Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nálatok a tanárok kiengedik a...

Nálatok a tanárok kiengedik a diákokat wc-re órán? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Nálatok hogy van ez? És ha ti tanárok lennétek, mit tennétek ebben a kérdésben?
2014. márc. 25. 23:45
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Ha nem engedi ki, akkor pisiljen be?

Van hátránya és előnye is.


Előnye talán, hogy megtanul a gyerek úgy készülni az órára, hogy kibírja megszakítás nélkül. Illetve valamilyen kis önuralmat/alkalmazkodást tanulhat. Érezheti, hogy ez nem egy klub és következménye van, ha nem tart be szabályokat. Illetve nem zavarja meg az órát vagy nem bújik ki alóla ilyen indokkal.


Ennek ellenére (ha muszáj) én azt mondom, hogy ki kell engedni bármikor, csak meg kell vele beszélni, hogy ne zavarja az órát. (de nem ordítással, bántással, zsarolással).

Ha mindenki 5 percenként wc-re járna, vagy a félosztály nem járna be, úgy nem lenne elég hatékony az oktatás.

2014. márc. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mekkora gyerekekről van szó. Alsóban ez még teljesen természetes, felsőben vagy pláne gimiben viszont már elég ciki. Nyilván ha valakire órán tör rá a hasmenés, nem fogják bent tartani, hogy bekakiljon, de egy egészséges tizenévesnek már illene képesnek lennie arra, hogy visszatartsa 45 percen keresztül.
2014. márc. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Ez szerintem csak azért nehéz kérdés, mert – emlékeim szerint – volt aki általánosban azért akart kimenni, hogy randalírozzon a folyósón. Itt inkább azt kell eldöntenie a tanárnak, hogy tényleg indokolt, vagy csak szórakozik a gyerek, mert egyébként szerintem természetesnek kéne lenni, hogy kiengedik az embert. Egy felnőtt se dob hátast, ha mindig önuralmat kell gyakorolnia és csak óránként, két óránként mehetne ki, aztán ossza be legyen szíves. Úgy fogyasszon folyadékot, gondolja meg, hogy kibírja-e még x ideig, ha most nem használja ki a szünetét stb.
2014. márc. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Nekem pl. iskolás koromban lelki okok miatt (talán szorongás lehetett) sokszor hasfájásom és hasmenésem lett, és muszáj volt kimennem WC-re. Létezik egy "irritábilis bél szindróma" nevű betegség is, azt hiszem, annak is hasonló tünetei vannak, de sok ember nem is tud róla, hogy ez a problémája.
2014. márc. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem normális tanár kiengedi az embert, de ha már idősebbekről van szó, akkor ha vkinek már nem az első alkalom, akkor legalább figyelmezteti, hogy intézze el a szünetben, mert az arra van. Az sem mindegy, hogy melyik gyerek kéri, mert ma már vannak olyanok, akik nem azért kéredzkednek ki, mert pisilni / kakilni kell, hanem hogy tudjanak telefonálni, cigizni vagy épp unják az órát... na, az ilyeneket kell kiszűrni.
2014. márc. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
azért jutott eszembe a kérdés, mert nálunk általánosba és gimibe is voltak olyan tanárok akik nagyon fehéren v feketén látták a dolgokat. Volt olyan tanárom, aki nem csak hogy megengedte, hanem 1-1szer még rá is kérdezett 1-2 embernél, akin úgy látta hogy nem mer szólni, hogy ki kell e mennie, merthogy semmi gond nincs ebből, szóljon n yugodtan. De olyan is volt, aki kb. majdnem hogy ráborította az asztalt arra (még ha egyértlemű volt a helyzet, pl a legcsendesebb lány kérdezte) hogy mit képzel magáról, nem mehet sehova...
2014. márc. 26. 17:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Na mondjuk az utóbbi tanár teljesen degenerált. Nem mindig tud az ember felkészülni arra, hogy mikor kell majd neki WC-re kimennie, főleg hogy nemcsak kis / nagydolog miatt lehet, hanem azért is, mert esetleg tényleg elkezdi rosszul érezni magát és hányingere van...
2014. márc. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 DBN CAT válasza:
28%
sétálj ki a fenébe én azt csináltam XD
2014. ápr. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy kiről van szó...de nem is firtatnám tovább mert már mindent leírtak,amit akartam.Amúgy nálunk egyik tanár azt mondja hogy kössél rá csomót XD de mindig ugyanarról a gyerekről van szó...


Én egyszer jelentkeztem hogy rosszul vagyok,de mire a tenár észtevette hogy jelentkezek,már a szám előtt volt a kezem és futás közbe hánytam...elég ciki volt XD persze ez most nem ezen múlott hogy ki-e enged,mert ha rosszul vaygunk aztmondják hogy szó nélkül fussunk,én meg akkor csak rosszul voltam de nem voltam benne biztos hogy róka lesz...

2014. ápr. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!