Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nemzeti szokás a kárörve...

Miért nemzeti szokás a kárörvendés Magyarországon?

Figyelt kérdés

Tegnap olvastam egy kérdést szocpol témában, sajnos belinkelni már nem tudom.


Valami olyasmi volt, hogy vissza kellene-e vezetni a szocpolt. Két csaj egymásnak esett, mert az egyik azt mondta, hogy őt nem érdekli, hogy lesz-e szocpol, mert ő már felvette, és hogy másoknak jut-e, vagy nem, az őt nem érdekli. Erre a másik elküldte melegebb éghajlatokra, mert úgy gondolta, hogy igazságtalanság, hogy az egyiknek jár valami, a másiknak meg nem, és aki már kapott, az csak röhög a markába, míg egy csomó másik ember önhibáján kívül pont azért nem juthat saját lakáshoz, mert elvettek mindenféle támogatást a fiataloktól.


A későbbi válaszolók mind a kárörvendő pártján álltak, én viszont megértem a másik lányt is, aki ezen kiakadt, mert én is hasonló helyzetben vagyok. Fel is tettem egy hasonló témájú kérdést régebben, amit itt olvashattok:


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


A kérdésem az, hogy miért megy a kárörvendés ennyire ebben az országban? Miért van az, hogy az emberek csak röhögnek a markukba, ha ők jól jártak, a másik meg nem?


Nem mindenkinek az lenne az érdeke, hogy több fiatal juthasson lakáshoz, több gyerek szülessen, akik fenn fogják tartani majd a társadalmat? Miért kell akkor röhögni azon, aki eddig még nem juthatott saját lakáshoz, és nem volt képes gyereket vállalni?


2010. márc. 22. 13:38
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves utolsó. A témához is hozzá tudsz szólni?
2010. márc. 22. 18:54
 12/14 anonim ***** válasza:
Én már írtam ide egyszer,de most bővebben kifejtem a nézőpontomat:írtam,hogy szerintem a helyzet teszi,ami az országban van...sajnos nagyon rosszul állunk minden téren.Ha belegondolsz,egy fiatalnak nem sok esélye van "csak" egy végzettséggel vagy akármilyen diplomával sokat keresni,hacsak nincs ismerőse,aki bedugja valahova,vagy ha nincs tűzközelben.Sajnos a csapból is az folyik,hogy ez meg az mennyit sikkasztott,mennyit lopott-valljuk be,idehaza tisztességes munkával nem nagyon lehet meggazdagodni(mindenhez rengeteg pénz kell-a tanuláshoz is)-kicsit olyan,mintha az átlagembert szándékosan akarnák nyomorba dönteni.Ezért,ha valakinek sikerül valami,akkor rögtön feltételezik róla,hogy nem tiszta valamiben...szóval szerintem az emberek idehaza az anyagiak miatt elég stresszesek(ami nem csoda)és ezért egymástól is sajnálnak mindenféle befolyt pénzt.Külföldön valószínűleg azért másabb,mert ott megbecsülik,megfizetik a tisztességes munkát-mindenki annyit kap,amennyiért megtanult/megdolgozott-nyugodtabbak az emberek,nem érzik annyira az igazságtalanságot,mint mi itthon.Persze kivételek mindenhol vannak,ott is vannak irigy emberek,csak nem ennyien.Pl láttam egy dok.filmet:Kanadában a nyomortelep úgy nézett ki,mint nálunk a legmodernebb lakópark(tudod amiben akár 60milla is lehet egy 50m2-es lakás)játszótérrel,mindennel-munkanélküliek lakták...hmmm...
2010. márc. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
*illetve nem is sokat keresni-csak annyit,hogy ne legyen luxus a garzonlakás törlesztése meg a számlák mellett még enni v ruházkodni is.
2010. márc. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Egyetértünk, kedves utolsó. Magam is éltem külföldön, és alá tudom támasztani, amit mondasz. Ez az ország ebben a formájában tényleg egy csődtömeg. Megértem, hogy sokan elkeseredettek, mert nekem is vannak ilyen időszakaim. Viszont továbbra sem értem, hogy - és ezzel vissza is kanyarodnék az eredeti kérdésre - akinek jutott pl. szocpol, miért nevet a markába, és kárörvend azon, hogy másnak nem jutott? Miért nem érez inkább vele együtt, és próbál neki segíteni? Ami engem igazán felháborít, az az, hogy akinek van - és most tekintsünk el annak elemzésétől, hogy honnan van neki -, az miért nézi le azt, akinek önhibáján kívül nem sikerült valami? Itt van pl. a tegnapi két lány. Az egyik korábban gyereket vállalt, még pont időben ahhoz, hogy megkapja a szocpolt, amiből aztán megvette a házát. Aztán ott van a másik, aki valószínűleg azért nem vállalt még gyereket, mert vagy fiatal volt hozzá, vagy egyszerűen nem érezte biztosnak az anyagiakat ahhoz, hogy gyereket vállaljon. Most pedig már esélye sincs rá, mert azóta minden létező támogatást elvettek egy év leforgása alatt. Vannak, akik 2008 előtt vállaltak gyereket, és az állam szó szerint a feneküket is kinyalta, és vannak, akik valami miatt nem tudtak még gyereket vállalni - azok most már nem is tudnak.


Ha viszont így áll a helyzet, honnan veszi a bátorságot az, aki korábban mindent megkapott állambácsitól, hogy lenézze azt, aki nem kap semmit? Miért röhög rajta, és miért nem érzi, hogy igazságtalanság történt?


Mondom, nagyon szíven ütött a kérdés, mert én is pont ugyanilyen helyzetben vagyok, mint az a lány, aki kiakadt azon, hogy nemcsak, hogy neki nem jut semmi, de még kap egy jó kis hátbarúgást is ezért azoktól, akik kaptak. Pedig lehet, hogy csak annyi a hiba, hogy az illető később született...


EZ miért van? A külföldi dolgokat most már felejtsük el, engem nem az érdekel, hogy külföldön mi van, mert tudom, hogy mi van. Itthon miért van ez?

2010. márc. 23. 00:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!