakásból jön a zaj.

Szóval csak tájékoztatásul: nem igaz, hogy nem hallatszik át a szomszédba a hangos zene, csak esetleg nem szólnak érte.

Engem sem zavart eddig. Meg is jegyeztem, hogy de jó dolga van ezeknek az egyetemistáknak, hogy ki tudják engedni a gőzt(, ha egyetemisták egyáltalán :) ).

De ha mondjuk kisgyerekem lenne, és nem tudna aludni a házidizsik miatt, akkor szépen szólnék a lármázóknak, hogy hagyják abba.

2013. ápr. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
A pestiek csak halkan hallgatnak zenét :)
2013. ápr. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
szeretem a rockot és az csak hangosan jó.Viszont akkor csak fejhallgatóval.Sokat éjszakázom és nagyon zavar ha nem tudom magam kipihenni ilyen miatt a következő estére. Aki az utcára bömbölteti a zenét nyilván nem megy éjjelre dolgozni. Irigylem
2013. ápr. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Belváros, körfolyosós ház.

Nagyon ritkán, egy-egy számot, napközben, nem szieszta-időben.

Szerencsére a fősulis éveket koleszban töltöttük :).

Amióta másnap munka van (és már azóta is eltelt 10 év...), már nem olyan vicces, ha a szomszéd este 10-kor úgy dönt, hogy buli lesz. Ilyenkor ha egy órán belül nem hagyja abba (mert van, hogy csak elkezdik otthon, és továbbmennek valahova), akkor szólunk.


Fontos: nem is igazán maga a zene, a dallam az, ami zavaró, azt sokszor hallani sem lehet, hanem ha sok a basszus, vagy tuc-tuc zenét hallgat valaki, és te csak azt érzed, hogy mindjárt hánysz, mert szétrázza a gyomrod, na az a szar.

De nem csak a zene ilyen: ezekben a belvárosi házakban gyakori, hogy a födémek acélgerendásak, és nincs lépészaj-szigetelés, ha a felső lakó kicsit jobban csapja a lábait, az meglepően kellemetlen tud lenni.


Egyébként ha csak évente egy-kétszer rendez bulit, és erről időben (!) értesít (min. egy hét), akkor semmi baj, mert akkor legalább az ember számít rá, és rászervezel te is valamit.


A legjobb, ha megismered a szomszédokat, és valami normális viszonyt kialakítasz velük, amiben az is benne van, hogy te szólsz, ha valami zavar, és az is, hogy te is figyelsz rájuk. Marika beteg a szomszédban, a héten csak fülessel hallgatok zenét.

2013. ápr. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem kb 1,5 éve van két nagy discós láda,,összesen 4db 40cm es méllyel (4*250watt) + két sima hifi hangfal a magas és közép miatt egy 36nm-es kis lakásban,,még nem szóltak egyszer sem a szomszédok.Rock-ot nem hallgatok,,mert abban csak a középhang ordít,meg a 3-ik szám után már uncsi ugyanaz a hangszer,,majdnem tök ugyanazzal a dobbal stb..inkább jó mélyes zenéket nyomatok,,főként olyant amiben 30-40hz körüli hangok vannak,,pl-Rap,Dubstep,Chillstep,,spéci bass tester zenék meg ilyenek....:-)
2013. ápr. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

KissB36

7 vagyok

Éppen erről beszélek. A felettem/alattam/mellettem lakónak még tudok szólni, de ha mondjuk a szemközti házból (merthogy elég közel van) hallgat valaki hangos zenét, azt nagy valószínűséggel be sem tudom azonosítani, és így szólni sem neki.

És a zene, amit te hallgatsz, az éppen az, amiről írok, hogy nálam a zene már nem is hallatszik, csak az undorító émelyítő gyomorremegés a mély hangok miatt. Ettől konkrétan, fizikailag hányni lehet. Nagyon utálom.

Úgyhogy tudd, hogy csak azért, mert még soha senki nem szólt neked, nem azt jelenti, hogy nem zavarod a környezeted. Lehet, hogy nem tudja, kinek kell szólni.


És egy fontos dolog: ha kisbabám lenne, abban biztos lehetsz, hogy felkutatom a hangforrást, és először szép szóval, de ha az nem megy, akkor más eszközökkel is megpróbálom elérni, hogy hagyja abba.

2013. ápr. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, a "szeizmikus élményt nyujtó" zenehallgatás - értsd: amikor a hangnyomás a fájdalom határt feszegeti - a "tettes" alapvető tévedéséből adódik. Szerinte ugyanis egy pl. 100W-os erősitő, megfelelő hangfalakkal ellátva, arra való, hogy koppra feltekerje a hangerőt, és rengjenek a falak. Pedig nem erről van szó: a nagy teljesitmény-tartalék azért kell, hogy a zene dinamikáját - pl. egy üstdob-beütést - minél kisebb torzitással vigyen át a rendszer.

Ha eg mégis ezt teszi, jól kupán kell vágni:a pihenéshez való jogod gyakorlásában akadályoz!

2013. ápr. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!