Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nem lett sekélyesebb a világ?

Kacsacsoruemlos kérdése:

Nem lett sekélyesebb a világ?

Figyelt kérdés

Régen ugye nem volt internet annyira elterjedt, sokkal többet beszéltek személyesen az emberek, nem röhögték ki az ünnepeket mint a húsvét, hanem együtt mókáztak.

Most meg már csak csetelnek nagyrészt, meg leisszák magukat. Nincsenek hangulatos szokások mint régen.



2013. júl. 30. 00:42
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Azért nagy mókázás nem volt.

Melyik korra gondolsz amúgy? 20-30 éve, 130 éve, 500 éve???


Mi az, hogy ki van röhögve a húsvét?

2013. júl. 30. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen más idők voltak... Most sem az internet meg a TV gond személy szerint, csak általában ünnepekkor épp annyi szabadnap van, hogy kettőt lehet szusszanni és már lehet ujra menni robotolni, ez sokkal nagyobb gond. Abban a pár napban a legtöbb ember pedig inkább igyekszik kipihenni magát, de ha tehetnék sokan szorakoznának szvsz.
2013. júl. 30. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a kérdésedben benne van a válasz igen régen nem volt internet de inni ittak.

És aki nem akart barátkozni v nem járt társaságba az papnak v remetének ment v macskás néni lett belőle...


Gyakorlatilag minden ami szokás az egyénfüggő valaki fontosnak tartja a szokásokat valaki nem.

Pl egyik rokonom azt mondta azért utálja minden évben a 48-as és 56-os megemlékezéseket.

Mert ö nagyon unja h minden évben ez van.

Most mondhatnánk h az ilyen ember nincs tisztában a dolgok hátterével, de ez nála nem fog változni.


Szintén valakinek a karácsony csak az ajándékról szól másnak meg családi ünnep...

És így tovább.

Ahány ember annyi világkép, és ez sem a net sem az alkohol hibája azokat is lehet mértékkel használni.

2013. júl. 30. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez tipikusan az az eset megint, hogy a kérdező hallott pár szép, régi történetet és azt hiszi, hogy régen milyen k***a szép volt minden.


Az én nagymamámnak volt, hogy kiskamasz korában el kellett mennie cselédnek, mert nem volt pénzük, de olyan messze volt a hely, hogy oda kellett költöznie egy időre, egyedül. És itt most egy 12-13 éves kislányról beszélünk. Másrészt az apja sokat ivott, szóval még azt sem lehet mondani, hogy legalább alkoholista nem volt a családban. Ő szerintem pont hogy örült volna, ha az interneten tudott volna beszélni az anyukájával, meg a nővérével. Így hónapokig nem volt hír róluk.

2013. júl. 30. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen jó is lehetett a múlt évszázad. Oroszok elől elbújni a pajtába, zuhanóbombázók elől menekülni a légóba, várni, hogy mikor nyom fel a szomszéd, mert eldugtál egy fél disznót, hogy legyen mit ennie a gyerekeidnek, különben a komcsik azt is elviszik, hidegháború, atomfenyegetettség, demagóg eszmék. Micsoda nagy mókázások lehettek karácsonykor, csak épp enni nem volt mit, mert mindent be kellett szolgáltatni:)
2013. júl. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
De régebben is nagyon jó lehetett ám, igaz egészen a múlt századig voltak éhínségek Mo.-on, dehát mi az nekünk, apró semmiség. Voltál már éhes? Na nem úgy, hogy már 3 órája, hogy megetted a mekis hamburgert, hanem hogy hónapokon át alig eszel valamit, folyamatosan kopog a szemed, sok esetben az anyák a saját gyermeküket megették. Szerintem ők összetennék a két kezüket az internetért és a kényelemért, és nem kimondottan mókás hangulatukban vannak: [link] (Igen, 1932-1933 fordulóján volt, a régi szép időken). Szerintem tanuld meg megbecsülni, amid van, és tedd össze a két kezed, hogy van mit enned, van hol laknod, és ilyen hatalmas problémákkal kell szembenézned.
2013. júl. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Nem. Legfeljebb nem látod, vagy nem megfelelő helyeken nézel körbe.

Vannak népszokások, amelyeket éppen hogy újra élesztenek. Sokan vannak, akik isznak, de nem le, hanem élvezetből. Van sokféle szórakozás, jóval több, mint régen. Az élet sokkal sokszínűbb, amibe beletartozik a szélsőséges viselkedés is. Ilyen régen is volt, csak kevésbé lett köztudott. Csetelni is sokféleképpen lehet. Például durván és felszínesen, meg kulturáltan és tartalmasan. Emberi minőség kérdése, ki melyiket választja.

Van sok rossz szokás, durva cselekedet, de ez nem a világ, vagy a kor tulajdonsága, hanem a jelenlegi politikáé.

2013. júl. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire régen. Hogy 100 éve mi volt, azt nem tudom, mert akkor még nem éltem. De az biztos, hogy sekélyesebb lett a világ, mint 20-30 éve.

"Az én időmben" még abból álltak a közösségi programok, hogy átmentünk egymáshoz, nem pedig abból, hogy mindenki otthon ült és püfölte a klaviatúráját. A gyümölcsök leszüretelése és befőzése a tágabb családot is összehozó, nagy, közös munka volt, amelyből mindenki kivette a részét. Nem volt alap az, hogy minden családnak minimum 1 autója van: nekünk volt egy Daciánk, amelynek 70 volt a végsebessége, már amikor épp elindult, és nyaranként beült az egész család és lementünk a Balatonra.

A világ biztonságosabb volt és csendesebb, a levegő tisztább, a tévén még csak 2 adót lehetett nézni (már akinek volt tévéje), és mivel a fényképezőgépek bonyolult szerkentyűk voltak, amelybe filmet kellett fűzni, minden kép nagy érték volt. Az emberek nem csináltak napi 30 képet magukról a tükör előtt. Egy nyaraláson készült 24 vagy 36 kép, mert ennyi kocka volt egy filmen, amelyeket aztán előhívattunk, a készítés után egy héttel végre megnézhettük őket (szurkoltunk, hogy jól sikerültek-e), és betettük egy albumba.

Ó, a régi szép idők!

2013. júl. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek Veled, én most vagyok 28 éves, de még jól emlékszem, hogy még a gimiben is bizony, nem az volt a fő programunk, hogy interneteztünk, használtuk órán, és néha a könyvtárban, de ennyi.

Mi átmentünk egymáshoz, együtt találtunk ki dolgokat.

Általános iskolás korunkban még 11 évesen is játszottunk, építettünk mindenfélét a természetben.

Nézd a mai 11 éveseket, olyanok mint a 20 évesek, és ez egyértelműen a média és a fogyasztásra orientálás következménye.

Hallottam már olyat, igen, hogy azokat az ünnepeket, amik 20 éve még természetesek voltak, ma minden agymenéses degenerált idea alapján fikázzák.

Ahelyett hogy örülnének, hogy van szabadságuk, legalább ennyire értékelhetnék.

Az alkoholizálás szerintem régen is ment, de fiatalok között nem ennyire, és valahogy értékesebbnek találták egymás társaságát, mint ma, nézz körül egy buszon, barátok utaznak, de nem beszélnek, mindegyik a telefonját baxogatja. Amúgy tökjó hogy van ilyen telefon, de a haverommal dumálok, nem chat.

2013. júl. 31. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!