Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tegezhetem-e az illetőt?

Tegezhetem-e az illetőt?

Figyelt kérdés
Adott egy olyan szituáció, hogy találkozni fogok a kedvenc (színházi) színészemmel a darab után egy fotó erejéig. Ajándékba adok majd neki egy kézzel készített kártyát amire írok is. Az lenne a kérdésem, hogy tegezhetem-e a levélben illetve személyesen? Ő 27 éves férfi, én 19 éves lány vagyok, és nem ismerjük egymást. Előre is köszönöm :)

2018. máj. 20. 21:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

27 és 19? Az még nem olyan nagy különbség (10 éven belül). Amúgy meg a híresebb emberek (főleg a fiatalok) általában szeretik, ha tegezik őket. Ebben a helyzetben inkább a tegezés lenne természetes. (Mint általában a 30 év alattiak között...)


De ha bizonytalan vagy és biztosra akarsz menni, akkor írd meg a levelet mindkét formában (két különböző színű papírra, hogy tudd, melyik melyik, és ne cseréld össze), és azt add neki, ahogyan beszéltél vele. Személyesen meg előbb valami formálisabb megszólítás (a színészeket általában művész úrnak szólítják), de ha ettől zavarba jön, vagy tegezést ajánl, akkor tegezd nyugodtan. De 99%-ban biztos vagyok benne, hogy tegeződni fogtok.

2018. máj. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Megtörtént-e már a találkozás? Hogyan oldódott meg a helyzet?

2018. máj. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Tegnap este megvolt a találkozó. Nagyon kedves, közvetlen volt, egyből tegezett ő is meg én is őt, semmi probléma nem volt ebből. Mindenkinek köszönöm válaszokat!
2018. jún. 3. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!