Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyi ideig normális minden...

Mennyi ideig normális minden adandó alkalommal temetőre menni a szülő sírjához?

Figyelt kérdés

Egyik rokon 50 feletti,20 éve meghalt az apja, kb 2 hetente van dolguk arra,akkor mindig friss virág,rendezgeti, szülinap névnap mindenszebtekkor pedig egy kisebb vagyon elkölt diszitésre. És ott kell lennie a férjnek,gyerekeknek is 2-3 órát amíg nem tökéletes minden.

Másik rokon 30as férfi, anyukája 3 éve halt meg,200 km-re dolgozik és él a feleségével,minden hétvégén úgy kirándulnak hogy útba essen a temető.


Ez normális vagy én vagyok elvetemült és ha majd odakerül a sor,se saját se férjem szüleinek sírjához nem szándékszom nem hogy hetente,havonta sem kimenni? ( főleg hogy mindegyik 300 km-re lakik,és lesz temetve is egyszer).

Mindenszentekkor kijárunk pár sírhoz,de nekem azok nem jelentenek sokat,csak csontok vannak benne,nem hiányzik kevésbé az aki meghalt attól hogy látom a csontjait borító betont.

32/N



2015. okt. 3. 08:59
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Nem hiszem, hogy erre van válasz, hogy mennyi temetőlátogatás a normális. Ha valakinek az megnyugvást hoz, hogy heti több alkalommal kijárjon és van is rá ideje, miért ne tenné? Élő rokonokat is van, aki naponta látogat, van aki csak havonta. Halott rokonokkal szerintem ugyanez a helyzet. Mindenkinek más az igénye szerintem. Ezért nem lehet azt mondani, hogy valami normális vagy nem normális.
2015. okt. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a minden hétvége soknak tűnik. Meg a kéthetente is. De ha arra van dolguk és ez senkinek sem okoz gondot, hát miért ne? Én nem örülnék neki, ha a férjem minden hétvégén szeretne temetőbe menni.

Azt nem tartom soknak, hogy szülinapkor, névnapkor, mindenszentekkor. Az túlzás, hogy 2-3 órát ott kell tölteni.

Nálunk a családban és ismerősök között is az a szokás, hogy névnap, szülinap, anyák napja, mindenszentek alkalmából megyünk. De nem költünk vagyonokat és nem is töltünk ott órákat.

Talán az az ok, hogy mindkét esetben elég fiatalon 30 évesen elvesztették a szülőjüket.

2015. okt. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Én sem tartom nem normálisnak. Inkább a te hozzáállásod az ami inkább nem. De ezt mindenki maga tudja. Ha vkit megnyugtat a heti temető látogatás, akkor ne tartsuk már ezért hülyének. Nem a te anyád, apád, férjed, gyereked van odahantolva. Mindenki úgy dolgozza fel a veszteségeket, ahogy tudja, ne azt figyeld mit csinálnak mások, nekem ez olyan rosszindulatunak tűnik.

Majd ha neked is meghal anyosod, férjed menne havonként, akkor mondod neki, hogy te nem mész, mert ez baromság? Egy kis tiszteletet tanusithatnal 32 éves létedre. Hagyd a rokonaidat békén.

2015. okt. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Anyukám 2 éve halt meg, akkor 22 éves voltam. Ő pedig csak 53. Váratlanul jött, agresszív, gyógyíthatatlan betegségben halt meg. Ősszel még egészséges volt teljesen, tavaszra teljesen leépült és meghalt. Sokként ért mindenkit.


Nekem pl. nehézséget okoz kimenni a temetőbe. 2 év alatt talán 5x voltam. (a tesóm havonta, másfélhavonta kinéz rendbe tenni a sírt) Nekem nem segít az, hogy kimegyek.

2015. okt. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem hiszem, hogy van ebben a kérdésben általános válasz. Én nem bírok pl. abszolút kijárni a temetőbe, kikészít a tudat, hogy ott vannak a hamvai az egykori családtagnak. Biztos megbolondulnék, ha minden hétvégén ki kéne járnom és rámenne egy nap. Valahol nem is tartom egészségesnek, akinek erre van igénye, mert megragadhatott a gyász folyamatában.
2015. okt. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig az ember úgy érzi. Van, aki naponta jár, van, aki hetente, van aki még csak mindenszentrkkor. Az ő dolga. Másnak ehhez köze nincs, bele se kellene szólnia
2015. okt. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az első rokon az anyám,és amíg gyerek voltam,nekem is muszáj volt vele mennem. Most már csak hugomnak muszáj,én 10 éve úgy járok ahogy nekem megfelel.Ha anyámon mulna,azt is megszabná milyen virágot viszek.Azzal próbál meg rám hatni hogy ha meghal akkor hozzá se fogok gyakrabban kimenni,akkor most sem kell őt látogatni.
2015. okt. 3. 11:24
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyámmal és a testvéreimmel havonta kimentünk a nagymamám sírjához. Mi meszebb éltünk a falutól, csak havi 2x voltunk ott látogatóban, ezért.

A nagynénéim, nagybátyáim a közelben élnek, hetente-kéthetente kimennek, visznek virágot az édesanyjuk sírjára.


Szerintem ez nem furcsa, és engem gyerekként sosem zavart, és felnőttként sem. Nagyon szerettem a nagymamám, és szívesen vittem virágot a sírjára. Sajnos ma már külföldön élek, és évi 3x, ha megtehetem...


Mindenszentekkor mi is kicsit több időt töltöttünk el, beszélgettünk, gyertyát gyújtottunk.


Ami nekem inkább furcsa volt: édesapám kb. évi 2x ment ki a saját édesapja sírjához, minket csak mindenszentekkor vitt.

2015. okt. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%

Mi otthon rendeztunk be emlekpolcot elhunyt volt ferjemnek nem jarunk temetoben hamvasztva volt sir nincs.

A polcon van egy par kozos kep gyertya aprosagok kis szobrok angyalkak a gyerekek rajzai ami rendszeresen cserelek.

Remeljuk megbocsajto Isten a mennyorszagba kuldte ot.

2015. okt. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
67%

Én pl. nagyszüleim sírjához kb. évente egyszer megyek ki, halottak napján. Messze is van a sírjuk, meg nekem sincs igényem többre (a sírokat gondozzák). Nekem ez a normális.

Három házzal lejjebb van egy idős nénike, aki minden hétvégén kibattyog a temetőbe a szüleihez és a testvéréhez kb. 30 év után is. Neki meg az a normális.


Nem vagyunk egyformák, kinek jobban, kinek kevésbé számítanak ezek a dolgok. Egyik sem nem normális, még az sem, ha valaki egyáltalán nem látogatja a szerettei sírját, vagy akár minden nap kilátogat. Van aki irtózik a temetőktől, van aki viszont megnyugvást talál bennük, és szívesen megy ki. Kinek a pap, kinek a papné (kinek meg a lánya :))

2016. febr. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!