Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tegezés-magázás szabálya?...

Tegezés-magázás szabálya? Magasabb pozícióban lévő idősebb férfit letegezhet a fiatalabb, alacsonyabb beosztású nő?

Figyelt kérdés
Lehet nagy bakit követtem el. Azt olvastam, a nő ajánlja fel a férfinek a tegeződést. Ugyanakkor a magasabb beosztású az alacsonyabb beosztásúnak. Szóval 1-1. Mi a helyes az etikett szerint?
2019. júl. 2. 16:47
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Itt a beosztás a fontosabb.
2019. júl. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%
Én mindenkit letegezek. Másképp nem tudok normálisan kommunikálni.
2019. júl. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nehéz is, igen...
2019. júl. 2. 16:54
 4/9 anonim ***** válasza:
26%

Idiótaság ez az egész tegezősdi.


Angol egy célratörő nyelv, nem véletlen vannak előttünk fényévekkel technológiai fejlettségben / kultúrában.


Most komolyan középkorban élünk, ahol az öreget máshogy kell szólítani, csak azért mert öreg? :D Mi értelme ennek? Tényleg sok embernek számít ez öregként, hogy őt ne tegezzék le? Tapasztalatom az, hogy például idősebb nők örülnek a tegezésnek és herótjuk van, ha magázódok.

2019. júl. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

Ha állásinterjúra mentél és életedben először láttad a magasabb beosztású férfit (főnököt), akkor valóban hiba volt letegezni.

Meg az, hogy "felajánlja" a nő a férfinak, nem egyenlő azzal, hogy rögtön letegezi a férfit, hanem megengedi a férfinak, hogy tegezze ŐT, a nőt.


Nem igazán derül ki, hogy Te ki vagy, miylen nemű és mi történt?

2019. júl. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
A nő felajánlhatja a férfinek a tegezést, de ez nem egyenlő azzal, hogy bunkó módon letegezi..
2019. júl. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

Főnököm sokkal idősebb férfi. Egy darabig magázódtunk, ő ajánlotta fel a tegezést néhány hónap után. Akármennyire is a nő kezdeményezi, én nem szívesen ajánlottam volna fel, mert annyira felettem állónak éreztem. (teljesen korrekt amúgy a viszonyunk, meg nem tartom magam alacsonyabb rendűnek, de valahogy fura lett volna, ha én kezdeményezem, ha már rögtön amikor odakerültem nem tegeződtünk össze).

Le ne tegezd semmiképp, azt ajanld fel, hogy tegeződhetnétek, ha ő is úgy gondolja.

2019. júl. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

>> Szóval 1-1

Igen, 1-1 a dilettáns vélemények számát illetően...

A fontossági sorrend (prioritás):

1.) Rang / funkció / beosztás

2.) Kor

3.) Nem

A kérdésedre a válasz: Fiatalabb, alacsonyabb beosztású nő nem tegezhet le magasabb pozícióban lévő idősebb férfit. Sőt, még csak fel sem ajánlhatja a tegeződést.

Ellenőrzés: férfi (magasabb pozició) = 1-es, ami "üti" a nő helyzetét (fiatalabb = 2-es).

2019. júl. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Angol egy célratörő nyelv, nem véletlen vannak előttünk fényévekkel technológiai fejlettségben / kultúrában."

Vagyis magázzon mindenki mindenkit, mint náluk?

Egyébként meg nem az a lényeg, hogy "you" vagy "thou", hanem hogy az angolban sem ugyanaz, hogy

"Hi, Jack." vagy

"Good morning, Mr Miles."

Hiába jön mindkettő után millió "you" meg "your", attól még teljesen egyértelmű, hogy ki kivel van tegeződő, meg ki kivel van magázódó viszonyban ugyanúgy, mint a magyarban.

2019. júl. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!