Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az alábbi esetben ki kezdemény...

Az alábbi esetben ki kezdeményezhet tegeződést?

Figyelt kérdés
különböző cégekhez tartozó személyek, tartós üzleti kapcsolattartás esetén, idősebb, magasabb beosztású férfi, fiatalabb, alacsonyabb beosztású nő
2015. jún. 10. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Elvileg az illem azt mondja, hogy a nő-férfi viszonylatban mindig a nő kezdeményezheti a tegeződést.

Gondolom te vagy az alacsonyabb beosztású nő.

Esetedben igen kényes a kérdés, mert bár a másik cég idősebb vezetője magasabb beosztásban van, mégiscsak te vagy a nő, akinek a tegeződés kezdeményezésére lehetősége van.

Ki kellene puhatolni, hogy az illető szeret-e tegeződni.

Mert egy nő által kezdeményezett tegeződést meg nem illik visszautasítani, szóval a pasi nagyon kényelmetlen helyzetben lesz, ha nem szeret tegeződni, de te felhozod, hogy tegeződjetek...

2015. jún. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Üzleti kapcsolat esetén a magasabb beosztású az, aki kezdeményez. Az idösebb-fiatalabb, illetve nö-férfi viszonylat ilyenkor nem számít, kivéve abban az esetben, ha a magasabb rangú sokkal fiatalabb a másik, alacsonyabb beosztásúnál, pl. 30 és 50 évesek, ilyenkor a fiatalabbnem nem illik kezdeményezni a tegezést.
2015. jún. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

"Elvileg az illem azt mondja, hogy a nő-férfi viszonylatban mindig a nő kezdeményezheti a tegeződést. "


Ez CSAK privát kapcsolatban érvényes, ha munkakapcsolatról van szó, ott a nemi különbségeket nem illik egyáltalán figyelembe venni.

2015. jún. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez bizony nem könnyű kérdés! :)

Elvileg a nő, az idősebb vagy a magasabb beosztású javasolhatja a tegezést, de ebben az esetben, ha a férfi javasolja, tolakodónak tűnhet, aki visszaél magasabb posztjával.

Ha a nő ajánlja fel, esetleg felhívásnak, kihívásnak, hogy ne mondjam, intimnek tűnhet.

Azt hiszem, meg kell várni, míg jobban megismerik egymást, és ilyenkor néha - egy adott helyzet keretében - természetesen és önmagától is megoldódik a probléma...

2015. jún. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem egy konkrét eset, általánosságban érdekel, több ilyen helyzet adott, és én is kapcsolattartóvá léptem elő bizonyos tekintetben nemrég. Többekkel tegeződünk, így könnyebb a kommunikáció, de elég változó a korosztály, és van, aki alapból magázódik új emberekkel akkor is, ha a többi kollégával, korábbi kapcsolattartóval tegeződött.

Hát igen, én vagyok ebben a helyzetben a kevésbé rangos pozícióban nőként, és még olyan idős sem vagyok, szóval vannak idősebb üzleti partnerek.

2015. jún. 10. 23:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Természetesen a magasabb beosztású férfi kezdeményezheti... De ha én lennék a magasabb beosztású férfi, akkor üzleti kapcsolattartás esetén egyáltalán nem kezdeményeznék effélét.
2015. jún. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
# 6/6 Időpont ma 21:34 - Igen, van ilyen kapcsolattartó partnerünk is, aki szigorúan tartja a távolságot. De van, aki meg nagyon lazán veszi.
2015. jún. 11. 22:27
 8/8 Navégre válasza:

Nő és férfi kapcsolatában a nő; azonos neműek között az idősebb, üzleti, hivatali hierarchia esetén a magasabb rangú (mint „kitüntetett személy”) jogosult kezdeményezni a tegeződésre való áttérést. [link]


De ilyen esetekben szerintem is érdemesebb kitolni addig a tegeződést, amíg már tényleg mindkét félről véhetően igény lesz rá és olyankor mér nem ciki akárki is kezdeményez. MÉg egy jó tolvastam most itt: „… először a szív tegezzen, … csak azután a száj.”

márc. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!