Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ki kinek hogyan köszön, az...

Ki kinek hogyan köszön, az illem szerint? Csókolommal ki köszön kinek?

Figyelt kérdés
2016. márc. 20. 08:17
 1/7 Andizsuzsi ***** válasza:
49%
Gyerek felnőttnek, férfi nőnek.
2016. márc. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem így értettem. A kérdésben benne van a "hogyan" szó.


Egy mondat pedig akkor mondat, ha van benne állítmány...

2016. márc. 20. 09:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Hogyan? Szituációtól függően. Egy hivatalban ülő 25 év körüli lányt nem fogok le sziázni, és egy nyugdíj előtt álló férfinak sem fogok Csókolomot köszönni.

Amúgy meg úgy ahogy az első mondta. Bár manapság már furcsán veszi ki magát ha egy férfi csókolommal üdvözöl egy nőt.

Én felnőtt nőként csak az utcánkban élő dédszülő korú személyeknek köszönök Csókolom!-ot. Mindenki másnak Jónapot kívánok! jár.

2016. márc. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Egy mondat pedig akkor mondat, ha van benne állítmány..."


Feltételezem, hogy vagy már legalább hetedikes. Tanulmányozd a hiányos mondatokat. Ha már a segítségre kötekedéssel tudsz csak reagálni.

Hogyan? Kinyitják a szájukat, megformálják a hangokat és kiejtik őket: csókolom. Így.

2016. márc. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kötözködhetsz. Azért írtam azt, mert két kérdés volt és a valaszodból nem látszik, hogy melyikre reagáltál. Vagyis, leginkább úgy tűnik egy harmadik kérdésre válaszoltál. Erre:

Ki kezdeményezi a köszönést?

2016. márc. 21. 07:59
 6/7 A kérdező kommentje:

3# köszi.

Képzeld, postán szoktam úgy járni, hogy a 25 éves nőknek jó napot kívánokkal köszönök és magázom, ó meg visszategez.


Ha pl idősebb házaspárhoz menni, akik mondjuk hatvan körüliek, akkor jó ha a nőnek csókolom, a férfinak jó napot?

2016. márc. 21. 08:04
 7/7 Kései Sirató ***** válasza:
Kérdező, te egy nagy faparaszt vagy. Örülj, hogy válaszolnak. Amúgy az első válaszoló arra a kérdésedre válaszolt, hogy csókolommal ki köszön kinek.. Neked a legnagyobb baj nem a köszönéseddel lesz, hanem a primitívségeddel.
2016. márc. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!