Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi mit gondoltok...

Jehova tanúi mit gondoltok róluk lehet bennük bízni?

Figyelt kérdés
Heló pár héttel ezelőtt megállítottak az utcán és kérdezgettek, hogy milyen vallású vagyok egyébként (Római katolikus). Azt mondták, hogy az egy tökéletlen embertől származó vallás és nem Istentől származik. Felháborodtam és elakartam menni mire az egyik megfogta a kezem és vissza húzott. Azt mondta, hogy élve égek majd a pokolba ha továbbra is a vallásomat követem. Szerintetek ez normális?

2019. júl. 25. 15:34
 171/202 anonim ***** válasza:
32%

[link]


Hat magyar bibliafordítás linkje. Ezek közül csak egyben van benne az 1Tim 3:16-ban az "Isten" rangjelző szó! Persze hogy a már említett Károli, már írtam egyszer. Bár elég különbözőképpen fordítják a verset, de a másik öt helyesen nem tartalmazza. Bizony nagyon rosszul teszed, ha a hitvallásod egy hamisított szövegre alapozod! És ezt a mai magyar - gondolom általad is elismert főáramú egyházak teszik a kedvenc igehelyeddel, mely úgy veszem észre, hogy csak akkor hiteles számodra, ha benne van az "Isten" szó. Látod, ez a te dolgod, de akkor teljes mértékben szembe mész Jézussal!


Engedd meg nekem, hogy akkor én is leírjam a hitvallásomat:


"... és megismeritek az igazságot, és az igazság szabaddá tesz titeket."


Ez ma egy nagyon mellőzött gondolat, még a magukat kereszténynek tartók között is!

2019. aug. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 172/202 SIDLER22 ***** válasza:
39%
Szerintem ez kamu. Jehova Tanúi nem hisznek a pokolba. Ilyen szóba se jöhet.
2019. aug. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 173/202 anonim ***** válasza:
23%

Egy kis adalék a vitatott vershez:


"Mivel a Sinaiticus az egyik legrégebbi, eredeti nyelven írt kézirat volt (a felfedezése idején, az 1800-as évek közepén és ma is), nemcsak az derült ki belőle, hogy a Görög Iratok alapvetően változatlanok maradtak, hanem abban is segítségére volt a tudósoknak, hogy leleplezzék azokat a hibákat, melyek becsúsztak a későbbi kéziratokba. A Sinaiticusban például így olvasható az 1Timótheus 3:16-ban található utalás Jézusra: „Ő nyilvánvaló lett testben.” Az akkoriban jól ismert kéziratok többségében az „ő” helyén egy, az „Isten”-re vonatkozó rövidítés volt megtalálható, melyet úgy hoztak létre, hogy az „ő”-nek megfelelő görög szót egy kissé módosították. A Sinaiticust azonban még sok évvel azelőtt készítették, hogy egyetlen görög nyelvű kéziratban is „Isten” állt volna. Így kiderült belőle, hogy a szöveget később rontották el, melyet nyilván azért tettek, hogy támogassák a Háromság tanát."

[link]


Ezt erősíti maga a Biblia is természetesen:


János 1:14 - "A Szó tehát testté lett, és közöttünk lakott, és mi láttuk a dicsőségét, olyan dicsőséget, amilyet egy egyszülött fiú kap az apjától. Mindig az igazat mondta, és Isten mindig a kedvét lelte benne"


Tehát Jézushoz hasonlóan, nekem is az a meggyőződésem, hogy a pontos igazság ismerete nélkül nem leszel szabad a hazugságoktól, a hamis vallásos eszméktől, amelyek messze el tudnak sodorni az IGAZ Istentől. Ahogy az Írás mondja, Jehovát is csak "szellemmel és igazsággal" imádhatod úgy, hogy NEKI IS TETSSZEN! Ennek ellenére ma nagyon sok hívő is kihagyja a képletből a pontos, bibliai igazságot, mint mellékes, nem fontos tényezőt. Ez pedig csalfa és hiszékeny állapotot eredményez az Istennek való önátadásunkban.


Kicsit ha elgondolkozunk, rá kell jönnünk, mennyire igazak ezek a bibliai kritériumok, hiszen manapság mindenféle, egymásnak ellentmondó hitnézetű hívő ember tartja egymást "testvérnek", ami látszólag nagyon pozitív, de MEDDIG is tart ez? Az első komolyabb konfliktusig, egy olyan erő befolyásáig, mely felülírja ezt a fajta, valójában EGYSÉG NÉLKÜLI "testvériséget"!


A Biblia nem az ilyen egységről beszél. :-)

2019. aug. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 174/202 anonim ***** válasza:
83%
Igazság szerint nekem fogalmam sincs, hogy mit bizonygatsz. De jut eszembe az egységről, a másik kérdésben fel lett téve nektek egy kérdés, amire én speciel várom a választ.
2019. aug. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 175/202 anonim ***** válasza:
14%

Nem baj, valakinek biztosan van fogalma róla, hogy mit írtam!


Talán valami konkrétum? Milyen másik kérdésről beszélsz?

2019. aug. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 176/202 anonim ***** válasza:
0%

Volna egy kérdésem!

Jézus állítólagos kettős természete csak és kizárólag Jézusra vonatkozott, amikor a földön élt?

2019. aug. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 177/202 anonim ***** válasza:
Nem és nem állítólagos.
2019. aug. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 178/202 anonim ***** válasza:
62%
Még kire vonatkozott? Abból indulok ki, ami ebben a kérdésben gyakran került szóba, vagyis hogy Jézus a Mindenható Isten földi "megtestesülése", avagy "egy személy" Jézus és Isten. Ha így nézzük, akkor kizárólag ez az "egy személy" rendelkezett és úgy tudom, rendelkezik ma is e tan szerint az égben kettős természettel. Jól tudom?
2019. aug. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 179/202 anonim ***** válasza:

Mármint nem csak földi élete során volt kettős természetű, hanem mennybemenetele után is az maradt. Az emberi természetét nem dobta el, hanem "égbe emelte".

Jézus és az Atya pedig továbbra sem egy személy, ezért írta William Barclay, hogy "but the way the Watchtower has printed my stuff has simply left the conclusion that Jesus is not God in a way that suits themselves". Mert alapvetően helytelen a keresztény Szentháromságról alkotott képetek. Hanem ahogy Barclay írja, "he is of the same stuff as God, that is of the same being as God".

2019. aug. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 180/202 anonim ***** válasza:
0%

Ez is pontatlan megállapítás! Jehova Tanúi irodalma igen bőséges a háromságot cáfoló témában is. Ha bárki megfigyeli, ők a háromság minkét főbb verzióját említeni szokták, ha nem egyszerre, egy helyen, akkor is - akár azokat, akik egy személynek állítják Istent és Jézust, mint itt, ebben a kérdésben a 66%-os válaszoló, és azokat is, akik a főáram dogmája szerint három személyt képzelnek el egy Istenben.


A Tanúk világméretekben vannak jelen, találkoznak mindenféle felfogással és tény, hogy sokan gondolják úgy, ahogy e kérésben a vitapartnerem is tette. Van aki merő félreinformáltságból, de olyan is sok van, akiket így tanítottak a lelkészeik, papjaik. Nem nehéz ebben egymásnak ellentmondó nézeteket vallani, hiszen egy rendkívül zavaros és természetellenes dogmáról beszélünk, amit a legnagyobb egyházi főméltóságok is "hittitokként" szoktak kezelni, mert legalább nem kell érthetően megmagyarázni, hiszen az senkinek sem sikerülne!


Csak hogy tiszta legyen, beidézném a Tanúk Érveljünk az Írásokból c. könyvéből a Háromság címszó meghatározását:


"A kereszténység egyházainak központi tanítása. Az athanaszioszi hitvallás szerint három isteni személy van (az Atya, a Fiú és a Szentlélek), akikről azt állítják, hogy mindegyik örök és mindenható, egyik sem kisebb vagy nagyobb a másiknál, mindegyik Isten, még sincs három Isten, csak egy Isten. A dogma másfajta magyarázata szerint a három „személy” nem különálló és önálló egyén, hanem az isteni lényeg három megjelenési formája. Ezért állítják a háromság egyes szószólói azt, hogy Jézus Krisztus Isten, vagy hogy Jézus és a Szentlélek Jehovával azonosak. Nem bibliai tanítás."


De majd kérdezni szeretnék még, mert ezt a pontosság miatt tartottam fontosnak leírni. De most alszom, mert éjszakás voltam.

2019. aug. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!