Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Temetésre ruha kérdés? Mit...

Temetésre ruha kérdés? Mit vegyünk fel?

Figyelt kérdés
Férjem édesanyja temetése most lesz pénteken.tehát elég hideg lesz.férjem öltöny és fekete szövet kabátban jönne.azonban após (nevelőapja)fehér inget akar a "fián"latni.mig Férjem fekete inget s fekete nyakkendőt venne.másik kérdés:én fekete nadrág,terdcaizma és fekete (minimális fehér cirmosság benne)kötött meleg csipőig érő pulloverben és fekete szovetkabátban mennék.ez jó?vagy elmenjek még tiszta fekete pulcsit venni?amit esetleg soha nem vennék fel .pulcsimban kb 5/10% a fehér s nagyon elegáns.29n és 29f
2015. jan. 21. 09:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem kell fehér ing és fehér pulcsi sem. A fekete kabát bőven elég.
2015. jan. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Neked teljesen jó a fekete cirmos pulóver.

Férjed helyében fehér inget vennék fel. Valóban így szokás, fekete öltöny és fehér ing. De a fekete ing sem rossz.

Egyébként miért fontosak ezek? Úgysem fog látszani a kabát alatt, nem?

2015. jan. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De mégis egy temetés..férjem öltönyben jonne.de ő szerinte s az édesanyja családja szerint fekete ing kell.(szerintem is.)após meg azt mondta bőven elég a fehér ing
2015. jan. 21. 09:33
 4/15 A kérdező kommentje:
Lesz a temetés után egy búcsúztató ebéd étteremben amin már nincs rajtunk kabát
2015. jan. 21. 09:34
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Apósnak van igaza. Fehér inget szokás húzni.

A fekete ing csak egy divat, régebben nem is voltak fekete ingek.

De egyébként tök mindegy, az a lényeg, hogy ne színes legyen.

2015. jan. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt találtam a neten temetési ruha etikett címszó alatt:


"A temetésen nőknek fekete ruhát, esetleg fekete fátyolt vagy fekete kosztümöt illik viselniük, férfiaknak pedig kizárólag fekete öltönyt fekete nyakkendővel és fehér inggel.


A hozzátartozóknak feketében illik megjelenni. Másoknak is sötét ruhát ajánlatos viselni.


A gyermekeket öltöztessük sötét ruhába, de ne gyászruhába. Helyesebb azonban, ha kisgyermekeket nem viszük el a temetésre."

2015. jan. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%

Ez pedig egy itteni hozzászólás, mert már sok ilyen kérdés volt korábban is:


"Mint nemzetközi protokoll szakértő nagyon nem értek a nyakkendő nélküli inggel. Az kicsit sportosabb, lazább. Az - bármilyen szín kombinációban - sosem ünnepélyes, nem meríti ki az ú.n. "ünneplő ruha" fogalmát sem. Sajna, de a gyászruha is ebbe a kategóriába tartozik. Egyéb esetben az egyforma színű öltöny, ing, nyakkendő kombináció ellen nincs "szakmai" kifogásom, csak nem tartom szépnek, mert az egyszínűség nem emeli ki, hogy a férfiember nyakkendőt is felvett. Ugyanez az egyszínűség érvényes a fekete esetén is, hozzájárulnak - ez már az egyéni véleményem - bizonyos itáliai csoportokkal történő asszociációhoz. Ha már megtiszteljük szegény elhunytat és közvetlen hozzátartozóit, ragaszkodjunk a gyásznak saját kultúránkban elterjedt szokásaihoz, hagyományaihoz: Fekete öltöny, fekete nyakendő - és az "ünnepélyesség" valamint a kontraszt miatt - a fehér inghez. Figyelem: A nyakkendő mellőzését még fehér ing esetén is helytelenítem!"

2015. jan. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A gondunk,hogy fekete inge van férjemnek hosszu ujju,de fehér csak rövid ujjú van neki. Most ezért felesleges venni egy rövid újjút,csak hogy fehér legyen.Nem?
2015. jan. 21. 11:34
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha nincs fehér inge, akkor nem kell ezért direkt venni.

Jó a fekete is. Nem fogják ezért megszólni. Tényleg inkább ízlés dolga, nem szép.

Csak azért írtam, hogy apósnak van valóban igaza, szóval ezért ne piszkáljátok :)

Mondjuk én lehet, hogy beszereznék egy fehér hosszú ujjú inget, szerintem ez jó ha benne van egy férfi alap ruhatárában.

2015. jan. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Fehér ing kell - azért 1 db fehér, hosszú ujjú ing lehet a ruhatárban, nem felesleges megvenni.
2015. jan. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!