Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az angolok tényleg ilyen...

Az angolok tényleg ilyen keveset esznek?

Figyelt kérdés

Barátnőm most van Angliában, és lefotózta a kajájukat...és megdöbbentett milyen kevés étel van a tányéron.

Tényleg kevesebbet esznek, mint a többi nép, vagy pénz miatt csak ennyit kapnak? (bocsi, valszeg rossz topic, de nem tudtam hová tenni)



2013. szept. 3. 20:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha úgy ennének mint a magyarok a 3000 fontos fizu ép csak létminimumra lenne elég.
2013. szept. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Külföldön sok helyen a junk food sokkal olcsóbb mint a rendes étel, pl egy hambi a mekiben kevesebbe kerül mint egy fej saláta. Általánosságban nem esznek kevesebbet, csak azok akik minőségi ételre vágynak. A többség inkább megveszi az olcsóbb, kevesebb bajlódással járó ételt. S ez a folyamat az oka az elhízásnak. (meg nem is igazán szeretnek főzni, filmekkel ellentétben -tojásos szalonna,lekváros pirítós- a reggelit is letudják egy pohár teával és egy csomag keksszel)

Egy véletlen eszembe jutó gondolat: pár hónapja olvastam egy blogbejegyzést amit egy baráti társaság írt. Teljesen megvoltak rajta lepődve, hogy milyen drága magyarországon a gyorséttermi kaja. Már meg nem mondom mennyit hagytak ott, de egy átlag magyar embernek eszébe nem jutna annyit költeni olyan kajára ami nem is tápláló.

(Igaz nem voltam kint, de ismerősöktől tudom, hogy még így sem a kaja a legnagyobb kiadás. Sokkal többet költenek lakhatásra, az az ami javarészt elviszi a fizetésüket.pl londonban egy egyszobás vagy stúdió lakás bérleti díja 1-2000 font között mozog)

2013. szept. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Aki csak segelyen el az tuti az 1fontos Iceland-es kesz etelt veszi. Ami nem eleg hogy ehetetlen sz@r de meg keves is.

Nem keresek 3000fontot megis fott etel van az asztalon ,ket gyerekkel es nem elunk gyorskajan mert draga. Olcsobb fozni aki mast mond az azt se tudja mirol beszel. A lakas is mar bocs de nem 1000-2000 foleg nem studioert. Van ahol 900-ert kapsz 3 szobas lakast!! Londonon belul!

Mi speciel 1100ert berlunk 2szobas lakast kerttel. Es ez nem az elso "lakasunk".

Szoktam reggelit/ebedet kesziteni munkatarsaknak csak a "teljes angol reggelit" latnatok:szalonna,kolbasz,tukor tojas,sult gomba/paradicsom/bab(kinek mi),van aki benyom egy adag sultkrumplit is.

2013. szept. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

első, hülyeségeket beszélsz. 3000 fontos fizetés rengeteg, nemhogy a létminimumra elég, de elég jól meg lehet belőle élni. valahogy a minimálbérből is meg szoktak, pedig az kijön kb. 900 nettóra teljes állással..


egyébként, nem esznek keveset, akkor nem lennének elhízottak...

2013. szept. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
értem. köszönöm mindenkinek
2013. szept. 14. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!