Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek ilyen szituban...

Szerintetek ilyen szituban nem bunkóság NEM viszonozni a köszönést?

Figyelt kérdés

Röviden:adott egy család,akikhez megérkezik egy idegen.Ugyanakkor megérzik a házaspár lánya haza,aki másik városban dolgozik.


Az idegen és a lány nem ismerik egymást.Az idegen udvariasan üdvözli a lányt,de ő nem köszön neki vissza.Egyébként az idegen egy másik lány,aki még a "dolgozónál" is fiatalabb.


Ez így bunkóság,vagy legalábbis illetlenség volt a részéről?


(A szituban egyébként én vagyok az idegen.Nem akarok előítéletesnek hangzani,de ez vidék,a lány meg Pesten él,mármint a házaspáré.Pesti úrilány...)


2013. máj. 13. 15:55
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
58%
21: a kérdést csak azért tette fel,hogy pesti úrilányozzon.
2013. máj. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim válasza:
88%

"Igaz,hogy kicsit kihívó öltözék volt rajtam,hacsak nem ettől ijednek meg a pesti úrilányok

xD xD xD"


Nincs több kérdésem.

2013. máj. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Milyen az a pesti urilány?
2013. máj. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Úgy jött haza,hogy zengett a ház a röhögésétől,meg a beszédétől,ami persze érthető,ha régen látta a szüleit.


Velem egyesen pofára nézett,azt meg nem hiszem el,hogy nem vagyok elég nagy ahho,hogy észrevegyen.


NEM ÁLTALÁNOSÍTÁS! Milyen a pesti úrilány? Jelen szituban,amilyen ő.Okos,tehetséges (szülei szerint),sokat keres és oltárira nagyképű...hát ennyi részemről.

2013. máj. 13. 16:41
 25/31 A kérdező kommentje:
nem ahho,hanem ahhoz,szép úriasan
2013. máj. 13. 16:42
 26/31 anonim válasza:
95%
"Okos,tehetséges (szülei szerint),sokat keres és oltárira nagyképű..." Igen, mert ilyenek csak és kizárólag a fővárosban élők lehetnek, más városokban vagy ne adj Isten vidéken, falvakban biztosan nincsenek nagyképű emberek.
2013. máj. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Hát én budapesti vagyok, de csak szeretnék úrilány lenni. :DD


Amúgy meg biztosan megvan a saját nyomora.

2013. máj. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
85%
Nekem sem szimpatikus a pesti úrilányozás, de ez még nem változtat azon, hogy ha hazaérek és szembetalálom magam a család vendégével, aki rám köszön, nagyfokú udvariatlanságra vall, ha nem fogadom.
2013. máj. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Igen, bunkóság. De attól függetlenül előítéletes vagy. Tudod, ha úgy kezded a mondatot, hogy nem akarsz előítéletes lenni, de... akkor az vagy :D. Vidéken is ugyanannyi tahó van, mint Pesten. És én meg pestiként ugrok arra, hogy az ilyenekkel egy kalap alá vesznek, amikor simán csak nevelés és alaptermészet kérdése az, hogy ki viselkedik illedelmesen, és ki nem. Bocs.
2013. máj. 14. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
57%
Nem bunkóság,ha csak úgy beállítanál a kecómba és rámköszönnél én sem köszöngetnék neked egyből.Előbb meglepődnék,hogy mégis ki vagy te egyáltalán..szóval inkább zavarba jönnék.Sosem értettem mi értelme van idegeneknek köszöngetni és még bunkóság/nem bunkóság kérdést is csinálni belőle...
2013. máj. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!