Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit illik válaszolni, ha...

Mit illik válaszolni, ha valaki átad egy üdvözlet?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy mit mond az illem egy olyan helyzetben, mikor valaki üdvözletét küldi egy másik személlyel és ő azt átadja neked.


A szituációt felnőttek között képzeljük el, akik magázódó viszonyban vannak, tehát leginkább az illem határozza meg a kommunikáció jellegét.


Egy konkrétumot kiemelnék, mégpedig, hogy illik-e visszaküldeni (pl. "Én is őt") vagy lealacsonyítja a másik személyt, hogy "üzenetküldőként" tekintünk rá.



Köszönöm előre is!


2017. márc. 17. 09:34
 1/3 anonim válasza:

"Üdvözlöm önt!"-férfi

"Én is üdvözlöm önt kedves...!" -nő


"Fogadja szíves üdvözletem!"-nő

"Ön is az enyémet!"-férfi



Legalábbis szerintem.

2017. márc. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Lehetséges, hogy félreérthető volt az általam feltett kérdés és a magyarázat. Nem az ott helyben jelenlévő üdvözöl engem, tehát köszön, hanem már egy rövid szóváltás után, az mondja például, hogy: "Egyébként, László tanár úr üdvözletét küldi". A szituációhoz képzeljük hozzá, hogy László egy volt tanára, aki egyengette az életútját.


Erre lennék, hogy ilyenkor mit illik válaszolni? "Én is üdvözlöm őt!", vagy mi az illendő egy ilyen helyzetben?

2017. ápr. 5. 21:49
 3/3 anonim ***** válasza:
szerintem nem lealacsonyító, inkább csak butaság olyannak mondnai, aki úgyse találkozik gyakran az illetővel. de ha gykran látja, akkor jogos. ha nem tetszik, elég, ha megköszönöd.
2018. jan. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!