Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Karate keresztényként?

Karate keresztényként?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Eddig nem foglalkoztatott kérdés, de most egy kicsit meginogni látszik a hitem. Római katolikus vagyok, meg vagyok keresztelve, első áldozó is voltam, viszont egy időben karatéztam is, ahol ugye meditáció, és egyéb keleti szertartások voltak.


A kettő egyáltalán működőképes együtt viszonylag hű római keresztény ember életéhez?


Válaszotokat előre is köszönöm!



2019. júl. 31. 19:54
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
21%

Kedves 7-es válaszoló.

Vajon miért kell a mondatomból kiragadva, mást közvetiteni, mint amit irtam. Kérlek olvasd el mégegyszer amit irtam:


Azt irtam, hogy nem néz, és nem sportol olyat, ami az erőszakkal, vagy harccal kapcsolatos, és nem azt irtam, hogy nem sportolhat.

Igy születnek a hazugságok.

2019. júl. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
97%

6 os.


"Egy keresztény nem sportol, és nem is néz olyan sportot, ami a harccal, vagy mások testi épségét veszélyeztető tettel hozható összefüggésbe."


A kereszténység mások bántalmazását tiltja, azzal, hogy te sportolsz nem ártassz senkinek. Ez már csak egy modern addíció, hogy még hozzányúlni sem szabad bármihez, aminek köze lehet agresszióhoz. Akkor a kenyeret is kanállal kened, ugye? Mert a késelések nagyrészét konyhakésekkel követik el. Nem tudom, hogy komolyan gondolod e ezt, vagy csak egy troll vagy.


Azzal, hogy küzdősportol, ahol a másik beleegyezésével, sportszerűen gyakorol a másikkal nem követ el bűnt.


Amúgy ha a kereszténység tiltja a küzdelem minden formáját, mi volt a helyzet a templomosokkal?

2019. júl. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
0%

"mi volt a helyzet a templomosokkal?"


Isten szava figyelmeztette Isten választottjait. A keresztények tudják, hogy az utolsó apostol halála után nem sokkal megtörtént a hitehagyás, és a pusztulás fia tűnt fel a szinen vallásos köntösben.

A jövendölések Kronológiai számitása szerint, Isten nem választott Földi képviselelet, a Fia második eljöveteléig. Ezért sem a Jézus idejében élt Farizeusok, sem az utolsó apostol halála után kialakult vallások, nem Isten választottjai, még ha Ők maguk ezt is állitják.

Az igaz, hogy voltak kisérletek, reformok, azonban Isten szava alapján, aki igy határozott, nem lehetett Földi képviselet. Persze biztos, hogy voltak Isten szavához hű személyek, de Ők egyénileg voltak Isten előtt elfogadhatóak, és nem mint Istent képviselők.

2019. júl. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
93%

Római katolikus hívő vagyok, szerintem teljesen rendben van. Mivel engem minden távol-keleti dolog érdekel, én is kipróbálnám a karatét, ha lenne rá lehetőségem.


Bevallom, kicsit ki tudok akadni, az ilyen mindentől parázós keresztényektől. :D

2019. aug. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 jdfGabrella ***** válasza:
100%
Nyugodtan csináld!
2019. aug. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

"A jövendölések Kronológiai számitása szerint, Isten nem választott Földi képviselelet, a Fia második eljöveteléig."

Tehát akkor az őrtorony szervezet a "Vezető Testülettel" az élén nem Isten földi képviselői.

2019. aug. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Csináld nyugodtan, a karate egy nagyon jó és hasznos sport.


Éveken át jártam (igaz, ateista vagyok), de egy barna öves srác (fekete előtti szín) keresztény volt. A hitét nem folyásolta be egy olyan dolog, amibe más hit részei is fellelhetőek. Attól még nem fog hinni benne, viszont nagyon jó karatés volt.


Amúgy a karate az önvédelemről és a fegyelemről szól, nem agressziról és a harcról, üzenetem azoknak, akik itt elszörnyednek, pl 19%-os.


L

2019. aug. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%
Istent imádd és az ilyen átallkodott semmirekellő hiú Bálványimádó és agresszív sportokat amelyeket keleti templomokban is gyakorolnak kerüld.
2019. aug. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
72%
Hú de fáj nekem ez a tudatlanság, amit itt a jehovás meg hitgyülis, meg ki tudja milyen szektákhoz tartozó válaszolók képviselnek. Nézzetek már minimálisan is utána annak, amit támadtok, mert ez így nagyon gáz.
2019. aug. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

#18

Tudsz te bármit a karatéról, annak szellemiségéről? Nem. Nem, különben nem írnád azt, amit. Mielőtt ítélkezél, olvass utána, mit vetsz meg ennyire.


L

2019. aug. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!