Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Borravaló miatt rosszul érzem...

Borravaló miatt rosszul érzem magam, nagyon ciki?

Figyelt kérdés

Rendeltem "bevásárlást" házhoz (nem tudom ezt magyarosabban), szóval tartós élelmiszert és tisztítószereket főleg. Eddig ezt kétszer csináltam, első alkalommal egyetlen ember hozta ki, neki adtam 500-at borravalónak. Másodszorra viszont ketten jöttek, amire nem számítottam. Online fizettem a vásárlást, és csak 500 ft kp volt nálam megint, amit előző nap kunyiztam, pont azért, hogy tudjak borravalót adni.


Így is odaadtam a pénzt, de tök szarul éreztem magam, hogy nem elég. Ha legközelebb is ketten jönnek, adjak külön 500-at mindkettejüknek, vagy elosztják az ezrest?


2019. márc. 1. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj ezért többet, ha tíz embert küldenek akkor ötezret adsz?
2019. márc. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%
Fölösleges ennyi borravalót adni, elvégre a munkáját végzi... Ha kedves, udvarias, akkor általában minden szolgáltatásnál/étteremben a következő 500-asig kerekítek nagyobb összegnél, ha az 100 ft-nál kevesebb, akkor még odaadok egy 200-ast és ennyi. Azért feleségül nem venném, mert végzi a munkáját. Futároknál meg főleg nem kell hanyatt esni ennyire, ott max 200 ft nálam ha időben jön, gyors és udvarias.
2019. márc. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Miért kéne borravalót adni?
2019. márc. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!