Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Megjegyzed a neveket bemutatko...

Megjegyzed a neveket bemutatkozáskor?

Figyelt kérdés
2010. jún. 15. 22:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Nem, mert mindig arra figyelek, hogy a saját nevemet érthetően és jól mondjam ki.
2010. jún. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Általában a saját nevemre koncentrálok, tehát nem:D
2010. jún. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Ember fuggo, mert furcsa modon vannak emberek, akikre egybol emlekszem, masoknak meg nemhogy a nevere, de arra sem, hogy valaha talalkoztam veluk. Az sem mindegy, hogy elmesz egy esemenyre, ahol bemutatnak 20 embert vagy egyszerre csak 1 embert mutatnak be. Mert a 20 emberbol azert 8-10 nevere emlekszem es az meg is marad, nem felejtem el.
2010. jún. 16. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
A neveket tökéletesen, de ha két nappal később szembe jönne velem az utcán, tuti, hogy nem ismerném meg. :D
2010. jún. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Nem jó a névmemóriám, de egyébként sem a legjobb. Nem hogy megjegyezni nem tudom elsőre, de van hogy elfelejtem olyan valaki nevét is, akit már vagy 10 éve ismerek.

Viszont a fontosabb emberekről mindent megjegyzek.

2010. jún. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
nem:-) mindig mástól kérdezem,meg-figyu mit is mondott,hogy hívják?
2010. jún. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
persze, én bárki nevét megtudom jegyezni. jó a névmemóriám. és neked? amúgy bármit megtudok jegyezni.
2010. aug. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Névmemóriám nem túl jó, bemutatkozáskor végképp rossz.

Egyfajta memóriám az átlagnál jobb, mikor ilyen kis részleteket megjegyezni sok év után is.

2010. aug. 20. 01:22
 19/23 anonim ***** válasza:
Először szinte soha, kivéve, ha valakinek valami különleges neve van, vagy illik hozzá. De azért próbálkozom, és egyre jobb az arányom :P
2010. nov. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Én a különleges hangzású neveket hamar megjegyzem, teszem azt, Vallerió Eufrozina, de Kovács Robi, azt nem.

Egyébként én úgy szoktam, hogy "Tímea az, akinek furán áll a szemöldöke, Kata az, akin kék póló van stb."

2010. nov. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!