Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek aki az interneten...

Szerintetek aki az interneten olvasgat az olvasónak számít?

Figyelt kérdés

Minden felmérés kiborít, amiben megkérdezik, hogy mi volt az utolsó kedvtelésből elolvasott könyv. Soha életemben nem olvastam még kedvtelésből könyvet.

Én csak az interneten szoktam olvasgatni, és szerintem sokkal komolyabb műveltségre tettem szert a sok év alatt, mint akik csak könyveket olvasnak. Ráadásul "kedvtelésből" és persze lenézzük azokat akik kedvtelésből filmeket vagy még rosszabb videojátékokat játszanak. Mikor kérdez rá egy felmérés, hogy ugyan melyik játékot pörgetted ki utoljára? Az a felfogás, hogy megmondják a tutit az "olvasottak", hogy menni kell 'oszt ölni, de igazából közük nem volt még ilyesmihez.


2015. júl. 9. 02:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

"...interneten olvasgat az olvasónak számít?"

Persze! - és az is, aki az utcán a plakátokat olvasgatja!

Aki az interneten olvasgat, olvasó akkor is, ha órákon keresztül a Facebookon lóg, vagy a Háború és békét olvassa.

.

"...interneten szoktam olvasgatni, és szerintem sokkal komolyabb műveltségre tettem szert a sok év alatt, mint akik csak könyveket olvasnak."

Elhiszem, ha nem papíron olvastad az Iliászt, Shakespearet, Upton Sinclairt - és lehetne sorolni.

Ha nem így van, akkor csak SZERINTED komolyabb a műveltséged!

2015. júl. 9. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A filmek között lehetnek olyanok, amik értékesek, de nem a Harry Potter és társai. A játékok viszont legfeljebb akkor kívánnak meg valamilyen műveltséget, ha kérdéseket tesznek fel az élet minden területéről. Anélkül csupán időtöltés és semmilyen műveltséget nem adnak.

Az olvasás nem csak ismereteket ad, hanem hasznos időtöltés is- Amit te nem tudsz felfogni. Az elsőnek nagyon igaza van.

2015. júl. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az iliász az ókor harry pottere... szerintem némelyik videojátéknak van annyi mondanivalója mint azoknak a könyveknek
2015. júl. 9. 14:10
 4/13 anonim ***** válasza:

Lehet internten is művelődni, de pár jó könyvet nem helyettesíthet szerintem semmi.


Amúgy persze játékokból is elhet tanulni, csak maximum nem Doom 4-et vesszük alapul. :D

2015. júl. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
szerintem a doom 4 semmivel sem haszontalanabb, mint a szürke 50 árnyalatát olvasni
2015. júl. 10. 03:49
 6/13 anonim ***** válasza:
Én egy szóval sem említettem azt a könyvet, mondjuk annak is célközönsége van inkább csak. De a Doom 4 hiába ha élvezetes is lesz, sok tanulnivaló nem hiszem hogy lenne benne, vagy művelődés lehetőség. :D
2015. júl. 10. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Miből gondolod? Talán játszottál vele? Vagy bármivel is, hogy ezt alátámaszd?
2015. júl. 10. 04:25
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha én a világirodalom nagyjaira teszek célzást az általános műveltséggel kapcsolatban, éppen ezért írtam, amit, nem pedig Courths-Mahlert emlegettem!

Ha -szerinted- "Az iliász az ókor harry pottere...", miért nem akarod megismerni az eredetit, miért az utánzatra hivatkozol?

Játékból is lehet tanulni - hivatkozol.

Ez igaz, de nem mindegy, milyenből. A kvízek sokszorosan többet, jobban tanítanak, mint a tankcsaták.

.

"...szerintem sokkal komolyabb műveltségre tettem szert..."

Ez bizony nagyképű kijelentés, mert műveltséged nem magadnak, hanem másoknak kell megitélni! Természetes, hogy amiről nem is hallotál, nem tudsz kérdést feltenni magadnak, csak arról, amit úgy-ahogy ismersz. Ebből következik, minden általad feltett műveltségi kérdésre választ tudsz adni!

2015. júl. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért kellene úgy tekintetni a világirodalom "neves" alakjaira, mintha arról mindenkinek illene tudnia.

Ami a környezetemben megfogalmazódik ahhoz általában hozzá tudok szólni, és szerintem az átlag ember ritkán szokott írókról vitatkozni.


egyébként is arról beszéltem, hogy ha valaki kedvtelésből olvas, akkor az miért számít műveltebbnek, mintha kedvtelésből játszik...

2015. júl. 10. 15:41
 10/13 anonim ***** válasza:
4-el még nem de mindhárom előtte levő részével igen, és ha abból bármit elhetne tanulni, hát nem tudom. Komoly történet ( Jönnek a démonok, később emgspékelve azzal, ogy az UAC tevékenysége miatt, meg Betruger hatalomvágya ), még oscar díjra is jó lenne.
2015. júl. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!