Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért mászkálnak egyesek...

Miért mászkálnak egyesek ilyen időben is kigombolt kabáttal, sapka nélkül, amikor láthatóan majd megfagynak?

Figyelt kérdés
2018. febr. 27. 13:43
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
#9 Se a városok, se a klíma nem jött most össze, sajnálom.
2018. márc. 1. 11:44
 12/20 anonim ***** válasza:
25%

"az emberek hőérzete más és más"


Ma egy csajszi azt ecsetelte nekem, hogy milyen hideg van, miközben rajtam volt sapka, rajta meg nem (nehogy megártson a frizurájának...). Ennyit a hőérzetről.

2018. márc. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
50%

Az edzettebb emberek jobban bírják a hideget és a meleget is. Ez is lehet egy ok.

Vagy csak menőznek.

2018. márc. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én kabátomnak tönkre ment a zipzárja, a sapkámat meg elvesztettem. :(
2018. márc. 2. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
64%
Osszefoglalták sokan, de jogos a kerdes szerintem fogalmuk sincsnróla, hogy mennyire megfazhat a bese, es csak idosebb korban fog előjönni szerintem ennek a hatasa, hogy egész gyerekkorban vaganyan maszkalt. Felnotteknel is bejatszik a divat, de ott már inkabb hoerzet kerdese lehet jó
2018. márc. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Gombos Zsolt(Jeti) ***** válasza:
54%
Igen,a hőérzet,és az edzettség számít.Pl. én a héten kerékpárral mentem dolgozni,mert ki akartam mozdulni a konfortzónámból...Felül póló-garbó-kapucnis pulóver-vékony melegítő felső-mellény(+sál,sapka),alul jégeralsó-farmer ruhában tekertem a -15-ben...s nem fáztam(meg)...Nagyon csodálkozom amikor +4-+6 fokban kesztyű-sál-nagykabát kombóban mászkál valaki,s felteszem a költői kérdést,hogy "ha hideg lesz,vajon mit vesz majd fel???A budiajtót??!" :D
2018. márc. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
56%
Igen, sokan "fűtött lakásból ki, meleg kocsiba be, fűtött munkahelyen ki" életet élnek, és gyakorlatilag nem találkoznak az igazi téli időjárással. El is hiszem, h fáznak, nem edződött az immunrendszerük. Én is fáznék így.
2018. márc. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
75%
Én felveszem a kabátot. Pár perc múlva olyan hőség jön rám,hogy szét kell húznom és sokszor le is kell vennem,mert úgy érzem összeesek. Cak hosszú újjú vagy rövid felső van rajtam a kabát alatt és mégis. Sokszor szakadó esőben és hóban is így kell mennem az úton... igen csak megböbbenve szoktak nézni az emberek és sokszor nem bírják megállni,hogy ne szóljanak. Szóval én nem direkt csinálom és nem is fázom...
2018. márc. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
58%

"fűtött lakásból ki, meleg kocsiba be, fűtött munkahelyen ki"


Sokan viszont nem a meleg, hanem a hideg kocsival játsszák ezt, ráadásul az óvodás gyereküket se szoktatják rá, hogy márpedig télen a sapka-sál kombó dukál, és így akkor is sapka meg sál nélkül van a gyerek, amikor az óvodai program keretében viszik ki őt a hideg, téli levegőre. Aztán meg csodálkoznak, hogy folyton otthon kell maradni vele, mert már megint beteg...

2018. márc. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
50%

Én pl nem tudom elviselni a sálat, sapkát, kesztyűt. Ha nagyon fúj a szél, akkor a kapucnit húzom a fejemre és zsebre teszem a kezem.

Egyébként nem biztos hogy van összefüggés a kettő között. Pl lehet, hogy a nadrágja vékony és azért fázik. A kabátja meg közben azért van kigombolva, mert az annyira meleg, hogy már izzad alatta.

Ma délelőtt a hóesésben láttam egy csávót rövid rövidnadrágban, felül is csak egy hosszú ujjú pólót és egy vékony mellényt viselt.

2018. márc. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!