Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nyitott szájjal való evés!...

Nyitott szájjal való evés! Csámcsogás! Falás! Ezek a dolgok kikészítenek. Csak én vagyok ezzel így?

Figyelt kérdés
2010. jan. 8. 20:34
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem kicsit már túlzás ez kérdező. Nem akarlak megbántani, de kicsit lazíthatnál de idegesítsd fel magad ezen. :) Persze tökéletesen megértem és engem is zavarna, főleg amit a párod csinál.


Az én anyám csamcsog mindig ha meg csukott szájjal eszik akkor ropogtatja az ételt vagy nem tudom mit csinál és valahogy az állkapcsa is pattog :DD nem bírom...

Ja és úgy eszik, mint egy nyúl amikor almát eszik vagy körtét az kegyetlen...


De én attól szoktam hátasd dobni, amikor beleeszik az ételbe. Érdekes, én tudok úgy főzni, hogy sosem kóstolom meg közben mégis finom lesz.

Mondjuk én direkt ehhez való gumikesztyűben szeletelem a paprikát, hagymát stb-t is mert vannak ilyen rigolyáim :D

2010. jan. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
82%

Voltam már olyan "vendégségbe",ahol csak a mi családunk számított csodabogárnak és igényesnek.Előre bejelentették,hogy nem mindenkinek jutott kés.:(Erre sokan beválaszoltak,hogy nembaj úgyis magunk között vagyunk,nem kell úrizálni.Ez elég elszomorító volt.Vajon.hogyan esznek,ha nem vendégségbe vannak??Mint az állatok.A franciasalátás tálba nem volt kanál és kistányért se raktak ki külön úgyhogy mindenki a saját villájával nyúlt bele,amit már 100x végignyalt.:s

Az se szeretem,ha levesestálba porcirozzák a másodikát,bár erre felé a pörköltet így kínálják.Mondjuk én megtudom enni belőle,mert tisztára eszem a tányért,nem marad benne zöldség,tészta darab.

Egyszer süteménnyel kínáltam meg 1 látógatót,tányért nem raktam ki,de szalvétát igen.Gondoltam vesz 1 szalvétát és az felett eszi meg,de nem.Az egész tálcát maga elé húzta és arra morzsázott.Fúúj!Ami kiesett a szájából mind a sütikre került.Anyummal összenéztünk.A kukába landolt a süti.Jobbban jártam volna a kistányért rakok ki,bár lehet az se használta volna,ha nem rakom konkrétan elé.

Borzasztó,hogy az emnberek mennyire nem tudják az illemet az asztálnál.

A mi családunkba szokás evőeszközt és különböző tányérokat használni.Nem röstellünk 12 tányért elmosni.

Tudom,hogy ez nem igazán a támához tartozik,de én ezek a dolgokat is fontosnak tartom.

2010. jan. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
82%

08:44 Szerintem nyugodtan írhatod ide, bár nem az én tisztem eldönteni, hiszen nem én írtam ki a kérdést.

De szerintem is szörnyű, régen nekünk is voltak hasonló vendégeink, cipővel jöttek a be a hálószobába is ( de oda minek?) . Raktunk ki porszívót a szoba közepére, hogy elessenek benne szinte amikor bejönnek, de nem vették észre magukat akkor sem.

Az asztalnál nálunk úgy ment az étkezés ilyen családi eseményeken, hogy pakoltunk ki az asztalra ételeket, és ha kezdtek volna belemenni hangosan mondtam "várjatok, hozok méh mást is, várjatooook!" akkor egy ideig nyugodton voltak. Aztán ha minden bent volt már kb akkor észrevették, hogy már nem megyek ki semmiért és kezdtem volna enni... FALNI. Ilyenkor hirtelen felkiáltottam: Ó, az imádság! MOndjuk együtt köszönetet hogy mind együtt lehetünk stb-stb. Közben én csendben elkezdtem mindenkinek szedni, aztán levettem a nagy tálakat az asztalról :DDD Tudom, bunkóság de nem bírom ha beleesznek.

Aztán mire feleszméltek előttük volt egy nagyobb tál étel. MOndtam, ha kérnek még csak szóljanak majd hozom. És mosolyogtam :D

Nem igen tudtak rá semmit szólni.


Ez a magunk között vagyunk, nem probléma dolog engem is kikészít, meg amikor: Ne hisztizz már, ha mi nem lennénk te se lennél, egyél csak utánunk - nagyszülők...


Másik nagymamám pedig ha feljön hozzánk azt mondja miatta ne mosogassunk sokat, elvesz az asztalról egy poharat (amiből vagy anyukám vagy apukám ivott valamikor előző nap mert én sosem hagyom ott...)és simán abból iszik.


Hát, én nem bírnám. Egyszer ittam a pasim után de azt se tudnám többet megcsinálni ;)


Érdekes dolgok ezek... szerencsére engem már nem idegesít, mert alapból úgy lettem beállítva, hogy mindent tökéletesen tisztára mosok el, antibakteriális mosogatóval meg hasonlók :) Ha pedig az emberekkel van probléma nem bírom ki, hogy ne szóljak rájuk és egyből intézkedek... biztos meglepődnek vagy netalán idegesíti is őket, de nem érdekel. Úgy gondolom úgy a jobb, ahogy én csinálom. Tisztán, rendezetten. Attól még lehet jó hangulat de disznóólat ne csináljanak :DD

2010. jan. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

anyukám kolléganőjéről sztori:

nőcivel együtt vártuk a buszt, anyukám kesudiót evett, és megkínálta a csajt. nyitott szájjal csámcsogott, közben beszélt és bagózott... blöááá... undi volt... és tudjátok az összerágott darabkák... uhh... szóval mint 1 5éves. de van vagy 50, és még mindig nem sikerült ennyi kultúrát magára szednie...

2010. jan. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
93%
Én is a hangos nyeldeséstől készülök ki. Az egyetemen a volt szobatársam volt ilyen, de a világért nem akartam megbántani. A nyitott szájjal való evést hogy kell elképzelni? Ki kell nyitni mindenkinek a száját, ha enni akar, utána hogy rág, ha csak tátja a száját? Ilyet még nem láttam.
2010. jan. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
18%

Ennyi hisztis p,csát!

Szerintem meg mindenki egyen jóízűen ozt aztán ha ez valakinek nem tetszik így járt!

Most természetesen az otthon evésre gondolok az étterminél sajna tényleg illik betartani az evési és viselkedési kultúrát (már akinek van)!

2010. jan. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

én is hogy, de hogy utálom az ilyet!!

ne tudjátok meg, tesóm is hogy mit művel! nemcsak hogy nyitott szájjal eszik, gyerekkora óta, hanem még hangokat is kiad közben. nem bíírooommm!!!!! ááááááá!!!!!

2010. jan. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%
Alsó iskolás koromban annyira undorodtam a szemben ülő kövér srác nyitott szájjal való zabálásától, hogy egyszer még álmodtam is vele. Ma már azért nem ennyire, csak akkor ha nem lenne semmi más zaj a szobában, de akkor a vízcsepegés is zavarna.
2010. jan. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim válasza:
100%

Én azt utállom, ha valaki csámcsog, de úgy, hogy nyitott szájjal. O.o és akk a nyál...meg a kaja...pfúúúúj.

Unokatestvérem ilyen, voltmár, hogy rászóltam, erre nagymamám megvédte: hagyhad már, nemtehet róla. O.o

Meg a testvérem szürcsöli a levest, és amikor mondjuk neki, hogy fújd meg ha forró ne szürcsöld, akkor meg azzal szórakozik, hogy az összes levest lefújja a kanaláról, hogy ő így nemtudja. áh. xD

ilyen vagyok, kész, ezvan. :D

2010. jan. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
78%
Nem vagy egyedül. Engem is zavar. Nevelés kérdése. ;)
2010. jan. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!