Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A barátom bemutat jövő héten...

A barátom bemutat jövő héten a szüleinek, hogyan mutatkozzak be?

Figyelt kérdés

Anyukának: 2 puszi, ölelés, kézfogás? Jó napot kívánok xy vagyok, nagyon örülök...és ugyanez az apával. És nemrég Franciaországban jártam és hoztam nekik direkt csokit és kézműves szappant, azt érkezésnél adjam át vagy ebédnél?

Nálatok hogy ment az ilyesmi első nagy találkozás?



2017. aug. 5. 22:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%

Nincs puszi, nincs öleles, hanem "Jó napot xy vagyok"..... ha kezdeményezik az ölelést, vagy a puszit akkor van csak... tegezni akkor ha ők mondják.

Ajándekot a bemutatkozás után, még erkezéskor kellene átadni....

2017. aug. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
17%
A jónapot helyett inkabb csókolom
2017. aug. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%
"Jó napot kívánok, Nagy Piroska vagyok", és kezet nyújtasz. Mindkét szülőnek. Én mindenkinek így mutatkozok be, az alól a párom szülei sem kivételek. Az anyja kapásból puszit adott, de azt látni fogod, magadtól szerintem ne erőltesd. Aztán miután bemutatkoztál, bementek, leültök, odaadod az ajándékot. Az is érkezésnél szokás, de majd ezt is látni fogod - ha rögtön 3 fele sütivel kínálnak, akkor először kóstold meg és dicsérd meg, és utána mondd, hogy te is hoztál valamit.
2017. aug. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
74%
Nincs csókolom, nem ovoda, hanem felnött ember, aki bemutatkozik.
2017. aug. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%
A csokolomot szerintem is felejtsd el, simán jó napot kivánok, puszit ha ők kezdeményezik akkor adnék, ajándékot mindegy mikor adod oda.
2017. aug. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%

Hát nem nyújtasz kezet, mert akkor kapásból tahósággal nyitsz. A feléd nyújtott kezet elfogadod, ha nyújtják. Ha nem nyújtják, akkor meg nincs kézfogás. Azt ugyanis az idősebb (más közegben a rangban feljebb álló) kezdeményezi. Csókolommal nyugodtan köszönhetsz az anyukának, sokkal barátságosabb, mint a rideg és magát egyenrangúnak képzelő jó napot kívánok, azt hagyd meg a férfinak, mert vele szemben viszont te nő vagy. Nem az üzleti partnered, hanem a barátod anyukája. Az ajándékot érkezéskor add át, úgy szokás. Ebédkor ebédelünk, nem ajándékot csomagolgatunk.

56N

2017. aug. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
25%
Kit érdekel nem velük élsz pàrkapcsolatban egyesek miken problémàznak:D
2017. aug. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
33%
Előbb olyan szépen kifejtettem, csak megszakadt nálam valami. Na szóval én csókolomot köszönnék mindkettejüknek, kezet akkor nyújtanék, ha valamelyikük úgy közeledik felém, puszi meg túl intim kvázi vadidegenek között, tehát én azt nem tenném, kivéve, hogyha az anyukája közeledik úgy felém úgy, hogy puszit akar adni egyből, és mégsem tűnik tolakodónak. Puszi az csak annak jár, akivel össze vagyunk melegedve, tehát én nem kezdeményezném azt se semmilyen szín alatt, de ha ő közelít úgy feléd, nyugodtan visszapuszilhatsz. Kéznyújtást sem feltétlenül kezdeményeznék, csak ha látnám a másikon a szándékot, hogy ő is nyújtana. Szóval én amúgy csókolomot köszönnék, és tuti, hogy kedvesen mosolyognék, de nem direkt, hanem már alapból olyan zavarban lennék, de a kedves mosolyt is biztos értékelik.
2017. aug. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
54%
Jónapot xy vagyok kb mintha valami hivatalos helyre mennek be. A csókolom meg olyan személyesebb, aranyosabb
2017. aug. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
64%

Hát először is, nem te fogod mondani a neved, hanem a barátod mutat be a szüleinek. Előtte köszönsz nyilván, amikor meglátod őket. A napszaknak megfelelően. Az óvodások csokolomzank, ráadásul nagyon sokan nem is szeretik.

Kezet te nem nyújthatsz. Ha a szülők nyújtanak, akkor elfogadod. Ha pusziskodós család, akkor azt, de egyiket sem te kezdeményezed. Több okból sem. Őjk az idősebbek és ők vannak otthon.

2017. aug. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!