Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak én utálom az ünnepi...

Csak én utálom az ünnepi öltözetet? Miért találták ki egyáltalán az öltönyt és a nyakkendőt? Változhat ez a szokás?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy gyűlölök öltönyt felvenni, pedig munkám során egyre többször kényszerülök rá.


Kényelmetlen, szoros, gyűrődik, a nyakkendőt órákig tart megkötni, ráadásul vigyázni kell, hogy nehogy összekoszoljam, mert akkor rögtön tisztítóba kell vinni, nem lehet egyszerűen bedobni a mosógépbe. És akkor ott van az alkalmi cipő, amit tonnás súlyúnak érzek a pillekönnyű sportcipőimhez képest, amikben egykébként vagyok. Ráadásul egy férfinél nincs is annyi lehetőség alkalmi viselet területén, mint egy nőnél, maximum az öltönyből van néhány fazon. És akkor még nem beszéltem a nyári időszakról, amikor kb. 10 másodperc alatt leizzad az ember a zakóban.


Most őszintén, miért kell az embernek a saját életét ilyen régi rossz szokással megnehezíteni? Nem sokkal egyszerűbb, kényelmesebb, praktikusabb lenne a farmer + póló + sportcipő kombináció?


27/F



2014. febr. 26. 21:51
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
Az igényes öltözködés nem a monitor előtti nyakkendőviselés, hanem a helyzet helyes felismerése. El tudom képzelni, hogy egy pólóban billentyűzöm, ha viszont egy fontos tárgyalásra megyek, a megjelenők ízlése szerint öltözöm (az extravagánstól a szolidig, mert a célom elsősorban az eredmény).
2014. febr. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 mustafa33 ***** válasza:

Csak ott a baj, hogy a kérdező nem hajlandó helyzetett elemezni vagy felismerni, eleve megkérdőjelezi a az öltöny létezésének szükségét. Általánosítja a hiábavalóságát.

Mint a bugris szomszédaszony mikor az apját dícsérte, teljes elismerésel mondta, hogy : -nem vót úriember, nem is vót nyakendője!

2014. márc. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
4%

"Csak ott a baj, hogy a kérdező nem hajlandó helyzetett elemezni vagy felismerni, eleve megkérdőjelezi a az öltöny létezésének szükségét"


Igazad van, öltönyt hordani régi szokás, hagyomány, megváltoztatni nem lehet, most már az idők végezetéig ez lesz az elegáns öltözet. Öltöny márpedig mindenáron kell, nélküle hová lenne az emberiség. Szerintem kihalna faj.

2014. márc. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 mustafa33 ***** válasza:
ˇUgy látom te sem tudsz. Legalábbis nem érted miért kell egy bankigazgatónak öltöny. Hát nem érted, hogy nem dolgozhat mindenki ganéhányó vellával?
2014. márc. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Na most tegyük tisztába a dolgokat! Attól, hogy nem öltönyben dolgozok, attól még elegánsan öltözöm. Nyilván nem neonzöld felsőben és cipőben vagyok, sőt a felsőm is lényegében ing, de nem az a klasszikus és nincs betűrve a sötét farmeromba. Nyakkendőt pedig nem hordok. Egyébként szerencsére ahol dolgozom, a tudás számít és öltöny nélkül is én vagyok az osztályvezető-helyettesi hely várományosa!
2014. márc. 1. 22:26
 26/32 anonim ***** válasza:
Elegáns nem egyenlő az öltönynel szerencsére. :)
2014. márc. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 mustafa33 ***** válasza:

Akkor mi a problémád???

"Miért is találták ki egyáltalán az öltönyt és a nyakkendőt?" ezt szerintem egyértelmű kérdés. És nem arról szól mi az elegáns.

2014. márc. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
51%

Teljesen átérzem a kérdező problémáját.

Vannak ugye objektív dolgok, hiába nem akarják itt egyesek beismerni, néhány pl:

- az öltöny meleg és kész, az ostoba főnök a légkondis irodájából könnyen pattog, miután belibben oda a légkondis audijából

- sportcipő kényelmesebb akármilyen hiper-szuper elegáns öltönycipővel rakjuk párba

- a nyakkendő mindig is kényelmetlenebb marad, mint egy ing vagy egy póló. Etéren különösen a nők ne ossszák az észt, hanem egy sálat 2 szer tekerjenek körbe a nyakukon, majd tiszta erőből szorítsák még meg és üljenek így 8 órát, utána gondolják át újra. Ők persze 2 gombot még a blúzin is kigombolhatnak.

- az öltönyre kényszerítettek legalább fele a büdös életben nem jár tárgyalásra és nem találkozik ügyféllel, csak az excel táblák számára csinosítja ki magát, baromság

- ha megkövetelik, fizessék is ki. Sokkal többe kerül, mint egy farmer+póló páros

2014. márc. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

"a nyakkendő mindig is kényelmetlenebb marad, mint egy ing vagy egy póló. Etéren különösen a nők ne ossszák az észt, hanem egy sálat 2 szer tekerjenek körbe a nyakukon, majd tiszta erőből szorítsák még meg és üljenek így 8 órát, utána gondolják át újra. Ők persze 2 gombot még a blúzin is kigombolhatnak."


Hát igen, a nőknek marha könnyű, csak a magassarkú cipót,a nejlonharisnyát, és cégtől függően miniszoknyát, kényelmetlen blúzt, stb. kell elviselniük. Húzzál már föl egyszer egy magassarkút például, és bírd ki benne egész nap. Gyanítom, másfél perc után más véleményed lesz a "könnyű" női öltözékről.

2014. márc. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
cipó helyett cipőt akartam írni :)
2014. márc. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!