Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Férjem nem köszöni meg az...

Férjem nem köszöni meg az ebédet vacsorát stb, nálatok előfordul ilyen? Ma is olyan rosszul esett, gyerekek megköszönik köszi anya elég volt stb, de ő nem!

Figyelt kérdés
2014. ápr. 5. 19:54
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
A nagyon közeli kapcsolatokban már általános mindig mindent megköszönni, ez nem jelent semmi rosszat :)
2014. ápr. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Utolso, "mar"? Szerintem meg mindig. Mindig is megkoszontunk mindent, mindenkinek, nem?
2014. ápr. 10. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 ceri ***** válasza:

Megköszönni sok mindennel lehet. Az emberek eljuthatnak olyan szintre amikor nem kell mindent kimondani -mert tudjuk. Persze ha felvetetted a témát, nálatok ez vsz. nem így van (még).

Mindenesetre megköszönni sokféleképpen lehet. Akár egy pillantással is. De lehet általánosságban is megköszönni szeretettel, odaadással, figyelemmel, kiállással a másik mellett- egyszóval tettekkel. Ezek sokkal többet jelentenek a szavaknál, amelyek sok esetben csak lélek nélkül elmondott udvarias semmik. Legalábbis vannak ilyen esetek is, nem csak a házasságban, hanem mindenféle emberi kapcsolatban.

Az, hogy nálatok mi a helyzet ez ügyben, azt te tudod. Mindenesetre ha nemtörődömség van a dolog mögött, akkor nem hinném, hogy pont a hazug semmitmondó szavak hiánya a gond.

Persze jó hallani ilyen szavakat, hogy köszönöm, szeretlek, stb, de ezek lassan kikopnak a mindennapi, problémákkal teli élet forgatagában. Ha rosszul esik, akkor vezesd rá valahogy a férjed, hogy szavakban is kimondjon dolgokat, amit esetleg csak nem tart fontosnak, de valójában hálás neked azért, hogy vagy neki.

Ha meg nem így van, akkor a szavaknak -főleg ha hazugok- semmi értelme. Akkor ott sokkal nagyobb a baj, mint az illedelmes viselkedés hiánya.

2015. júl. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
56%

Hat eleg szomoru hogy sokaknak ez a normalis. az en ferjem meg akkor is megkoszoni az ebedet ha o fozte en cask ele raktam es egyutt ultunk le. es en ugyanugy megkoszonom neki , sot uram bocsa ha o fozte azt is megjegyzem ha nagyon finom volt es meg sose esett le a gyuru az ujjamrol. es azt is megkoszonom neki amikor valamit megcsinal, pl. osszevagta a tuzelot telire. Mert nekem nem megerolteto hogy egy koszonomot mondjak valamiert annak aki megcsinal valamit NEKUNK ha szeretem. meg akkor se ha allitolag "ez a dolga".

Lehet hogy ezert vagyunk hazasok mar 40 eve, es nem utaljuk egymast meg most se?

2015. okt. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!