Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért mászkálnak egyesek...

Miért mászkálnak egyesek ilyen időben is kigombolt kabáttal, sapka nélkül, amikor láthatóan majd megfagynak?

Figyelt kérdés
2018. febr. 27. 13:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
39%

Divatolnak, kivéve a szomszédomat, azt nem fogja a hideg már évek óta, olyan mint egy rozmár.

Nem egészség amit csinálnak.

2018. febr. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
66%

Mirt nem lehet elfogadni hogy van, aki NEM fázós?


Ismerős csajszi sokszor egész télen kiskabátban, harisnyában és szoknyában mászkál.

Ahonnan ő jön (lett-orosz), ott -5-6 fok nem hideg.

-10 fok körülre kell zuhannia a hőmérsékletnek tartósan, hogy "fázni" kezdjen.


A dél-olasz szomszédaink meg sokszor júniusban is kabátban mászkálnak, mert nekik a 18-20 fok hideg. :D


Nekem jó ez az idő, bár a nyár hűvösebb, főleg este, akkor néha bizony fázok szoknyában, de délután 5-kor még 25 fok van, de sötétedés után meg már csak 10-11.

2018. febr. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
35%
Még nem tapasztalták meg milyen az amikor hideg miatt rendesen beteg leszel és hónapokig szenvedsz. Régen én se voltam "fázós".
2018. febr. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%
Ne féltsd ezeket, csak az irodaház és a metróállomás közötti két percen olyan nagy vagányok. Majd ha nekik is 1 óra 52 percet késik a vonat egy bedeszkázott vasútállomáson, akkor majd toporgás közben begombolkoznának...
2018. febr. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
50%
Divatból! Utolsó, egyébként nehogy azt hidd, hogy majd akkor felöltöznek. Ismerősöm, sapka, sál, kesztyű nélkül járkál folyamatosan és 44 kg, szóval még hájréteg sincs rajta, ami fűtené. Szó szerint szét fagy, de az istennek nem venné fel őket. Tavaly ilyenkor, amikor elmentünk túrázni a Vértesbe kb. ilyen idő volt most, sokadik rábeszélésre én adtam rá kesztyűt és sapkát, pedig 31 éves.
2018. febr. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Túra az más, ha nem fúj a szél akkor én is néha leveszem a sapkát, kesztyűt, mielőtt teljesen kimelegednék és szétizzadnám őket.
2018. febr. 27. 15:21
 7/20 anonim ***** válasza:
25%
Alkérdés: miért bokazokniban járnak, mint nyáron, hogy a pucér bokájuk kilegyen a(z amúgy a divat miatt lyukas...) nadrágjukból a mínuszokban?
2018. febr. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
36%
És téged miért zavar ennyire, hogy nem mindenkinek egyforma a hőérzete? Ránézésre meg tudod mondani, ki mennyire fázik? Én is kigombolt kabátban, sapka nélkül járok, ugyanis tökéletesen komfortosan érzem magamat a hidegben, és utálom, ha emiatt elmebetegként vagy bűnözőként kezelnek. Egyedül is el tudom dönteni, mi a jó a melegvérű korpuszomnak. Hosszasan sétáltam ma is -6 fok környékén a hófúvásban, mert jólesik, hogy végre hasonlít az időjárás a kedvenc évszakomra, csak a szél zavart egy kicsit. A múlt héten még jégkrémeztem is séta közben, ma csak azért nem, mert nem találtam semmi finomat. Beteg sem lettem tőle, egy éve voltam utoljára náthás, akkor is csak egy adag, feltehetőleg kevéssé higiénikus körülmények között készült étel miatt, ugyanis pusztán a hideg levegőtől még mindig nem lehet megfázni. Arra pedig nincs garancia, hogy egyáltalán megérem azt a kort, amikorra TALÁN reumás leszek a hideg miatt.
2018. febr. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
35%
Van egy kedves ismerősöm aki Sztálingrádban ma Leningrád-ban járt egyemre 5 évig.Annyira megszokta a hideget(-50 C ), hogy itthon télen zakó (kigombolva) és balonkabát az öltözéke és nem fázik.
2018. márc. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
40%

Szerintem a legtöbb válaszadó, jól összefoglalta a lényeget, az emberek hőérzete más és más.

A másik ok, hogy sokan járnak autóval, ahol annyira nem számít a hideg. Te pedig olyankor látod őket, amikor kiszaladnak a munkhelyükről ebédelni, postára stb.

Pár perc alatt nem fagynak meg.

2018. márc. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!