Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Titeket mennyire zavar, ha...

Titeket mennyire zavar, ha akár ezen az oldalon, akár sms üzenetben a mobilról írók hülyeségeket írnak és hagynak benne az üzenetben?

Figyelt kérdés

Legyen akár több betű elírása, akár egy (vagy több)oda nem illő szó stb.

Szerintetek ez nem udvariatlanság az üzenetet olvasókkal szemben?


2015. ápr. 21. 17:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%
Nem.
2015. ápr. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

Ez bizonyos műveltségi szintet feltételez.

Én nem hagyok üziben hibát, azt meg külön nem szeretem, amikor előre szabadkoznak, hogy telóról írok, bocsi. És akkor?

2015. ápr. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha véletlenül nem veszem észre a hibát akkor így írom:


Üzenet: Szia hogy bagy?

Üzenet: *vagy


Azt meg nagyon nem tolerálom mkor ilyet kapok:


Üzenet: Szia :) mics? Itt sm kül.


Ezmiiii??? O.o

2015. ápr. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A sajátjaimat hibátlanul küldöm mindig. Max. 5 másodperc bukó, meg talán néhány szem paszuly a plusz figyelem miatt. Ha ebből nem érti meg valaki, hogy telefonról lehet és kell is úgy írni, mint egy ember, akkor vele tényleg nincs mit kezdeni.
2015. ápr. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az ilyen "autocorrectes" szarságokat sosem szerettem. Az emberek lusták. Én inkább nem használom az automatikus módot, mert ha esetleg sietek, akkor is szeretnék figyelni arra, hogy én gépeljem be a szavakat, ahelyett, hogy ne vegyem észre, hogy vmi a témához tökre nem odaillő szó került be a szövegbe. De persze a legtöbb ember annnnnyira elfoglalt, hogy az az 5 mp is túl sok a drága idejéből... (se).


Egyébként az sms-szlengtől is teljesen kivagyok. Egyszerűen olvashatatlan, 3x kell elolvasnom, mire megértem. Itt, GYK-n meg pláne - ha vki elvárja azt, hogy válaszoljanak a kérdésére, tisztelje már meg annyival az olvasókat, hogy ne helyesírási hibáktól és idióta szlengszavaktól hemzsegő szöveget rakjon ki.

2015. ápr. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
9%

komolyan, sok nyelvtannáci

a nyelv nem öncélú, az csak egy kódolt kommunikáció

a tartalma fontos, és nem önmagért kell szeretni


akit a külsőségek izgatnak, igazából nem kiváncsi arra amit a másik mondani akart neki

2015. ápr. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Engem borzasztóan zavar. Most is egy kényszerbetegségről szóló kérdést olvasnék, ami nagyon érdekel, de nem tudok haladni vele, mert remeg a kezem, remeg a lábam, levegő után kapkodok, teljesen ki vagyok borulva az elírások miatt.
2015. ápr. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azért az nagyon a funkcionalitás rovására megy ha oda nem illő szagok vannak egy-egy mordályban. Ugye?
2015. ápr. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

6. van, amikor a külsőségek annyira nem passzolnak, hogy NEM LEHET ÉRTENI ELSŐRE, ami le van írva. A többséget ez idegesíti.

Nem egy alkalom volt, mikor próbáltam gyakorin segíteni, de 5x kellett nekifutnom a kérdésnek - és nyugi, nem azért, mert kisegítősuliba járok, hanem mert minden 2. szó vagy nem odaillő volt, vagy olyan szinten hemzsegtek benne a helyesírási hibák, hogy érthetetlenné tették a szöveget. És a hab a tortán az, amikor nekik áll feljebb, miután vki megkéri őket, hogy írják már le még egyszer rendes magyarsággal...


Amúgy a helyesírás pont azért van, jogosan, hogy megkönnyítse a befogadó helyzetét. Gondolj bele, mi lenne, ha mindenki a saját nyelvtana szerint írna...

2015. ápr. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyébként meg az is elég kellemetlen, hogy lassan megtisztelve kell éreznem magam, ha valaki a sztenderdközeli formát választja írásra.
2015. ápr. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!