Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy kb 40 éves boltos nő...

Ha egy kb 40 éves boltos nő letegez, visszategezhetem?

Figyelt kérdés
Én 22 vagyok, belépéskor jó napottal köszöntem, utána ő sziázott.
2018. nov. 28. 13:34
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
70%

Nyugodtan. Engem is sokszor letegeznek pedig 36 vagyok, csak fiatalabbnak nézek ki. Ha én magázva köszönök akkor ne tegezzen, nem illik. Azt hittem ezt a hozzászólók is tudják, de egyesek szerint a tisztelet csak a 40 körülieknek jár - hát nem. Annak jár aki megérdemli.

Szóval ha letegez egy 40-50-60-as férfi vagy nő én abban a pillanatban visszategezem. Szoktak nézni egyet, akkor esik le, hogy talán nem kisiskolás vagyok.

2018. nov. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
67%

"Nem azt mondta, hogy tegeződjetek, hanem utalt a korkülönbségre."


Kellőképp bunkó módon utalt rá. A köszönés ne arról szóljon, hogy a másik orra alá dörgölöm a korát. Ha egy 22 éves magázva köszön akkor ne tegezze vissza senki, hanem adja meg a tiszteletet ahogy ő is megkapta, ennyi.

Aki itt azt írja, hogy tilos visszategezni az ilyen régi rendszerből itt maradt csökevény, vagy disznók közt nevelkedett.

2018. nov. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
32%
Felejtsétek már el ezt az idejétmúlt magázódós, etikettes, illemtanos szarságot. LOL XXI. század, nem középkor. :O
2018. nov. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
0%
Jó nagy suttyók vagytok gratulálok.
2018. nov. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
69%
Én boltban dolgozom néha, 40-es nő vagyok, de sosem tegezem le a vevőt. Itt a boltos hibázott. És te pedig ilyen esetben nyugodtan visszategezheted.
2018. nov. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
58%
Én nem szoktam 40-es embereket magázni, nem öreg az. Ha magázva köszön akkor persze én sem tegezem le, de alapvetően tegezem a negyveneseket. 26/N
2018. nov. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

huh, hát ahány hozzászólás annyiféle válasz :D

akkor nem csak én vagyok gondban

2018. nov. 28. 21:01
 18/25 anonim ***** válasza:
12%

"A kérdező kommentje:


huh, hát ahány hozzászólás annyiféle válasz :D


akkor nem csak én vagyok gondban"


Miért vagy gondban?


Az eladó NŐ. 40-es. Egyértelmű, hogy te, mint FÉRFI és pláne FIATALABB nem tegezheted le! Csak ha ő külön megkér/megengedi azt!


Ennyi! Ezt 22 évesen illene tudni egy férfinek...már ha annak tartod magad.

2018. nov. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

már ne haragudj, de ez baromság.

ő sem tegezhet csak úgy akárkit, miért, mivel több ő?

semmivel.

ha mégis tegezni akar, akkor fogadja el, hogy visszategezi az ember.

2018. nov. 28. 21:45
 20/25 anonim ***** válasza:
36%

Lehet, hogy azért, mert androgün vagyok, de nem értem, miért kéne máshogym kezelni ebben egy férfit és egy nőt. Jó, ősi etikettdolgok, amit én, negyvenes ember sem tanultam és követtem soha, ma pedig már más világ van, a tegezés alap.


Engem szinte mindenki letegez, eladók is (ha jól emlékszem... nem figyelek rá. én mindenkit magázok alapból, mégiscsak, a korom, ezt szoktam meg s amúgyis, azzal nehéz félremenni még ma is), nincs is vele semmi bajom. De eladóként nehéz dolgom lenne, mert ott mégis extra udvariasság kell a vevő felé, viszont változik a világ... Még jó, hogy nem vagyok eladó.

2018. nov. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!