Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi mit gondoltok...

Jehova tanúi mit gondoltok róluk lehet bennük bízni?

Figyelt kérdés
Heló pár héttel ezelőtt megállítottak az utcán és kérdezgettek, hogy milyen vallású vagyok egyébként (Római katolikus). Azt mondták, hogy az egy tökéletlen embertől származó vallás és nem Istentől származik. Felháborodtam és elakartam menni mire az egyik megfogta a kezem és vissza húzott. Azt mondta, hogy élve égek majd a pokolba ha továbbra is a vallásomat követem. Szerintetek ez normális?

2019. júl. 25. 15:34
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/202 anonim ***** válasza:

"Ahogy mondtad, Illés és Elizeus próféta is támasztott fel embereket, sőt egy ember Elizeus csontjaitól kelt életre (1Ki 17:17–24; 2Ki 4:32–37; 13:20, 21). Senki sem állította azt, hogy az erre való erőt és képességet nem Jehovától kapták, de ettől még ezen három váltságáldozat előtti esetben emberi közreműködéssel történtek a feltámasztások. Még Jézus esetében is ugyanez a helyzet, hiszen Ő maga ismerte el szerényen, hogy mindent Jehovától kapott, MINDENT."


Sem Illés, sem Elizeus nem kapott képességet Istentől halottak feltámasztására, ezt sehol sem olvassuk a Bibliában. Mindkét esetben Isten támasztotta fel a halottakat az imádságukra. És Jézus, aki egyszerre volt Isten és ember, az ő emberi mivoltában kapott mindent az Ő isteni mivoltától. Jézusban Isten ezzel a kettős természettel, az istenivel és az emberivel, mutatta meg , hogy miként kell viszonyulnia az embernek Istenhez, és miként viszonyul Isten az emberhez. Az ember imádkozik, Isten pedig válaszol rá. De ez Jézusban egyetlen személyben történt bemutatásra. Ezért van az, hogy Jézus bizonyos esetekben úgy beszél és viselkedik, mint Isten, más esetekben pedig úgy, mint ember.


"Lázár feltámasztása esetében ez meg is mutatkozott, hiszen Illéshez hasonlóan Jézus is Jehovához fordult imában és MEGKÖSZÖNTE NEKI, hogy meghallgatta, majd utána támasztotta fel Lázárt!"


Jézus mint ember, imádkozott Istenhez, de ahogy mondta, Ő benne volt az Atya is, az "Istenségnek egész teljessége testileg", tehát a Benne lévő Isten támasztotta fel Lázárt. Ez az Isten is Jézus volt, tehát Jézus esetében mondhatjuk, hogy Jézus támasztotta fel Lázárt. Illésben és Elizeusban nem volt benne az Isten, ők nem is mondhatták volna magukról, hogy "Én vagyok a feltámadás és az élet!"

Jézus az élet, mert Jézus Isten is egy személyben, és Isten az élet forrása, senki más. Amikor azt mondta, hogy Ő az "Igazság", vagy az "Élet", akkor úgy beszélt, mint Isten.

2019. aug. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/202 anonim ***** válasza:
kedves 119 es itt nem egyet nem ertesrol van szo hanem ZERO BIBLIAROL! sok ezer eve csak MINDENKI MELLE BESZEL!!! mindenki csak SÖTÉTBEN DUMÁL és marhaságokat! SEMMI SEM IGAZ mindenki csak olvasgatja. csak a LEGSZUPEREBB KÖNY A VILÁGON amig az idő elnem tunteti és SEMMI TÖBB!
2019. aug. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/202 anonim ***** válasza:

""Jézus nem az Istenség egyik tagja volt, hanem maga az Isten emberi testben. Mivel "Isten volt az Ige..." és az "Ige testté lett". Ján 1,1-14. és mert "Mert Ő benne lakozik az istenségnek egész teljessége testileg" Kol 2,9."

Ezek pedig az újabb bizonyítékai a félrefordított és vitatott verseknek! A János 1:1-2 talán a legtöbbet kutatott és legvitatottabb az összes közül."


Ezeket a verseket csupán ti fordítjátok félre, hogy tagadhassátok Jézus istenségét. Senki sem vitatja őket, csak egyedül ti, Jehova tanúi. Engem nem érdekelnek a félrefordításaitok, sem a félremagyarázásaitok, engem kizárólag az eredeti görög szöveg érdekel, amihez érdekes módon nem akartok visszanyúlni. Márpedig az eredeti szöveg pontosan azt mondja, ami a Károli fordításban áll, nem pedig azt, amit a ti hamis fordításotok állít. Hát miért fordításokban kutakodsz, hogy találj a saját dogmádnak megfelelőt, miért nem az eredeti görög szöveget olvasod el?

Én nem is értem, hogyan tudjátok megtéveszteni a hívőket, hát senki sem tanult nálatok görögül? Sem héberül?

Vagy senki sem veszi a fáradtságot, hogy legalább egy szótár segítségével utána nézzen, hogy ne lehessen becsapni őt! Nem kell fordítás, itt az eredeti görög szöveg, a neten is fellelhető:

Ján, 1,1:

Θεὸς : Isten

ἦν :volt

ὁ :az

Λόγος : Ige

Mit akarsz ezen vitatni? vagy ezen:

Καὶ : és

ὁ : az

Λόγος : Ige

σὰρξ : test

ἐγένετο : lett

καὶ : és

ἐσκήνωσεν : lakozott

ἐν : között

ἡμῖν : mi(közöttünk) (az ἐν előtagja)

A Kolossé 2,9-et pedig már korábban leírtam az eredeti görög szöveggel, úgyhogy hagyjuk ezt a félrefordítás blablát.

Istennek volt arra hatalma, hogy egy ilyen fontos tanítást, miszerint Ő maga testesült meg Jézus Krisztusban, ne ferdíthessen el senki az ihletett Igében. Az, hogy ti a ti könyvetekben elferdítitek, az a ti dolgotok, a probléma csak az, hogy ezzel megtévesztetek másokat. De az meg az ő felelősségük, hogy elővegyék az eredeti görög szöveget, és ellenőrizzék, amiket mondotok nekik. Érthetetlen, miért nem teszik.

2019. aug. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/202 anonim ***** válasza:
52%

"Amennyiben János evangéliumának elejét, és még sok más igét is átírsz. Nem idézem újra őket, már idéztem számtalanszor, de Te csak azokat az igéket veszed figyelembe, amik a Te dogmádnak megfelelnek, és figyelmen kívül hagyod a teljes megváltás logikáját is."


A laikusok számára mindig a legügyesebb a saját visszás dolgaidat a másikra fogni - régi és rövidtávon jól bevált módszer ez! Pontosan te teszed ezt folyton és erre minden válaszomban rávilágítok. Ez utóbbiban éppen a János 1:1-2 volt terítéken, de a róla folyó vitának ennél mérhetetlenül nagyobb irodalma van. Nagyon sok esetben gondolkoznak úgy a fordítók és más szakemberek, ahogyan a Tanúk teszik.


De visszatérnék egy előző reakciódra, mivel sokat kihagytam:


""Micsoda istenkáromló tanítás, hogy maga Isten halt meg emberként, de közben Isten is volt egyszerre, aki halhatatlan."



Bizony, kedves 99-es, éppen ezért feszítették meg Jézust, mert Ő pontosan ezt állította Magáról, ezért vádolták istenkáromlással. Pontosan azt mondta, hogy Ő benne Isten jött el."


Ez egy nagy teológiai hazugság! Sokszor hallani ezt, de hát ez bizony nem teszi igazzá. Pont az ellenkezőjével védekezett Jézus, sehol sem állította, hogy Isten.


Jó, akkor nézzük mennyire is áll meg az érved, a 9-es vers mit is mond az általad is idézett János 14:9-11-ből?


"9 Jézus így szólt hozzá: „Ennyi ideje veletek vagyok, és nem ismertél meg engem, Fülöp? Aki engem látott, látta az Atyát is."


Mely más bibliai helyek segítenek megérteni Jézusnak eme kijelentését? Te itt ÖNÖS teológiai indíttatásból szó szerint veszed azt, ami a Biblia szerint nem lehet szó szerinti!


János 12:45 - "és aki engem lát, azt is látja, aki küldött engem."


Már ebből is látszik, hogy Jézus itt arra is rávilágít, hogy nem lehet azonos Istennel, hiszen éppen Jehova küldte Őt, a küldő és a küldött pedig nem lehet azonos - legfeljebb egy kifacsart mitikus fantasy-filmben, ahol bármi lehet, és annak az ellentéte is! Persze ez lehet értékes és Oscar-díjas is, de csak FILM és fantázia. Akárhogyan is nézzük, te az Írást erre a szintre alacsonyítod le.


Kolosszé 1:15 - "Ő pontosan olyan, mint a láthatatlan Isten, és ő az egész teremtés elsőszülöttje"


A "láthatatlan (és Mindenható) Istenről" hol olvasod, hogy "ő az egész teremtés elsőszülöttje"? Mert Jézus lehet olyan, mint Isten, vagyis érzelmi indíttatásban egyek, valamint akarat és szándékegység van köztük és a legbensőségesebb viszony jellemzi a kapcsolatukat (ahogy Jézus ezt elmagyarázta), de a leírásokból egészen világosan kiviláglik, hogy Jézus nem a Mindenható Isten! És nem is "egyenlő" vele egy misztikus háromságban.


És a PONTOS fordítás szerint a továbbiak így hangzanak:


"10 Nem hiszed, hogy én egységben vagyok az Atyával, és az Atya egységben van velem? Amit mondok nektek, azt nem magamtól mondom, hanem az Atya, aki egységben marad velem, ő viszi véghez a cselekedeteit általam. 11 Higgyétek el nekem, hogy én egységben vagyok az Atyával, és az Atya egységben van velem. De ha másért nem, a cselekedetekért higgyetek."


A 10-es vers második feléhez:


János 7:16 - "Jézus erre így válaszolt nekik: 'Amit tanítok, az nem tőlem van, hanem attól, aki küldött engem.'"


Tehát Isten Önmagát küldte el, igaz? Nagyon életszerű és hiteles, gratulálok!


János 8:28 - "Majd Jézus ezt mondta: „Miután felemeltétek az Emberfiát, tudni fogjátok, hogy én vagyok az, és hogy semmit sem teszek a magam kezdeményezéséből, hanem pontosan azt mondom, amit az Atya tanított nekem."


Istennek Önmagát kellett tanítani, nagyszerű, egyre érdekesebb.


János 12:49 - "Mert én nem magamtól szóltam, hanem az Atya, aki küldött engem, ő parancsolta meg nekem, hogy pontosan mit mondjak."


Szóval szerinted Jézus végig hazudott, úgy állította be, mintha lenne egy tőle KÜLÖNÁLLÓ végső és LEGFELSŐ entitás, a Mindenható Isten, az Atyja, Jehova, közben pedig Ő maga volt az. :-)


Ez így tényleg nagyon hihető.


---------


"Jézusnak is azt mondták az ellenfelei, hogy káromlást szól mivel, ahogy mondták neki: "te ember létedre Istenné teszed magadat." Ján 10,33."


Vagyis te a Krisztust MINDENKOR hamisan vádoló zsidók pártját fogod? Jó farizeus lett volna belőled! Mindig olyan gyámoltalanul nevetséges ez a hamis érv Jézus isteni volta mellett, amikor kínotokban a rendszerességgel hamisan vádaskodó és később Jézust KIVÉGEZTETŐ, vagyis a gyilkos szándékú zsidók ezen szintén hamis vádját citáljátok ide a saját sátáni mesétek alátámasztásául "igazságként". :-)


Hát ha valami undorító, ez az!


Folyt. köv.

2019. aug. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/202 anonim ***** válasza:
0%

„Sok jó dolgot tettem előttetek, amire az Atya utasított – mondja. – Ezek közül melyikért köveztek meg?” A zsidók így válaszolnak: „Nem egy jó tettért kövezünk meg, hanem káromlásért, azért, mert. . . Istenné teszed magad” (János 10:31–33).


Jézus sosem állította, hogy ő Isten, akkor miért vádolják ezzel?


Nos, Jézus azt mondja, hogy neki olyan hatalma van, amilyen a zsidók szerint csak Istennek lehet. A juhokról például ezt mondja: „Örök életet adok nekik” (János 10:28). Ez olyasmi, amire az emberek képtelenek. A zsidók nem veszik figyelembe azt a tényt, hogy Jézus nyíltan elismeri, hogy ő az Atyjától kapott hatalmat.


Jézus ezt a kérdést teszi fel, hogy megcáfolja a hamis vádat: „Vajon nincs megírva a törvényetekben [a Zsoltárok 82:6-ban]: »Én mondtam: ’Istenek vagytok.’« Ha isteneknek nevezte azokat, akiket az Isten szava elítél..., akkor nekem, akit az Atya megszentelt, és elküldött a világba, azt mondjátok, káromlást szólok, mert azt mondtam, hogy az Isten Fia vagyok?” (János 10:34–36).


Igen, az Írások még az igazságtalan emberi bírákat is isteneknek nevezik. Akkor hogyan hibáztathatják ezek a zsidók Jézust amiatt, hogy ezt mondja magáról: „Isten Fia vagyok?” Jézus rávilágít valamire, ami meg kellene, hogy győzze őket: „Ha nem cselekszem azt, amit az Atyám akar, ne higgyetek nekem. De ha cselekszem, még ha nekem nem hisztek is, higgyetek a tetteknek, hogy megtudjátok, és még világosabban értsétek azt, hogy az Atya egységben van velem, és én is egységben vagyok az Atyával” (János 10:37, 38).


Jézus itt is használja az "egység" szót. Mind a már tárgyalt János 10:14-ben, mind a János 17:21-ben ugyanezt a görög "hen" kifejezést használja a szándék és akarategység kifejezésére, mely az Atyja és közte van.


János 17:21 - "hogy mindnyájan egyek legyenek, mint ahogy te, Atyám, egységben vagy velem, és én egységben vagyok veled, és hogy ők is egységben legyenek velünk, hogy elhiggye a világ, hogy te küldtél el engem."


Itt világossá teszi Jézus, hogyan érti az Atyjával és a tanítványaival való egységet. Ugyanúgy!

2019. aug. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/202 anonim ***** válasza:

kedves beszélgető jehova gyerekek ?!


én nem hiszek a jehova szekta marhaságokból SEMMIT , ÉS EZÉRT !


amig ez nem tisztázott 100% ban

addig JEHOVA, JHWH, JÉZUS, BIBLIÁSTÚL csak egy NAGY SEMMI !


csak mindegyik egy történelmi alak és semmi több !

ezért a biblia is CSAK EGY KÖNYV amin a történelemben a legtöbbet VESZEKEDTEK EDDIG ! és a legeslegtöbbet ártott szenvedések formályában az egész emberiségnek !



1/

pápa hiteles lejegyzett mondatai , tehát az egész biblia ALAPJA !

"Az Ószövetség „egy összelopkodott és átírt ókori hagyománynak és letűnt népnek megmásított történelme”.


2/

Jézusnak SEMMI DE SEMMI KÖZE EHEZ A RENGETEG EGYHÁZI MARHASÁGOKHOZ !!!


Jézus TILTOTT tanításai ! (Apokrifok, Biblia)


youtube.com/watch?v=Hhweir-TNFk


akik vitatkoznak egymással a BIBLIA TARTALMAKRÓL az olyan mint GYEREKEK A HOMOKOZÓBAN játszanak!

MERT A LÉNYEG az előzőek ELŐSZÖR, a többi az addig ZÉRÓ !!!


vagy egy igen hosszú mese az egész ami a gyerekeknek és az egész emberiségnek való szórakozás !?


én ezt szeretném a legpontosabban tudni, mert addig ÉRTELMETLEN A TARTALMÁRÓL IS BESZÉLNI !

2019. aug. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/202 anonim ***** válasza:
31%

„Ez utóbbiban éppen a János 1:1-2 volt terítéken, de a róla folyó vitának ennél mérhetetlenül nagyobb irodalma van.”


Fentebb leírtam a görög szöveget, mit akarsz azon vitatkozni?


"Ez egy nagy teológiai hazugság! Sokszor hallani ezt, de hát ez bizony nem teszi igazzá. Pont az ellenkezőjével védekezett Jézus, sehol sem állította, hogy Isten.”


Akkor mégis miért feszítették keresztre? A zsidók félreértették volna Őt? Alighiszem?

Már azzal is, hogy az Ószövetségben megígért Messiással azonosította Magát, már azzal is Istenek állította magát, hisz a próféciákból egyértelmű, hogy a Messiásban maga Isten jön el. "mondjad Júda városinak: Ímhol Istenetek! Ímé, az Úr Isten jő hatalommal, és karja uralkodik! Ímé, jutalma vele jő, és megfizetése Ő előtte." Ézs 4,10. És ezt a próféciát a Máté 21,5 Jézusra vonatkoztatja.

De az Újszövetség is tele van Jézus istenségét bizonyító verssel, csak nem kell őket átirkálni.Tamás Urának és Istenének vallotta Jézust (Ján 20,28), és Jézus nem tiltakozott ez ellen.

Pál úgy írja le Jézust, mint „nagy Istent és megtartó Jézus Krisztust”. (Tit 2,13). Péter úgy írja le Őt, mint „a mi Istenünk és Megtartónk, Jézus Krisztus” (II Péter 1,1). Ők is félreértették volna Jézust?

Az Ap Csel 20,28 szerint Isten tulajdon vére által szerezte meg az egyházat, név szerint Jézus vére árán.


"9 Jézus így szólt hozzá: „Ennyi ideje veletek vagyok, és nem ismertél meg engem, Fülöp? Aki engem látott, látta az Atyát is."


Ne tegyünk hozzá az igéhez, jó, az „is” nincs benne a görög szövegben. Az eredeti szöveg így hangzik „Aki engem látott, látta az Atyát”.


„Mely más bibliai helyek segítenek megérteni Jézusnak eme kijelentését? Te itt ÖNÖS teológiai indíttatásból szó szerint veszed azt, ami a Biblia szerint nem lehet szó szerinti!”


És hol utasít engem arra a Biblia, hogy ne szó szerint vegyem, amit olvasok? Téged hol utasít?


„János 12:45 - "és aki engem lát, azt is látja, aki küldött engem."


Miért teszel már megint bele egy „is”-t a szövegbe? Nincs ott „is”.

„Aki engem lát, azt látja, a ki küldött engem.” – így hangzik eredetileg. Az eleje pedig így: „Jézus pedig kiálta és monda: A ki hisz én bennem, nem én bennem hisz, hanem abban, a ki elküldött engem.”

Jézus azonossá teszi magát Istennel, és nincs sehol „is” a szövegben, és tudod, miért nincs? Mert az „is” kettőre vonatkozna, Jézusra is, és az Atyára is. De nincs „is”. Mert nincs kettő, csak Jézus van, és aki Őt látja, az látja Istent, aki benne hisz, az Istenben hisz, mert Ő a láthatatlan Isten képmása, vagy más szóval: kinyilatkoztatása. János kifejezésével élve: megtestesülése.


„Már ebből is látszik, hogy Jézus itt arra is rávilágít, hogy nem lehet azonos Istennel, hiszen éppen Jehova küldte Őt, a küldő és a küldött”


Nem is azonos, mivelhogy az Ő isteni mivolta küldte az Ő emberi mivoltát.


„Kolosszé 1:15 - "Ő pontosan olyan, mint a láthatatlan Isten, és ő az egész teremtés elsőszülöttje"


Na, ez is egy durva ferdítés megint, nem ez áll az eredeti szövegben: „Aki képe a láthatatlan Istennek, minden teremtménynek előtte született”

Szó sincs arról, hogy „pontosan olyan, mint…”


„de a leírásokból egészen világosan kiviláglik, hogy Jézus nem a Mindenható Isten! És nem is "egyenlő" vele egy misztikus háromságban.”


Hát ehhez a dogmához kellett nektek alaposan átírni a Bibliát, ahogy a fentiekből is látszik. De a Jelenések könyvét, azt mindenképp ki kellett dobnotok, vagy valami nagyon durván át kellett írnotok, mert abban szó szerint olvasható, hogy Jézus a Mindenható. Sőt, még az "Első és az utolsó" is Ő, pedig ezt a kifejezést az Ószövetség kizárólag Istenre mondja. Ézs. 44,6 és Jel. 22,13. Komoly gondotok lehet nektek a Jelenések könyvével.


"És a PONTOS fordítás szerint a továbbiak így hangzanak:

"10 Nem hiszed, hogy én egységben vagyok az Atyával, és az Atya egységben van velem? Amit mondok nektek, azt nem magamtól mondom, hanem az Atya, aki egységben marad velem, ő viszi véghez a cselekedeteit általam. 11 Higgyétek el nekem, hogy én egységben vagyok az Atyával, és az Atya egységben van velem. De ha másért nem, a cselekedetekért higgyetek."


Dehogy hangzik így! Láthatod, hogy én a görög szöveget veszem alapul, mégis engem akarsz megetetni a "pontos" fordításoddal? A híveidet becsaphatod ezzel, mert úgy látszik, ők nem ellenőrzik az eredeti szöveg alapján, amit mondasz nekik, de velem miért próbálkozol?


„Tehát Isten Önmagát küldte el, igaz? Nagyon életszerű és hiteles, gratulálok!”


Nem. Az isteni küldte el az emberit.


„János 8:28 - "Majd Jézus ezt mondta: „Miután felemeltétek az Emberfiát, tudni fogjátok, hogy én vagyok az, és hogy semmit sem teszek a magam kezdeményezéséből, hanem pontosan azt mondom, amit az Atya tanított nekem."

Istennek Önmagát kellett tanítani, nagyszerű, egyre érdekesebb.”


Nem önmagát, hanem az emberi mivoltát. Ezért mondja más helyen Jézus, hogy amit Ő mond és amit tesz, azt az Atya mondja és cselekszi benne. „A beszédeket, a melyeket én mondok néktek, nem magamtól mondom; hanem az Atya, a ki én bennem lakik, ő cselekszi e dolgokat.” (Ján 14.10) Ergo: az Atya mondta meg a tanítványok lábait is, és az Atya ment fel a golgotai keresztre is Jézusban.

De a szöveget megint pontatlanul idézted, mert az eredeti szövegben nincs "az". Így hangzik: " Mikor felemelitek az embernek Fiát, akkor megismeritek, hogy én vagyok és semmit sem cselekszem magamtól, hanem a mint az Atya tanított engem, úgy szólok."

És nem "vagyok az". És mint láthatod, Jézus itt az emberi természetéről beszél, ezért is hangsúlyozza, hogy az "ember Fiát" emelik fel (a kereszten). Azaz, az Ő emberi mivoltát, de akiben az isteni, azaz maga az Isten cselekszik mindent.


„Szóval szerinted Jézus végig hazudott, úgy állította be, mintha lenne egy tőle KÜLÖNÁLLÓ végső és LEGFELSŐ entitás, a Mindenható Isten, az Atyja, Jehova, közben pedig Ő maga volt az. :-)”


Jézus soha nem mondta azt, amit Te állítasz, hogy Ő az Atyától különálló lenne, sőt, azt mondta:

„Én és az Atya egy vagyunk.” (Ján 10,30)

És erre a kijelentésére akarták megölni őt a zsidók. Vajon miért? Talán mert ők pontosan úgy értették Jézus szavait, ahogyan mondta: azonossá tette magát Istennel. Ez háborította fel a zsidókat, és nem az, hogy külön entitásnak vallotta volna magát Istentől. Akkor miért akarták volna megkövezni? Ha ezt mondta volna, sosem feszítették volna meg.


"Jézusnak is azt mondták az ellenfelei, hogy káromlást szól mivel, ahogy mondták neki: "te ember létedre Istenné teszed magadat." Ján 10,33."

Vagyis te a Krisztust MINDENKOR hamisan vádoló zsidók pártját fogod? Jó farizeus lett volna belőled! Mindig olyan gyámoltalanul nevetséges ez a hamis érv Jézus isteni volta mellett,”


Hamis érv? Szóval szerinted hamis a Biblia? Mivelhogy a Biblia állítja Istennek Jézust, csak éppen ti átirkáltátok és meghamisítottátok azokat az igéket, amik erről szólnak. Ahogy az jól látható a fentebbi bibliai idézeteidből. Mindegyikhez hozzáteszel valamit, vagy átalakítod.

Jézus valóban Istenné tette magát, a hamis vád nem ez volt, hanem az, hogy ő csak ember! Nem csak ember volt, hanem Isten is!

És Jézust azért feszítették keresztre, mert Istennek vallotta magát. Mégpedig nem is akármilyen Istennek, hanem az Ószövetség Istenének. Ez okozott mélységes megbotránkozást az zsidókban. Ezért írta Pál: „Mi pedig Krisztust prédikáljuk, mint megfeszítettet, a zsidóknak ugyan botránkozást, a görögöknek pedig bolondságot” (1Kor 1,23). (Mert a görögök nem hittek a halottak feltámadásában.) Mit hirdetett Pál Krisztusról, ami a zsidóknak botránkozást okozott? Hogy egy külön entitás volt az Istentől, az Isten egy küldötte, egy ember, mint Keresztelő János? Hát az ugyan nem botránkoztatta volna meg zsidókat. Ahogy fentebb már idéztem Páltól, ő úgy hirdette Jézust, mint „nagy Istent és megtartó Jézus Krisztust". Na ezzel okozott a zsidóknak botránkozást.

Ha Krisztus nem vallotta volna magát Istennek, ugyan miért feszítették volna meg? Már többször feltettem ezt a kérdést, de nem válaszoltál rá. Mi volt Jézus ellen a vád, ami miatt megfeszítették? Istenkáromlás. És mi volt ez az istenkáromlás? Hogy Jézus az Istennel azonosnak állította magát („Én és az Atya egy vagyunk”).

Ha nem állította volna Istennek magát, meg sem feszítették volna. Az istenkáromlás vádja nem azért volt igaztalan, mert Jézus nem is állította Magát Istennek? Hanem azért, mert az állítása igaz volt! Tényleg Isten volt.

2019. aug. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/202 anonim ***** válasza:
83%

Itt világossá teszi Jézus, hogyan érti az Atyjával és a tanítványaival való egységet. Ugyanúgy!


Aha, tehát akkor Jézus bármelyik tanítványa elmondhatta ugyanúgy, mint Jézus, hogy "aki engem lát, az látja az Atyát", vagy hogy "Ha megismertetek volna engem, megismertétek volna az én Atyámat is; és mostantól fogva ismeritek őt és láttátok őt.” Ján 14,7. vagy azt, hogy "hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van" Ján 14,9 .stb.

Azért azt Te sem gondolhatod komolyan, hogy ezt az "ugyanolyan egység" értelmében minden keresztény ugyanúgy elmondhatja magáról, mint Jézus.

Netán még azt is mondhatja, hogy "A ki győz, örökségül nyer mindent; és annak Istene leszek, és az fiam lesz nékem."? Jel 21.7. Merthogy Jézus ezt is mondja.

Nyilvánvaló, hogy a Szent Lélek által minden hívő Krisztusban van, ahogy az ember Krisztus is Istenben van, és mindannyian egyetlen testnek, Krisztus testének a tagjai vagyunk, így vagyunk egyek. De Krisztus nem csak ember volt, hanem Isten is. Neki volt egy isteni természete, ami nekünk nincs. Ezért mondhatta a fentieket Jézus, és ezért nem mondhatjuk mi.

2019. aug. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/202 anonim ***** válasza:
83%

"„Ha nem cselekszem azt, amit az Atyám akar, ne higgyetek nekem. De ha cselekszem, még ha nekem nem hisztek is, higgyetek a tetteknek, hogy megtudjátok, és még világosabban értsétek azt, hogy az Atya egységben van velem, és én is egységben vagyok az Atyával” (János 10:37, 38).


De hogy mindenki számára világos legyen, hogy ismét teljesen megmásítva idézed a Bibliát, az eredeti szöveg így hangzik:

"Ha az én Atyám dolgait nem cselekszem, ne higyjetek nékem; Ha pedig azokat cselekszem, ha nékem nem hisztek is, higyjetek a cselekedeteknek: * hogy megtudjátok és elhigyjétek, hogy az Atya én bennem van, és én ő benne vagyok."

Jézus tehát nem beszélt semmiféle egységről, ez a szó nincs benne a görögben. Ott az "ἐν" szó áll, ami "ban-ben" ragot jelent. Ismét tévesen idézed a Bibliát.


Tehát a kérdező nyugodtan leszűrheti a választ a kérdésére hozzászólásaidból: nem, nem lehet Jehova tanúiban bízni, mert miközben azt állítják, hogy a Bibliát idézik, közben egy teljesen más szöveget mondanak, mint ami a Bibliában található, és ezt még meg spékelik azzal a hamis állítással, hogy a Bibliában található szöveg rossz fordítás, és az övék a helyes. Tehát Jehova tanúi becsapják az embereket.

2019. aug. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/202 anonim ***** válasza:
0%

A vallások valójában rossz színben tüntetik fel Jézust, amikor azt tanítják, hogy ő Isten megtestesülése volt. Miért mondhatjuk ezt? Figyelj meg egy szemléltetést: Néhány munkás kér valamit a felettesétől, de ő azt mondja, hogy a kérés teljesítése nem az ő hatáskörébe tartozik. Ha igazat mondott, akkor ezzel bölcsen elismerte, hogy tisztában van a korlátaival. De ha nem mondott igazat – tehát teljesíthette volna a kérést, csak egyszerűen nem akarta –, akkor félrevezetett.


Nos, mit mondott Jézus, amikor két apostola kiemelkedő pozícióra vágyott? „A jobb, illetve bal kezemhez való leülést nem az én dolgom megadni, hanem azokat illeti az, akiknek elkészítette az én Atyám” (Máté 20:23). Ha Jézus valóban Isten is lenne, akkor ez az állítás hazugság, nem igaz? Saját magára mutogatott, mint aki eldönti a kérdést? Ezt tudathasadásnak hívják az emberek!

De azzal, hogy alávetette magát annak, akinek nagyobb a hatalma, nagyszerű példát mutatott a szerénységben, és kifejezte, hogy nem egyenlő Istennel.


"Isten nem kötött Jézussal szövetséget, az általad idézett igékben szó sincs ilyenről, ezt csak Te magyarázod bele. A fenti Igék Isten emberi mivoltáról, emberi megtestesüléséről szólnak."


Valóban?

Lk 22:28–30 "De ti vagytok azok, akik kitartottatok mellettem próbáimban. 29 És szövetséget kötök veletek egy királyságra, mint ahogy az én Atyám is szövetséget kötött velem, 30 hogy egyetek és igyatok az én asztalomnál a királyságomban, és trónokon üljetek, hogy ítéljétek Izrael 12 törzsét."


Te egy az egyben tagadod a nyilvánvaló bibliai igazságokat, így nem lehet érvelni!


"Hogy lenne örök élet Isten Fiában, ha Isten Fia nem lenne Isten?"


Rossz a kérdés, mivel a Biblia nem tanítja, hogy Jézus maga lenne az Isten. A jó kérdés ez:

Hogy lenne örök élet Isten Fiában, ha Isten Fia nem KAPTA VOLNA MEG erre a hatalmat Istentől? Ez utóbbit tanítja a Szentírás, de a te verziódat NEM.


---------


"Örökölni nem lehet az örökhagyó halála nélkül."


Ezt írtam:

„Keresztény örökség: Jézus Krisztus Dávid fiaként örökli Dávid trónját (Ézs 9:7; Lk 1:32). Isten Fiaként égi királyságot örököl az által a szövetség által, melyet Jehova kötött vele (Zs 110:4; Lk 22:28–30). Ennélfogva Krisztus nemzeteket örököl, hogy darabokra törje az összes ellenszegülőt, és örökké uralkodjon (Zs 2:6–9).”


Tehát, mivel Jézus ha tetszik, ha nem, örökösként szerepel, s mivel feláldozta tökéletes életét értünk, így mi is lehetünk örökösök!


---------


"Nem azért lett Izrael Isten öröksége, mert megváltotta, hanem mert szövetséget kötött Ábrahámmal."


5Mózes 4:20 - "20 De ti vagytok azok, akiket Jehova fogott, és kihozott a vasolvasztó kemencéből, Egyiptomból, hogy a népe legyetek, a saját tulajdona, mint ahogy most is azok vagytok."


"Egyedül Isten a szövetség szerzője az Ószövetségben is, és az újban is."


Így van!


"Egy szóval sem mondta Isten, hogy majd valaki más fogja megkötni az új szövetséget helyette, amit majd kiterjeszt a pogányokra is."


A szövetséget Jehova kötötte, a Fia által lett végrehajtva.


"Ezt is ő kötötte meg az Úrvacsorán Krisztusban"


Igen, csak nem szó szerint és egy személyként, ahogyan te sok verset értelmezel a dédelgetett háromságos "megtestesülés" kedvéért!


"Amúgy pedig Te magad is „egyszülött”-nek nevezed Krisztust, ha pedig Krisztus Isten „szülötte, akkor Ő maga is Isten."


Ez egy következetlen és bibliaellenes érvelés egy hamis tan kedvéért, ugyanis a Biblia egyáltalán nem mondja, hogy aki született, az nem lehet teremtmény, sőt, éppen az ellenkezőjét mondja.


"Nem lehetsz Isten örököse, sem senki örököse, amíg Isten meg nem hal. Isten viszont halhatatlan. Mégis érvénybe lépett a végrendelete. Azért, mert emberré lett Krisztusban ..."


Nem, hanem azért, mert Jézus Krisztus örökölte mindazt, amit a tanítványok így örökölhettek a váltsághalálán keresztül.

2019. aug. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!