Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy kb 40 éves boltos nő...

Ha egy kb 40 éves boltos nő letegez, visszategezhetem?

Figyelt kérdés
Én 22 vagyok, belépéskor jó napottal köszöntem, utána ő sziázott.
2018. nov. 28. 13:34
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
28%

Inkább megszokás kérdése, nem feltétlen szól a korodnak.

Rengetegszer volt már velem, hogy kb egyszerre köszöntem az eladóval, én megszokásból jó napot, ő megszokásból szia, pedig én vagyok 10 évvel öregebb, és mindketten nők. Hidd el, ha tegez, nem fogja zavarni ha visszategezed, ráadásul egy 40 éves nem olyan öreg, mint te gondolod, már nem a két háború közötti merev időkben nőtt fel, amikor még a családtagok is magázódtak :).

2018. nov. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
17%

A kérdés eleve "trükkösen" van feltéve... Vagyis ő 40, én 22 - ez nem elég, sőt félrevezető. Annak a 40-es boltosnőnek 3, veled egykorú gyermeke lehet, ráadásul te is kinézhetsz egy 16-18 évesnek.

Vagyis nem csak minket vezettél félre, de saját magaddal is kicsesztél, mert nem így kapsz egy valós választ...

2018. nov. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
gyerekszámtól függ, hogy vissza lehet e tegezni valakit? :D
2018. nov. 30. 15:40
 24/25 anonim ***** válasza:

Azt jelentette a szia a részéről, hogy nyugodtan tegeződjetek.

(OFF: nekem ez a tegeződés idegenek közt azért annyira béna, de ez van)

2018. dec. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Engem benzinkúton szoktak a 40+-os nők tegezni, annak ellenére hogy jó napottal köszönök. Nem tudom mi erre a hivatalos illemszabály, de ha valaki engem ismeretlenül letegez, úgy hogy már nem vagyok gyerek, akkor visszategezem. Nem szoktam gáznak érezni a helyzetet. Meg amúgy sem zavar ha tegeznek, csak nálam idősebb nőket alapból nem szoktam, pláne ismeretlenül. De pl a velem egykorú huszonéves diákmunkásoknak a hipermarketek pénztárában simán sziával szoktam köszönni. Van aki visszategez, de van aki jó napottal köszön vissza. Onnantól természetes hogy a továbbiakban nem tegezem.
2020. jan. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!