Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kell beszélni a színházb...

Miért kell beszélni a színházban előadás közben? Nem bunkóság?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam színházban, és egyszerűen nem értem, miért kell egyeseknek a darabot végpofáznia.

Nem sokan beszélnek, mindig 1 max 2. Többek között 40-50 vagy 60 éves nőknél látom ezt.

Elmeséli a darab közbe mit főzött, mit csinált, vagy elkezdenek beszélni a darabról, h szerinte most mit fog csinálni, nem csinálta, miért nem stb....


Ha valaki rájuk szól, mert egy idő után tényleg nagyon irritáló, még ők vannak megsértve. Vagy én reagálom túl?


Csak nekem idegesítő ez?


Veletek volt már ilyen? Átéltetek ilyeneket?



2013. aug. 15. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Van ilyen. Szerintem korfüggetlen, talán a tinikre még jellemzöbb. Hadd sértödjenek.
2013. aug. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Előfordul, ha nem gyakran színházba járó közönségről van szó. Bár nem értem, az ilyen minek megy egyáltalán, ha nem is figyel. Én még nem láttam annyira rossz darabot, ami közben beszélni kellett volna. Moziban is utálom, mikor a filmről tanakodnak, hogy mi lesz.
2013. aug. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Szerintem nem reagálod túl. Én is utálom mikor ilyen hülyeségeket beszélnek meg h ki mit főzött meg kivel mi törtét... Azt meg végképp gyűlölöm ha.valaki idő nap előtt elmondja.hogy.mi fog töténni a filmben/darabban. Nem vagy egyedül.
2013. aug. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Engem, ha nagyon halkan, suttogva beszélnek, az nem szokott zavarni, hacsak nem a drámai csönd kellős közepén beszél vki. De ha hangosak, főleg ha nem is a színdarabról beszélgetnek, akkor elég illetlen dolog. És tényleg ez a korosztály csinálja ezt főként... sztem azt hiszik, hogy ők tojták a spanyolviaszt, és tudnak minden szabályt, vagy azt, hogy ők már elég idősek ahhoz, hogy tisztelják őket, és azt csináljanak, amit akarnak.
2013. aug. 22. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tényleg elég idegesítő, myugodtan szólj rájuk.


Persze lehet, hogy Naftalin Ernő ötlettárán szocializálódtak :P

http://www.youtube.com/watch?v=ZPrbS-Opz4M

2013. aug. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vannak, akik a színházba nem látni akarnak, hanem látszani. Megmutatni az új ruhát, az frizurát. Szegénykéknek valószínűleg szar lehet egy szó nélkül másokra figyelni.
2013. szept. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
színházban
2013. szept. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is bunkóságnak tartom.

Nemcsak bennünket, nézőket zavar, de hidd el, hogy a szereplők is érzik ezt, hogy nem egyöntetű a figyelem.

Gondolom, őket azért nem zavarja, de a véleményük meglehet.


Nyugodtan szólj rájuk, te nem őket akarod hallgatni.

Ha meg is sértődik, de elhallgat.

2013. szept. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!