Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Férjem nem köszöni meg az...

Férjem nem köszöni meg az ebédet vacsorát stb, nálatok előfordul ilyen? Ma is olyan rosszul esett, gyerekek megköszönik köszi anya elég volt stb, de ő nem!

Figyelt kérdés
2014. ápr. 5. 19:54
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%

Erről leginkább a Magyar oktatás tehet, ahol olyan tanárokat engednek dolgozni, mint amiket nemrég láttam a vonaton.

Vajon mikor jönnek rá, hogy talán haladna előrébb az emberiség nagyobb lépésekben, ha nem ilyen problémákon kellene rágódni, és bevezetnék az alapvető oktatási rendbe megint az etikettet.

2014. ápr. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
76%

Utolso,

A kedves anyuka es apuka dolga hogy tanitsa illedelemre gyerekeit, mar amint beszelni tanulnak.

2014. ápr. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igy igy szülő a példakép.Nem egyik kedves vállaszoló, ha már én dolgozok és hoppá kapok is fizetést érte,akkor már bocs a konyha közepébe sz@rhatok eltartom a családot....mert?az a gyerekes asszonny nemdolgozik főzéssel stb,én is az asztalra teszek annyit 26 éve,igen megjegyeztem már...legalább akkor mikor együtt eszünk''kössz'' ,de nem is ezen lovagoljunk..... én kérdeztem,megköszöni nektek? Meglepő vállaszokat kaptam,hmm, aki pénzt keres atól ne is várjuk köszönetet.... :/ Köszönöm a válaszokat!
2014. ápr. 6. 15:01
 14/24 anonim ***** válasza:
29%

A férjed egy bunkó. Az ebédet éppúgy meg kell köszönni, mint a mozijegyet, amit kiad a pénztárosnő. Persze, hogy fizettem érte, mégpedig előre, de átvételkor megköszönöm - ő meg azt mondja, hogy szívesen, vagy csak biccent.

Otthon is, hiába a férj keres, az ingét, gatyáját mossák, takarítanak, a háztartást vezetik (számára is).

2014. ápr. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
28%
Ha főzőgép lennél, akkor nem kéne megköszönni, de a felesége vagy, a társa, a legjobb barátja, stb.
2014. ápr. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
60%
Mi sem szoktuk megköszönni egymásnak az ételt, mindegy, hogy én főztem, vagy valaki más a családban. Az, hogy főzünk egymásra, olyan természetes dolog, mint ahogy az is, ha mosás van, nem csak a saját ruháinkat mossuk, hanem a másikét is. A keresetet sem köszönjük meg, ahogy azt sem, ha valaki elmegy a boltba, vagy kiviszi a szemetet. Ezek természetes, mindennapi dolgok, amik előfordulnak egy háztartásban, nem szívességek. Ha valami olyanra kérem a másikat, ami nem szükségszerű, vagy nem az ő dolga lenne, vagy éppen csak az én kényelmemet szolgálja, akkor szoktam megköszönni.
2014. ápr. 7. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
34%
Ha valaki a családi munkamegosztás szerinti MUNKÁJÀT végzi, azt nem szokás megköszönni, ha valakinek ezen kivülesö SZIVESSÉGET tesz, azt igen.
2014. ápr. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
64%
Most ez komoly hogy a válaszolók nagy részénél nem úgy fejeződik be a családi étkezés, hogy leteszik az evőeszközt és azt mondják hogy "köszönöm az ebédet/vacsorát" ?? Gyerekkorotokban sem? Hát bocsi de ez engem megdöbbent.
2014. ápr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
50%

18-as,

Ahogy veszem eszre, meg csak egy "jo etvagyat" sincs az elozo valaszoloknal.

Azt hiszem a kerdezo ferje tanulhatna a gyermekeitol.

Kerdezo, csak azt nem ertem, hogy miert hagytad ennyibe sok-sok even at.

2014. ápr. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%
szerintem válj el tőle!
2014. ápr. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!