Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi az illem az alábbi esetben...

Mi az illem az alábbi esetben (túl korai érkezés időpontra, emiatt konfliktus)?

Figyelt kérdés

A barátom anyjának az üresen álló lakásában élek jelenleg egyedül (párom kutatómunka miatt van külföldön két hónapig még, anyja pedig másik városban dolgozik).


Ezt a lakást amúgy ki szokták adni, és mivel addig lakom itt, amíg a barátom nem jön vissza (akkor együtt megyünk majd vissza külföldre) három hónap múlva lenne jelentkező, aki felkereste azt az embert, aki ezzel az ingatlannal foglalkozik, hogy megnézné a lakást.


A pasas bejelentkezett nálam időpont egyeztetésre, igyekeztem a kedvében járni, a legkorábbi időpontra igent mondtam, gondolván, fontos, hiszen a barátom anyja olyan kedves, hozok neki üzletet.


Az ingatlan megbízás nélküli ügyvivője, tehát ez a pasas, Egy nappal a találkozás előtt mégegyszer írtam neki, hangsúlyozva, hogy Ne Érkezzenek Korábban a megbeszéltnél (délután 16:00 óra) mert nem biztos, hogy korán hazaérek.


Sikerült hazaérnem 15:30ra, a lakást már előző nap rendbe tettem, épp zuhanyoztam, amikor 15:36kor (!!!) veszettül elkezdett hivogatni, sajnos a zuhany alól nem tudtam kiugrani.


15:40 perckor már a barátomat külföldön, és az anyját is képes volt körbetelefonálni, hogy hol vagyok és miért nem tud elérni...15:41-kor (tehát még mindig 20 perccel időpont előtt) a nyitott ablakomon ordibált befelé, hogy itt vannak - kiszóltam, hogy épp öltözködöm és EZÉRT mondtam, hogy NE jöjjenek 16 óra előtt.


Ezek után nem tudtam túl barátságos lenni vele, nyilván megmutattam a lakást, azaz megmutattam volna, mert ez a bunkó úgy tett, mintha én nem is laknék itt, elkezdte nyitogatni a szekrényeimet, ahol a cuccaim vannak, lefikázta, hogy "nyilván nem ilyen állapotban fogjuk átvenni a bérlőnek" - sértően viselkedett! Kényes vagyok a rendre, de nekem is van programom, így két táska elöl maradt.


16:01-kor már kivül voltak az ajtón, két perccel később pedig a barátom anyja volt a vonalban, hogy a közvetítő hirül adta neki hogy "nem vagyok elégedett a lakással" - ez szemenszedett hazugság volt, hiszen egyrészt imádok itt lakni, másrészt épphogy dicsértem a lakást, csak hozzátettem, de csakis azért, hogy ne legyen félreértés, hogy az elöl látható cuccok (mikrosütő, grill, kenyérgép, kávéfőző szőnyegek) az enyémek...mindezt úgy adta tovább, kiforgatva a szavaimat, mintha én lennék elégedetlen.


Így most kellemetlenül érzem magam a barátom anyja előtt, aki pedig olyan szeretetteljes velem, olyan, mintha én lennék a bunkó, rendetlen, elégedetlen szivességi lakáshasználó.


Az a kérdésem, Ti hogy látjátok, valóban annak ellenére, hogy 16:00 volt megbeszélve, és kifejezetten kértem, hogy ne jöjjenek előbb, én hibáztam?


A történet csúcsa, hogy utána láttam a spamek között, hogy hajnali 5:30kor írt egy ilyen emailt ez a pasas:

"Pedig én előbb ott leszek. Egy híres multicég dolgozója a leendő bérlő, egy multis dolgozót nem illik megvárakoztatni! Kérem, a lakást tegye rendbe! Szépen nézzen ki!"


Ezt így, ebben a stílusban.

A véleményeket előre is köszönöm! :-)



2017. okt. 28. 02:27
1 2
 11/11 Orlandohercege válasza:

Az ilyen bunkó ingatlanos ügynököt a főbérlőd helyében kirúgnám!


Honnan van mersze hozzá, hogy a jelenlegi albérlőt zaklassa?


Többen írták már előttem, de megerősítem, az ügynöknek itt nincs szabad szférája, és egyértelműen a te hátrányodra akart itt nyerészkedni.

Nyilván attól tartott, hogy ha nem mutatkozik eléggé pedálozónak, akkor a főbérlőd majd kirúgja, ki tudja, milyen konfliktusuk volt már.

Bár az elég fura, hogy rossz véleményt hallott róla a főbérlő, és mégis ez az ügynök kell neki, mintha nem lehetne Dunát rekeszteni ingatlanosköcsögökkel.


Plusz egy szavazat tehát tőlem: kirúgni a Téged zaklató, tiszteletlen ügynököt!

2017. okt. 30. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!