Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak én utálom az ünnepi...

Csak én utálom az ünnepi öltözetet? Miért találták ki egyáltalán az öltönyt és a nyakkendőt? Változhat ez a szokás?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy gyűlölök öltönyt felvenni, pedig munkám során egyre többször kényszerülök rá.


Kényelmetlen, szoros, gyűrődik, a nyakkendőt órákig tart megkötni, ráadásul vigyázni kell, hogy nehogy összekoszoljam, mert akkor rögtön tisztítóba kell vinni, nem lehet egyszerűen bedobni a mosógépbe. És akkor ott van az alkalmi cipő, amit tonnás súlyúnak érzek a pillekönnyű sportcipőimhez képest, amikben egykébként vagyok. Ráadásul egy férfinél nincs is annyi lehetőség alkalmi viselet területén, mint egy nőnél, maximum az öltönyből van néhány fazon. És akkor még nem beszéltem a nyári időszakról, amikor kb. 10 másodperc alatt leizzad az ember a zakóban.


Most őszintén, miért kell az embernek a saját életét ilyen régi rossz szokással megnehezíteni? Nem sokkal egyszerűbb, kényelmesebb, praktikusabb lenne a farmer + póló + sportcipő kombináció?


27/F



2014. febr. 26. 21:51
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Ez hogy jön ide?

Mennyivel is lesz kellemesebb viselet a nyakkendő attól, hogy a nőknek kényelmetlen a tűsarkúban? Senki nem mondta, hogy az nem kényelmetlen.

Csak eléggé el tudom képzelni, hogy azok jönnek a nyakkendő elegáns, meg öltöztet stb dumával, akik a gyengébb nemhez tartoznak, ezért írtam ,amit írtam.

2014. ápr. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim válasza:
100%
Imádok öltönyben lenni. Nálunk neme kötelező, de ha tehetem mindig abban dolgozom. Nem tudok elképzelni elegánsabb ruházatot egy férfinak.
2014. ápr. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!