Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen gyakran, és milyen...

Milyen gyakran, és milyen mértékben szoktatok hazudni?

Figyelt kérdés
Szoktatok egyáltalán, vagy csak szépíteni, úgy, hogy csak minimálisan tér el a valóságtól? Szerintetek lehet hazugság-mentesen leélni egy életet?

2013. ápr. 20. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Mit nevezel hazugságnak. Én inkább úgy szoktam manipulálni, hogy elhallgatok dolgokat, vagy úgy fogalmazom meg a mondandómat, hogy ne legyen hazugság, de mások úgy értsék, ahogy én akarom. A direkt hazugság ritka, mert azt nehezebb egyben tartani.
2013. ápr. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Soha:-)

Ez olyan dolog,hogy az is hazudik,aki azt mondja,soha nem hazudik.A hazugság hozzátartozik az élethez.Ami nem azt jelenti,hogy kötelező hazudni.Én akkor szoktam,ha nem akarok fölösleges vitát,vagy rám akarnak erőltetni vmit,amúgy meg igyekszem úgy csinálni a dolgokat,hogy ne legyen rá szükségem,hogy hazudjak.

2013. ápr. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szerintem igen le lehet úgy élni egy életet, csak nagyon nehéz. Valamikor egy kicsikét hazudni kell, hogy ne vánts meg másokat, de kerülni kell az ilyet! Próbálj tiszta úton járni!
2013. ápr. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
15 éves lány vagyok, és azt kell hogy mondjam, hogy sokszor térek el a valóságtól. Nyilván nem borzalmasan nagyokat hazudok, de eléggé sokszor túlzok, vagy forgatom ki más szavait. Nem tudom, hogy ez mennyire számít hazugságnak. Illetve állandó tagadásokban vagyok, vannak dolgok, amiket nem ismerek be.Így ha kérdezik természetesen hazudok, de ez már nem számít nagyon annak, mert tudják az igazságot.
2013. máj. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én tizenhét éves vagyok, és próbálom elkerülni a hazugságokat. Mindig kimondom az igazat, és van hogy nyersen is, de néha szoktam szépíteni/füllenteni, például a tanárnak, amikor elfelejtettem megírni a fogalmazást, és a határidő után rákérdezett, akkor én csak annyit válaszoltam, hogy "Természetesen készen van, csak elfelejtettem elkérni a tanárnő e-mailcímét, kinyomtatni pedig nem tudtam volna."
2013. máj. 8. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!