Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ebben az esetben kinek kell...

Ebben az esetben kinek kell felajánlania a tegeződést?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy a nők ajánlják a férfinak, az idősebb a fiatalabbnak, vagy a magasabb pozícióban dolgozó az "alacsonyabb rendűnek".

De ha az illető férfi idősebb a nőnél, és orvos, ráadásul korábban kezelte a nőt (de már nem a páciense, csak az orvos-beteg kapcsolat után évekkel összefutottak, és elkezdett kialakulni köztük egy baráti viszony).

Szóval ebben az esetben kinek illik felajánlania a tegeződő viszonyt?

Így is a nőnek, vagy mivel a férfi volt a felsőbbrendű korábbi kapcsolatukban, inkább neki kéne?



2016. máj. 14. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nincs nagy korkülönbség, akkor inkább a nő ajánlhatja fel. Tehát NEM KELL felajánlani, csak felajánlhatja. Attól, hogy barátivá válik egy kapcsolat, nem kell a már megszokott magázódásról áttérni a tegeződésre.
2016. máj. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

10-12 év a korkülönbség kb., de a férfi így is csak harmincas.

Értem én, hogy ezt nem "kell" meg "muszáj", de azért kicsit fura, hogy két barát magázódik...bár igaz ami igaz, számomra furcsa lenne a tegeződés, úgy megszoktam már, hogy magázom :)

2016. máj. 14. 22:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha hosszú évek alatt alakul ki a barátság, például kollégákkal, én már nem szoktam kezdeményezni a tegeződést (nő vagyok), mert ha megszoktuk a magázást, csak zavaró lenne a változás.
2016. máj. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedben benn van a válasz is: "a magasabb pozícióban dolgozó az alacsonyabb rendűnek".

Ugyanúgy, mint a köszönésnél (ki köszön előre), egyes feltételek ütik a másikat. Hiába a fiatalabb köszön előre az idősebbnek, ezt az szabályt "üti" egy magasabb rendű (1.számú) szabály: Mindig a helyiségbe belépő, vagy az onnan távozó köszön előre. Így hát belépéskor az idősebb és magasabb rangú tanítónéni köszön előre a fiatalabb gyermekeknek. Ha majd az utcán, folyóson, színházban találkoznak, akkor természetesen a gyermek köszön előre...

Nálad is hasonló a helyzet: hiába vagy nő és csak "alig" fiatalabb - a férfi orvos (magasabb rangú), ráadásul páciense voltál (orvos-beteg viszony). Egyértelműen csak ő ajánlhatja fel a tegeződést.

Eddig voltak a szabályok, innen jön az "emberi" rész: Szerencsétlen dolog erőszakolni a tegeződést, vannak akik eleve nem szeretik, mások úgy érzik, hogy még nincs itt az ideje, kínosnak érzik, megijednek a "másik" rámenősségétől, stb. Legjobb hagyni, hogy az emberek között megérjen az a baráti/jó-ismerősi viszony, amikor szinte magától válik természetessé a tegeződés.

2016. máj. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!