Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek is sok és jogosan...

Szerintetek is sok és jogosan vagyunk kiakadva?

Figyelt kérdés

Érettségi előtt állunk frankón, és most úgy tűnik a mai napi események után sikerült végleg feldühíteni az osztályt... nem kezdem el taglalni az összes eseményt csak ezt az egyet szóval:


Páran az osztályban sőt milyen páran kb. a 90%-a kifogásolni merte, hogy miért kap az osztályfőnökünk 45ezer forint értékben aranykarperecet, miután alig ha van aki egyetért a dologban, konkrétan szerintünk nem is érdemli meg. Egyrészt az ajándékot tartjuk túlzásnak, illetlennek, másrészt az összeget (miután kapott már tőlünk az évek során gyűrűt, nyakláncot) Így írtunk egy kis petíciót :D aláírta az osztály nagy része, és úgy gondoltuk odaadjuk az szmk-s anyukának, akit már az évek alatt többször is kifogásoltunk (szülők is) hogy miért is költekezik annyit amennyit (a saját pénztárcájához igazodva) konkrétan az összes tanárnak minden évben névnapjaikra, pedagógusnapokra, nőnapra a legnagyobb kiszerelésű merci-csokik... mindezt úgy, h mi előre sose tudtuk, mindig csak akkor ott, mégis nyeltünk.

És most akkor ott tartottunk, h bejött az anyuka lehordott minket mindennek, mert hogy tiszteletlenek vagyunk, meg hogy igenis megérdemli. Újból, előtte elindult egy lap mondanom sem kell, hogy most csak jó ha 10aláírás került rá... És akkor most az osztály ott tart nagyjából, hogy most már a bolondballagást, meg a bankettet is leszarjuk...

Még annyit, h oszt.pénz az évek alatt össz.vissz. 1,5 millió jött össze, ofő hozzátette pont elég lesz mindenre, pont fedni fogja a költségeket. Miket is (szalagavatórendezés, étteremben vacsora a mi szalagavatónkra, bankett...) Szerintetek? Egyszer nem fizettünk belőle oszt.kirándulást sem. Állítólag a szalagavató megrendezése nyelt el egy csomót. Szóval nálatok ,h történtek ezek a dolgok?


2010. ápr. 23. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi van?
2010. ápr. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
hát én akárhogy emlékszem vissza, fejenként max 30 ezer forintba került MINDEN a szalagavatóval a bállal, a ballgással, az érettségivel meg mindennel együtt...21 fős volt az osztályunk, tehát az egész kijött 60-70 ezer forintból... mi a frászra kell nektek 1,5 MILLIÓ???? az az anyuka nagyon durván zsebre játszik...a többi hogy hogy nem veszi észre? :S számlát szokott adni a vásárolt dolgokról? vezet költségvetést? mert ha igen, ellenőrizzetek le mindent
2010. ápr. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
1,5 millió? :O:O Ez tényleg durva kivéve ha egy 1000 fős osztályról van szó!
2010. ápr. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon durva...

Vonjátok bele a többi szülőt is!Kíváncsi vagyok mit szólnak az anyuka akciójához...

2010. ápr. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nah azt mondjuk nem mondtam, h azaz összeg nem a szokásos 4, hanem 5 év alatt gyűlt, minden évben kb. 30-an voltunk (hol 29, hol 30, hol 31...) és 10hónapon át fejenként/ havonta egy 1000-s.

És mi már kezdjük mindezt leszarni, hanem ami a leginkább zavar, hogy az osztály össze lett ugrasztva. :D (ez seggnyaló, az seggnyaló primitív...) és tényleg az utolsó hét vazze mikor szerenádra meg stb. megyünk tök haragban fog telni. :D.

Na de konkrétan (persze írhat bárki) de leginkább tanárok véleményét várom (csak neee a mi sulinkból, mert kapásból rá ismernének, mert ugye a suliban most mi elvileg lejárattuk magunkat meg mi vagyunk a rosszak, az "egyéb" dolog miatt) akik tényleg tapasztalták már és megtudják magyarázni, hova is megy el, mert pár oszt.társam tök határozottan mondja, h hidd el, el ment ennyi...

Amúgy, körvonalakban az egyéb annyi volt, h kiálltuk egy oszt.társunk mellett lementünk vagy 10en kérdőre vonni az ofőt tök kulturáltan megkérdeztük tőle, h gondolta azt amit mondott... gondolom tanáriban meg eljátszottak a hattyúk halállát.

2010. ápr. 23. 15:25
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én kétszer ballagtam, egyszer szmk iskolában egyszer az érettségi után.Mind a kétszer szinte az összes lány hatalmas hisztit csapott, egymásnak ugrottak, mert nem tudtak megegyezni, h milyen legyen a ruha, a bankett hol, a szalagavatón mi hogy legyen, ajándék az ofőnek blablabla

Az osztályfőnök is mind a kétszer kiborult az állapotok miatt, ebből még nagyobb hiszti lett a csajok körében, akik addigra már különböző csapatokba verődtek, és egymást rendszerint ilyen olyan mocskos ku*váknak, meg h*lye p*csáknak mondták el egymást nap mint nap.Mi fiúk mind a kétszer hamar meg tudtunk egyezni mindenben, ami minket érintett, a csajok hisztijét nap mint nap pedig untatva végignéztük, várva, h mikor lesz már az a kva ballagás, h ne kelljen már ezt a cirkuszt nézegetnünk....habár igaz, olykor egész szórakoztató is volt...:D Tehát ilyen volt nálunk, úgy hallottam , h sok helyen hasonlóan alakult, úgy hogy sztem nem annyira meglepő, h nálatok is kabaré van:DDD Nyugi, ez normális xDDD

2010. ápr. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Jah, amúgy elfelejtettem, h természetesen nálunk is vita volt az osztálypénzből, meg abból, h sokan azt mondták, h "erre a megszervezetlen sz*rra én nem adok pénzt stb..."

Nálunk is volt olyan, h hova tűnt az osztálypénz stb. Az egyik volt osztályomban egy lány, aki meg volt bízva az osztálypénz szedésével konkrétan elsikkasztott ilyen-olyan összegeket, ami akkor derült ki, miután az ország másik végébe költözött, és persze sulit váltott......1,5 millió akkor sem semmi, nálunk közel nem gyűlt össze ennyi osztálypénz, és mégis megvolt a ballagás mindennel együtt, tehát ha 1, 5 millióból nem marad semmi, vagy csak kevés , akkor ott vmi nem stimmel...

2010. ápr. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%
mi az ofőnknek 250 ezres ajándékot veszünk szóval sztem csitt :)
2010. ápr. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs igazad.


Nálunk az egész utolsó féléves költségek (bankett, ajándék, keringő, palotás, tánctanítás hozzájuk, ruhák, szalagavató afterparty, érettséginél svédasztal, stb.) kb. 100.000Ft/főre jöttek ki.

De tudom, hogy ez nem átlagos, számoljunk mondjuk csak 50.000Ft/fővel.


30 diák, 50.000Ft/fő, ki is jön a 1,5 millió forint.

Szerintem 45.000 Ft nem olyan nagy pénz ajándékra, gondolj bele, hogy az fejenként csak 1500 forint.

5-6 évnyi tanítás és osztályfőnöki munka jutalmaként.

Tehát 300Ft egy évre, szerintem ennyit azért megérdemel:).

2010. ápr. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!