Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mire gondol az az ember aki...

Bajer kérdése:

Mire gondol az az ember aki meglátva egy cigányt azt mondja egy ismerősének, hogy "Odanézz! Ott egy rossz cigány! "?

Figyelt kérdés
E logika szerint olyat is kéne hallani az utcán, hogy "Odanézz! Ott egy jó cigány!" Holott ilyet még nem hallottam. Max. azt lehet még hallani, hogy "Ott egy cigány!" Miből sejtheti, hogy rossz vagy jó az általa meglátott cigány?

#roma #jó cigány
2016. ápr. 4. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Azt h cigány is és még nem is bizalomgerjesztő külseje van.
2016. ápr. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Miért ki mond ilyet? Hülyeség. Csak akkor tudod, hogy rossz, vagy jó, ha már beszéltél vele, kapcsolatba kerültél vele.
2016. ápr. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
5%
Te ezek szerint még nem hallottál a rasszizmusnak nevezett jelenségről. Nem hittem volna, hogy van még ilyen ember ebben az országban...
2016. ápr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
3 Képzeld hallottam már a rasszizmusról, sőt.... De a fent említett mondat egyáltalán nem hangzik életszerűnek. Ilyet senki nem mond, az sem aki rasszista (viszont minden szembejövő cigány esetében azt gondolja, hogy rossz ember).
2016. ápr. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%

"Miből sejtheti, hogy rossz vagy jó az általa meglátott cigány?"

Mikor húsz fokban kapucni van a fejébe húzva, sunyin nézelődik és munkaidőben látszólag céltalanul lófrál egy aluljáróban, vagy mikor pontosan tudod, hogy mindjárt oda fog jönni hozzád, pénzt/cigit kérni, "talált" iphonet eladásra felkínálni stb.. az bizony egy "rossz" cigány.

2016. ápr. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!