Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Még mindig bunkóságnak számít...

Még mindig bunkóságnak számít "Jó napot"-tal köszönni "Jó napot kívánok" helyett?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam szemészeten, ahol egy idősebb (55-60 körüli) hölgy volt a "doktor". Jónapot-tal köszöntem, amire ő csak annyit mondott hogy "Jónapot-tal maximum a barátoknak köszönünk, Jó napot kívánok, legalább." Igaza lehet neki? Én 19 vagyok, ekkora illetlenség volt a részemről?

Ez azért is lepett meg ennyire, mert nálunk mindenki "Jó napot"-tal köszön, szüleim is, osztálytársaim is, tanárok is, boltosok is, buszsofőrök is, mindenhol. Évente talán egyszer ha hallok valakit "Jó napot kívánok"-kal köszönni.



2019. febr. 16. 21:33
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
68%
Én távoztam volna, hogy az ellenségemmel nincs több tárgyalnivalóm.
2019. febr. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
71%
Ő más korban él(t). Ma már sajnos kezd eléggé kikopni az illem bármilyen formája. Rengeteg minden változott, pedig én is annyi idős vagyok, mint te. Néha még én érzem kellemetlenül magam, amikor valakinek véletlen neki megyek és bocsánatot kérek, nagyrésze meg se mukkan. Én azt mondom, hogy nem voltál bunkó
2019. febr. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
85%
A "jó napot" nem, a doki kéretlen kioktatása viszont rohadtul bunkóságnak számít.
2019. febr. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
68%
Én is jó napottal szoktam köszönni, valahogy nem jön ki mellé a kívánok, pedig én is hallottam hogy ez állítólag mekkora illetlenség, hát ez van. Azt mondani, hogy egészségedre ha tüsszentesz, az is illetlenség, mégis majdnem mindig mondják. Szerintem az van, hogy köszöntél azt jónapot. :) Van hogy csak bólintok ha az utcán megyek el egy ismerős mellett. Ne törődj vele, vannak öregek akiknek az a bajuk, hogy fiatal vagy. Ha nem ebbe, akkor valami másba köt bele.
2019. febr. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
81%

Az idősebbek egy része azt gondolja, hogy a fiatalokat lehet dominálni ilyen fricskákkal, tehát csak a másik feletti fölényeskedését mutatta be fölöslegesen.

Van, aki így-, van, aki úgy köszön. Te megtetted a kötelességedet, szóval nem benned van a hiba.

2019. febr. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 tgt ***** válasza:
55%
Ha igazán udvarias akarsz lenni, azt mondod: jó napot kívánok. Egy orvos-beteg kapcsolatban pedig elvárható az udvariasság.
2019. febr. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
66%
Valószínűleg csak morcosabb kedvében sikerült őt megtalálnod. Lehet hogy pont előtte kapott egy fejmosó hívást a főnöktől, vagy rossz hírt barátnőtől, vagy csak simán frontátvonulás miatt ő is egy kicsit feszültebb volt a kelleténél. Lépj rajta tovább, nem kell jelentőséget tulajdonítani az ilyen eseteknek :)
2019. febr. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
65%
Majdnem az összes orvos ilyen kötekedős alak, bármit szólsz hozzá, ez lesz. Csak hát ugye ők "megtehetik", mert általában nem tudsz annyit mondani, hogy oké, akkor megyek máshova, szevasz... Mert nincs másik.
2019. febr. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 TappancsMancs ***** válasza:
39%
Teljesen megfelelő a Jó napot! és a Jó étvágyat! is így röviden, mert ez önmagában kívánság és nem szükségszerű kimondani, azt is, hogy "kívánom". Ugyanígy teljesen megfelelő a Köszönöm! is a vége elhagyásával.
2019. febr. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 TappancsMancs ***** válasza:
És ez nem az illem kérdése, mert az illem ettől még megmarad ilyen vagy olyan formában, itt a használatban lévő kifejezések azok amik változnak és idősebbek viszont nem feltétlenül tudják ezt lekövetni.
2019. febr. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!