Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Diákmunkásként visszategezhete...

Diákmunkásként visszategezhetem azt az embert, aki engem tegez?

Figyelt kérdés

Ha valakivel először találkozom, akkor először magázódom, de ha ő tegez, akkor rögtön visszategezem.

Egy diáktársam jegyezte meg, hogy ez szerinte tiszteletlen dolog. Elbizonytalanodtam. Egyrészt ott van az az álláspont, hogy felnőtt vagyok már. Vagy kölcsönösen magázódunk vagy kölcsönösen tegeződünk, nincsen csendőrpertu, mint a gyerekeknél. Egyetemen is ezt szoktam meg, a tanárokkal is. Velük is tudok tegeződve is tisztelettel beszélni. Másrészt pedig ott van, hogy nálam jóval idősebb emberekkel dolgozom együtt, és furcsa letegezni egy nagy tapasztalattal rendelkező személyt, aki szinte a nagymamám/nagypapám is lehetne.


2018. jún. 1. 17:37
 1/5 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy 21 éves vagyok, de kb. 16-nak nézek ki.
2018. jún. 1. 17:39
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Én nem visszategezem, hanem megkérem, hogy NE tegezzen, mert 21 vagyok.
2018. jún. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
22%

Választ nem tudok adni, mert úgysem fogadnád el. Megtévesztő a kérdésed, a gyanútlan olvasó azt hiszi, hogy tényleg tanulni akarnál... De előrebocsájtod, hogy "nincsen csendőrpertu, mint a gyerekeknél". A csendőrpertu nem a gyerekeknél szokott lenni. Sokan tévesen használják, mert még azt sem jelenti, hogy az egyik magázza, a másik pedig folytonosan tegezi az előzőt. Hanem azt jelenti, hogy az egyik a gumibotot használva tegez, a másik pedig fájdalmasan magázza őt. Vagyis, ha téged a diákmunkán pl. egy főnök állandóan letegez, pedig te mindig magázod - ez nem csendőrpertu, hanem a viszonyok visszatükröződése. Nekem se tetszene, de így van. Ugyanez a helyzet az idősebb munkatársakkal. Ott valahogy ráéreztél, hogy "furcsa letegezni egy nagy tapasztalattal rendelkező személyt". Érezz rá a főnök-alárendelt, én-egy ismeretlen ember viszonylatában is.

A kérdésedre válaszolva: nem tegezheted vissza.

2018. jún. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%
Ha jelentős a korkülönbség akkor ne tegezd vissza.
2018. jún. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

# 3/4


Köszönjük szépen neked, Szőrszálhasogató Szabolcsnak, hogy felvilágosítottál minket, tudatlan embereket!


ez sztem összetett kérdés: fősulisként dolgoztam tescoban, ott azért tegeztek, mert ott mindenki tegezett mindenkit.

igazából neki kellett volna felajánlani, h tegeződjetek, én nem tegezném vissza csak úgy.

2018. júl. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!