Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szomszédot tegezni vagy magázni?

Szomszédot tegezni vagy magázni?

Figyelt kérdés

Húszas éveim első felében járok és nem olyan túl rég összefutottam egy háztömbbeli lakóval, akinek Jó napot-tal köszöntem, mert halvány gőzöm nem volt, hogy hány éves és ki ő, szerintem majdnem van 40 egyébként, de lehet, hogy tévedek. Később jöttem rá, hogy a feleségét meg ismertem már azelőtt is látasból (és természetesen tegezem, max 10 évvel idősebb nálam). Most pedig elég furán érzem magam, így, hogy jó napottal köszöntem a férfinek.

Egyébként előfordul, hogy 18 alattinak néznek az emberek, így onnan nézve egy 18 alatti lánytól jobban hangzik egy 40-eshez intézett jó napot, mint egy helló, szerintem.



2018. nov. 12. 21:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Köszönj neki valahogy. Én sziával szoktam az öregasszonyoknak is.
2018. nov. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%
Jó most túloztam. De ne a köszönésen rágódj. Ha szívből jön mindegy. De te csak illemből csinálod, mert elvárják. Pedig egyébként rohadtul nem érdekel a másik.
2018. nov. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
_Mondjad jó napot kívánok, és ne vegye tolakodásnak de azt szeretnéd kérdezni, hogy tegeződhettek -e vagy inkább maradjál a magázódó formánál
2018. nov. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
*vagy pl egy pajti mindenkinek azt mondja , hogy szép napot, és akkor az lehet tegező és magázó is
2018. nov. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%

Én egy házaspár egyik felét (elvileg) tegezem, a másikat magázom, míg a párom mindkettejüket tegezi, nem látok benne problémát :) Nekem a fickó nem ajánlotta fel, legjobb emlékezetem szerint.

Az elvileg azért van, mert én akármennyi ideig tudok valakivel úgy kommunikálni, hogy sosem derül ki, tegezem-e vagy sem. Anyóssal évekig így voltam, felajánlotta, de a csuda tudja, miért, nem akaródzott tegezni (pedig én tegeződni szoktam emberekkel, főnököket lazán tegeztem, mégis).


A magázás az alap, kivéve, ha NAGYON érződik, hogy mindenki tegez mindenkit valahol vagy hogy azt várja a másik. Aztán ha felajánlják a tegezést, onnantól mehet, egyelőre én így állok hozzá. De nagyon terjed a tegezés, lehet, hogy évtizedek múlva az lesz az alapértelmezett, ki tudja?

2018. nov. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%

Megittátok már a "pertut"? Ha igen, akkor mehet a tegezés. :D


(Fura dolog ez a tegezés. A főnököm 60 felett van, de tegeznem kell, mert megkért rá.)

2018. nov. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem a Jó napottal semmi baj nincs, alapból sem. Én szoktam tegeződésnél is mondani.
2018. nov. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
18%
Nem érzel rá, hogy a tegezés nem szomszédság/nem szomszédság függvénye ?
2018. nov. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Tökmindegy, én 45 éves vagyok, engem össze vissza magáznak meg tegeznek, teljesen totál hidegen hagy az egész.
2018. nov. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Itt a kulcs: "a feleségét meg ismertem már azelőtt is látasból (és természetesen tegezem, max 10 évvel idősebb nálam)" - ha valakit tegezek, akkor illik a párját is tegezni. Amúgy megoldódott már azóta a dilemma?
2018. dec. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!