Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek ilyen szituban...

Szerintetek ilyen szituban nem bunkóság NEM viszonozni a köszönést?

Figyelt kérdés

Röviden:adott egy család,akikhez megérkezik egy idegen.Ugyanakkor megérzik a házaspár lánya haza,aki másik városban dolgozik.


Az idegen és a lány nem ismerik egymást.Az idegen udvariasan üdvözli a lányt,de ő nem köszön neki vissza.Egyébként az idegen egy másik lány,aki még a "dolgozónál" is fiatalabb.


Ez így bunkóság,vagy legalábbis illetlenség volt a részéről?


(A szituban egyébként én vagyok az idegen.Nem akarok előítéletesnek hangzani,de ez vidék,a lány meg Pesten él,mármint a házaspáré.Pesti úrilány...)


2013. máj. 13. 15:55
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
19%
10 Szerintem ne légy ennyire ideges:DDD
2013. máj. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
96%
Ha köszönnek illik visszaköszönni, sőt ha hazamegyek köszönök mindenkinek még az esetleges vendégnek is, függetlenül attól, hogy ismerem-e vagy sem.
2013. máj. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
29%
Konkrétan lenézett téged,ezért vagy te ideges.Gondolom átlátott rajtad hogy mit gondolsz valójában.
2013. máj. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
89%
Ha köszönnek, akkor azt udvariatlanság nem fogadni, akármi is a felállás és a sztori.
2013. máj. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

De ezt csak útólag állapítottam meg róla,nem ott és akkor.

Azóta nem is láttam,akkor meg hogy a fenébe,ezt most nem értem.Igaz,hogy kicsit kihívó öltözék volt rajtam,hacsak nem ettől ijednek meg a pesti úrilányok

xD xD xD

2013. máj. 13. 16:22
 16/31 A kérdező kommentje:
Meg azt se értem,hogy akkor mindenki bunkó neki,akit nem ismer és nem látott addig vagy ez hogy működik?
2013. máj. 13. 16:26
 17/31 anonim ***** válasza:
92%

Mi ez a "pesti úrilányok" szöveg ? :) Ezt hol hallottad, hogy ezt ismételgeted folyton ? :) Nagyon régimódi...

(nem vagyok pesti)

2013. máj. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
95%

16. vagyok, hozzáteszem, hogy a köszönést nem fogadni akkor is parasztság, ha aki köszön, nem szimpatikus. Pláne, ha a családunk vendége. Értelmes embereknek ezt nem kell magyarázni, akibe szorult egy kis intelligencia, az tudja.

Mondjuk azért engem az ilyesmi nem rázott volna meg annyira, hogy kérdést tegyek fel róla. Ha nem tanult meg köszönni, hát nem tanult meg, az ő gondja lesz később, hogy a legtöbb normális ember bunkónak fogja tartani, nem másé.

2013. máj. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Milyen állapotban érkezett haza a másik hölgy? Én el tudom képzelni azt is, hogy rossz napja volt, kiborították, valamin erősen gondolkozott vagy csak fáradt volt és más sem járt az eszében csak az, hogy még el tudjon vánszorogni az ágyig amibe beledől. Lehet épp fel sem fogta, hogy van otthon egy másik személy is akit még sose látott.


Más a helyzet akkor, ha esetleg még rád is nézett főleg a szemedbe. Egy idegen tekintetének közeli látványa a családi fészekben fel kell, hogy rázza még egy köszönés erejéig a félig kómás embert is.


A másik dolog, hogy szerintem szomorú, hogy van ember aki ilyen különbséget tesz vidéki meg pesti lakosok között. Tény és való kisebb városokban falvakban másak lehetnek az emberek, de akárhonnan is jött valaki, ha illedelmes, normálisan viselkedik és nem egy tahó s*gg, akkor kit érdekel ha bivalybasztapusztából jött is?

2013. máj. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
94%
Tényleg ezen kell vekengni, hogy egy vadidegen csaj nem köszönt vissza neked? Na bumm. És akkor mi van? Lehet, nem is hallotta. Manapság mindneki fülében szól a zene. Talán észre sem vette, hogy köszöntél. De ha észre is vette, és nem köszönt vissza, akkor is mit kell itt írogatni, hogy bunkó volt. Ettől lesz nagyobb az önbecsülésed, hogy másra rosszat monhatsz?
2013. máj. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!